Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tamron AF 70(75)-300 mm f/4-5.6 LD
Nie no, musze sobie kupić coś dłuższego niż 105mm :-) tak do 300mm. Niestety musi to być TANIE i MAŁE - przez to ciemne, zoomowate i mydlane trochę też niestety.... Widzę tutaj paru szczęśliwych (albo i nie) posiadaczy Tamronów 70(lub75)-300 zakupionych pewnie w Fotobasi albo w FJ. I do Nich mam prośbę: Jeżeli ktoś ma jakieś skany ze slajdów/negatywów w dużej rozdzielczości albo to co matryca cyfraka wyprodukowała, to bardzo proszę o przesłanie fragmentów takowych na priv. No i opinia użytkowników też mile widziana :-) Aha jeszcze jedno, który lepszy 75-300 czy 70-300? Ten drugi ma macro (choć jakie to tam macro) 1:2..... Zastanawiam się też jak takie coś spisze się przy pracy w manualu, ale pewnie jakoś uda mi się ustawić ostrość patrząc w celownik ME super, skoro dawno temu udawało mi się to przy fotografowaniem zenitem z ruskim obiektywem zwierciadlanym 8/500 :)
Dziękuję z góry i pozdrawiam
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Mam 70-300 kupiony w FB ze względu na cenę i niewielką wagę:) z założeniem że będzie to dłuższy spacerzoom - i w takiej roli spisuje się on zupełnie przyzwoicie. Oczywiście można psioczyć że plastik, aberracje, mydło na 300mm, niezbyt szybki AF; ale są też plusy: jest lekki - można nosić cały dzień na szyi, ręczne ostrzenie całkiem wygodne, posiada pierścień przysłon i nie kosztuje majątku - nie trzeba o niego przesadnie dbać. Moge podesłać jakies fotki z DS-a robione tym tamronem.
Zobacz też tu: http://forums.dpreview.co...-300&forum=1036
generalnie ludzie chwalą ten obiektyw, choć w testach nie wypada on najlepiej
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
He he, wyskoczylo mi: nie masz uprawnień do oglądania tej strony :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kiczowaty jest okrutnie....jedyna zaleta to waga i wielkosc
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
No toś mnie zmatrwił :cry: A już mialem go kupić...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak chcesz to podaj maila to wieczorem wysle ci DNG przy 4 i 5,6 .........razem ok.10MB
 

Troll  Dołączył: 07 Maj 2006
Mam 75-300 i jak na tę cenę to jest świetny, próbowałem 70-300 i wypada gorzej jeśli chodzi o ostrzenie i beczkę na 300
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
Panowie:

Jesli chodzi o lekkie zoomy do 300 na gornym koncu to co jest waszym zdaniem lepsze:

Omawiany tutaj Tamron 75-300 czy Pentax 100-300 (ale ten 4.7-5.8)?

Bo mam teraz Sigme 70-300 4-5.6 DL MacroSurper (ale nie II) i meczy mnie jej waga (blisko 600g).

Mialem polowac na tego Pentax-a ale nieczesto bywa na Allegro a takiego Tamrona mozna latwo i tanio kupic.

Kryterium wyboru to:
- im lzejszy tym lepiej (do plecaka!)
- mala pradozrenosc (znowu plecak czyli BP wykluczony)
- nie goszy od tej Sigmy co mam

(slynne powloki mnie niezbyt ruszaja ;-)

Adampio

P.S. znane mi dlugie zoomy Sigmy (28-200 in 70-300) samoczynie wysuwaja sie pod ciezarem (jak sa skierowane w dol). Czy zoomy innych producentow tez tak maja? :shock:
 
Gandalf
[Usunięty]
Adampio napisał/a:
Panowie:
P.S. znane mi dlugie zoomy Sigmy (28-200 in 70-300) samoczynie wysuwaja się pod ciezarem (jak sa skierowane w dol). Czy zoomy innych producentow tez tak maja? :shock:


Nie wiem jak innych producentów, ale z Tamronem nie miałem nigdy w tej kwestii problemów. Co prawda rzadko nim fotografuje (a nawet był okres, kiedy zastanawiałem się nad jego sprzedażą), ale ogólnie rzecz biorąc do zdjęc "codziennych" daje mu jakieś 4 z minusem. Minus za mało "bajerandzką" osłonkę przeciwsłoneczną ;-) (oczywiście żartuje, za "dobre", ale nie "rewelacyjnie" ostre zdjęcia / i tu chciałbym, abyś mnie dobrze zrozumiał, nie chodzi mi o różnicę na odbitkach 10x15, bo na tych nie zauważysz żadnej różnicy, tylko na znacznym powiększeniu, rzędu A4).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach