Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Pentax K-50
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Taki trochę K-30 w nowej obudowie. No i ten nowy uszczelniony KIT w wersji DAL. Jakoś na razie nie widzę nic ciekawego ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ja też nie. Magenezowa obudowa i mikrofon stereo, to chyba jedyne nowości...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jak już pisałem wcześniej - na pentaxforums komentarze są zdecydowanie negatywne. Ja rozumiem - dobry krok gdyby to była nowa, większa matryca, więcej pól AF i tym podobne. Wg informacji dostępnych w internecie takich rzeczy nie uświadczymy. Pytanie jest następujące - jaki jest sens w wypuszczaniu takiego modelu?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Pewnie następca K-30 i tyle... Dodadzą trochę bajerów w menu, taki update

[ Dodano: 2013-06-06, 07:03 ]
Może nowe kolory będą :mrgreen:
 

yazon  Dołączył: 27 Lut 2013
Dziwna ta ich polityka. O ile K-5 a K-5II to jakaś różnica, tak tutaj takiej nie widze. Tak czy siak, jakbym miał brać jeszcze raz to K-30 wg. mnie i tak lepiej wygląda, K-50 troche jak C 600-650d :-P
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
U canona się sprawdza - od 2009 roku jest już piąta lustrzanka z serii xx0D, zmiany kosmetyczne, a ludzie kupują.
Zgadzam się, że wygląda jakoś tak nijako, canonowato. Oklejone różnymi gumami K-30 ze swoimi radiatorami jest jednak milsze dla oka.
Jedyne plusy nowego korpusu to metalowy szkielet i mikrofon stereo.
 

yazon  Dołączył: 27 Lut 2013
Kupują, ale wydaje mi się, że użytkownicy Pentaxa są bardziej świadomi wyboru. C jako marka jest świetnie rozpoznawalna, ktos idzie do sklepu z zamiarem kupna lustrzanki, widzi 'nowość' C i kupuje.
Poza tym uważam, że zaokrąglenia nie są już w modzie i wyglądają kiczowato. Tak jak uważam, że UI w produktach apple (iphone itp.) powinien już dawno zostać zmieniony, bo teraz rządzą kwadraty, ostre rogi, brak cieni itp. tak samo nie warto przesadzać fizycznie z zaokrągleniami.
Co do plusów K-50, to mikrofon stereo przyda się jak ktoś lubi kręcić, iso 51200 - kto będzie go używał? 25600 jest już bezużyteczne. No jedynie ta magnezowa obudowa to plus. C'est tout ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Co to za narzekanie?! Zachwycać się ! ;-)
Jak premiery są co dwa lata, to źle, bo rzadko.
Jak premiera jest po roku, to źle , bo za mało zmian. Ależ proszę sobie dogodzić osobiście :-P
Mnie nawet optycznie od K-30 bardziej się podoba ów K-50, ale wiem, że przy robieniu zdjęć nie ma to znaczenia, więc go na pewno nie kupię, ale żeby od razu, na zapas narzekać?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
chyba nikt nie spodziewa się przełomu w tym segmencie, to dalej będzie ulepszana wersja K-x.
oby tylko nie zaczęły powstawać K-55, 57, 59
Newsy i extrasy bedą w następcy K-5ll
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Odgrzewany kotlet,nowości pojawiają się w serii jednocyfrowej.
W K6 będzie 24 MP itp.
Lepiej by wypuścili K-02 z odchylanym ekranem w normalnej obudowie...
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Markus napisał/a:
Odgrzewany kotlet,nowości pojawiają się w serii jednocyfrowej.
GX-20
Stare stałki,kilka zomów,fiszka,lampa.


Czyli GX-20 wciąż jest najlepszy ? :evilsmile:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Oczywiście :-)
GX-20 rządzi..
Matryca nieco wiekowa ale daje radę.Brak filmów HD nieco doskwiera :-)
Czekam na podwojenie rozdzielczości matrycy.
Zaczynałem od 6 MP teraz mam 14 MP kolejnym krokiem wydaje się 24 MP.
Niestety ale obawiam się że mój sprzęt komputerowy dostanie zadyszki obrabiając takie rawy :-( .
Kusi mnie też kompaktowość rozwiązań Samsunga i jego serii NX.
W każdym razie nie śpieszno mi do zmiany korpusu pewnie zainwestuję w kolejny obiektyw.
Większa frajda i coś co nawet za 5 lat będzie dobrze służyć ale stanie się kolejnym elektronicznym szrotem...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ale to na razie tylko plotka, więc wstrzymajmy swe żądze zniszczenia. Cóż, Canon też wypuszcza badziewiaste 650,1100,110 itp - taka dywersyfikacja również może wyjść Pentaxowi na dobre - zawsze to może zalać rynek podobnymi produktami z sektora entry level ;)
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Premiera co rok musi być :)

Ale uchylny ekran mogli wpakować, to jest ważne w entry level.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
kelus napisał/a:
Ale uchylny ekran mogli wpakować, to jest ważne w entry level.
od kiedy Kanun to wprowadził (poprawcie mnie jeśli D5000 był pierwszy od żółtych) to nagle wszyscy nie mogą już bez tego żyć... teraz marudzą w dodatku o uchylne i dotykowe :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Cytat
Ale uchylny ekran mogli wpakować,


Wybaczcie pytanie, ale w czym tkwi przewaga uchylnego ekranika nad sztywno zamocowanym ?
Sam widzę tu tylko zastosowanie przy foceniu z poziomu gruntu (może niektórzy nie znają innej perspektywy :evilsmile: ) albo znad głowy (zdarza się w reportażu albo gdy natura wzrostu poskąpiła :evilsmile: ). Innych ekstra zastosowań nie widzę dla takiego rozwiązania. (Ale ja mało widziałem ;-) , dlatego pytam).
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
MarWoj napisał/a:
Cytat
Ale uchylny ekran mogli wpakować,


Wybaczcie pytanie, ale w czym tkwi przewaga uchylnego ekranika nad sztywno zamocowanym ?


A tym, ze mozna robic zdjecia "z biodra". Ma to swoje zalety: nie zdradzamy nikomu naszych checi, a przez to osoby fotografowane nie zachowuja sie sztucznie. Mozna dzieki temu uchwycic fajne chwile, pelne emocji, czy fotografujac dzieci czy znajomych i nie tylko.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
MarWoj napisał/a:
Innych ekstra zastosowań nie widzę dla takiego rozwiązania.
- filmowanie - można śmiało ustawić sobie wygodnie ekranik, zrobić "grid" z przedramienia i ... akcja :!: małym OT - widzę z obserwacji własnej, że lud fotografujący podzielił się na:

a) filmowców - jak aparat nie filmuje FullHD (najlepiej 60 kl/s) to jest kaszan
b) antyfilmowców - do filmowania służą kamery, to ma być tylko aparat

a jeśli dyskutujemy na poważnie o obracanym ekranie to popieram pomysł Sony i montaż "obrotnicy" na dole - wygląda dziwnie, ale ma sens przy fotografii którą opisał MarWoj ;-)
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
MarWoj napisał/a:
Cytat
Ale uchylny ekran mogli wpakować,


Wybaczcie pytanie, ale w czym tkwi przewaga uchylnego ekranika nad sztywno zamocowanym ?
Sam widzę tu tylko zastosowanie przy foceniu z poziomu gruntu (może niektórzy nie znają innej perspektywy :evilsmile: ) albo znad głowy (zdarza się w reportażu albo gdy natura wzrostu poskąpiła :evilsmile: ). Innych ekstra zastosowań nie widzę dla takiego rozwiązania. (Ale ja mało widziałem ;-) , dlatego pytam).


Witam,
Ja moje K20D używam w pracy. Np. wczoraj musiałem udokumentować pewną usterkę. Przyłożenie aparatu do oka nie wchodziło w rachubę. Dobrze, że miałem podgląd na żywo inaczej było by bardzo trudno. Jeżeli miałbym uchylny ekran pewnie jeszcze bardziej by mi to ułatwiło pracę. Ale tak na marginesie i tak większość fotek wykonuję bez takiego wspomagania. Zdjęcia wykonane z podglądem na żywo to jakieś 1%. Wolę już czerwony punkcik :-D Na pewno da się bez takiego erkranu fotografować, no chyba że, większość fotek wykonywana jest z perspektywy żaby.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach