jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Konkurs Oczko czyli 21 dni na fotografię - Edycja V/2013
Zapraszam do udziału w V edycji konkursu Oczko, czyli 21 dni na fotografię w roku 2013.

Tematem jest Zdjęcie rodzinne z ambicjami

Harmonogram poszczególnych edycji konkursu zakłada 12 edycji, każda to tytułowe „Oczko”, czyli 21 dni – 10 na nadsyłanie, jeden na przygotowanie galerii i ankiety, 10 na głosowanie.

Kryteria zgłoszeń

Każdy uczestnik może zgłosić dwa zdjęcia w edycji. Technika, tonalność oraz orientacja zdjęć - dowolne. Zgłaszamy zdjęcia wykonane nie dawniej niż pół roku od daty ogłoszenia kolejnej edycji. Praca raz zgłoszona do Konkursu nie może brać udziału w kolejnych edycjach.

Sposób zgłoszenia

Zdjęcia nie powinny posiadać podpisu autora.

Zdjęcia w formacie JPG, o rozmiarze 700 pikseli na dłuższym boku, wysyłamy na adres oczko@pentax.org.pl

Pliki nazywamy wg szablonu:
konkurs_nrEdycji_nick_nrZdjecia.jpg
np:
konkurs_V_jorge.martinez_1.jpg
konkurs_V_jorge.martinez_2.jpg (max. 2 prace)

W temacie emaila, proszę napisać:
konkurs nrEdycji nick
np
konkurs V jorge.martinez

W treści maila, proszę podać datę kiedy zdjęcie zostało zarejestrowane. Prace, które zostały wykonane wcześniej niż pół roku wstecz od ogłoszenia danej edycji, zostaną automatycznie odrzucone. Obowiązuje zasada wzajemnego zaufania. Jeśli ktoś chce oszukiwać z datą, trudno żeby ktoś prowadził dochodzenie w tej sprawie.

Termin przysyłania zdjęć mija 8 czerwca (sobota), w następnym dniu ukaże się galeria i ankieta. Głosowanie zakończy się 18 czerwca.

Szczegółowy regulamin znajdziecie w wątku:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1041496
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Ja mam niedyskretne pytanie: czy można jakoś zatytułować zdjęcie?

Bo mam, może i fajne, może nie, zdjęcie, do odbioru którego potrzebny jest kontekst (dlatego dla mnie jest bardzo fajne). Dla postronnych chyba byłoby takie sobie, choć, śmiem twierdzić, że po poznaniu kontekstu (chociażby poprzez tytuł) też może być interesujące.
Oczywiście znam dyskusję starą jak świat, czy zdjęcie ma się bronić samo czy można jakoś kontekst dodawać; o ile wiem nie "dosznięto" do rozstrzygnięcia. Ja po ostatnich przemyśleniach (przypominam: urlop, piwo), uważam, że jeżeli sztucznie (?) dopowiedziany kontekst sprawia, że zdjęcie porusza odbiorcę, to nie ma w tym nic złego, a nawet jest dużo dobrego. Może i powinno być tak, że widzę jakieś zdjęcie i od razu targają mnie rozliczne uczucia, ale myślę, że jeżeli jeszcze większe uczucia pojawiają się chociażby przy okazji dodania tytułu, to też może być to wartościowe.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zadając to pytanie w wątku a nie na PW skazałeś się automatycznie na odmowę ;-)
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Ale dlaczego? Bo się ujawnilem i głosujący wiedzieliby, że to moje? Przecież i tak byłaby na niej Kasia (m.in.),która często (może za często) gości w prezentacjach, więc starzy bywalcy i tak by wiedzieli .
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Komisarz, zmiana reguł w trakcie gry moim zdaniem byłaby niezbyt fortunna. Czas jest co roku gdy ogłasza się regulamin i "konsultaje społeczne". Wtedy przeważnie wątek pusty pozostaje. A od siebie - ja tytułów nie potrzebuję akurat w konkursie.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
wyrzykus, właśnie o te reguły pytałem i przyjmuję do wiadomości
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Halo, jest tam kto? Dopiero jedno zgłoszenie przyszło :-/
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nadal mam tylko 1 zgłoszenie :roll: . Toteż przedłużam termin do poniedziałku do północy :-P
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
jorge.martinez, trudny temat... wiesz. A czy to jedyne zdjęcie to Twoje?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SeizeThePicture napisał/a:
A czy to jedyne zdjęcie to Twoje?
Nie :-P
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
jorge.martinez, można jeszcze czy już nie? Dopiero się obudziłem po ppd ...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Już nie można.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
jorge.martinez czy można nadesłać zdjęcie jeszcze dziś wieczorem?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie można, gdyż ankieta już wisi :roll: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=44532
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ok nieaktualne
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Żaba, pewnie byśmy wygrali 8-) :mrgreen: :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie bójcie żaby, jest pomysł na dedykowany konkurs w tej tematyce. Więc może wrócimy do tematu. Choć frekwencja w oczku nie pozwala na to patrzeć optymistycznie. Ale może to wina PPDa?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
pewnie tak. rysiekll się wie. Zwłaszcza, że mam parę taki zdjęć z początku roku, w zimowych klimatach :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach