pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
A może ktoś wie co zrobić aby K50 nie przełączał się w jakiś tryb uśpienia po ok. 5 sekundach bez dotykania przycisków ? Przez ten stan uśpienia nie można natychmiastowo zrobić zdjęcia, tylko jest zwłoka ok 1 sekundy.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pawel12345 napisał/a:
co zrobić

Również można wyłączyć w menu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można również przeczytać instrukcję obsługi ;-)
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
Panowie, wchodziłem w każdą pozycję menu i nie ma takiej opcji, jest najwyżej regulowanie po ilu minutach aparat ma się wyłączyć, a to zupełnie inny temat.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Zapewne chodzi Tobie o czas pomiaru ekspozycji. Instrukcja, str. 88 i 109 – w menu zakładka Ustawienia niestandardowe C1, opcja nr 4.
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
bakulik: dzięki wielkie, uratowałeś mnie :)

Mimo że miałem tam nastawione 30 sekund, to chyba było coś zawieszone w aparacie i po 10 wyłączało, po przeklinaniu na inne czasy teraz już działa na 30 sekund :D
 
Orbit  Dołączył: 17 Gru 2015
Czy słyszał może ktoś już coś o następcy K-50 ? Za niedługo minie już 3 lata od premiery więc może jakiś K-60 z HDMI i czymś więcej...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Orbit, już były dwie generacje: k-s1 i k-s2 :shock:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kojut, K-S2 jeszcze jako tako (choć ja wolałem go od K-50, na którego byłem już zdecydowany bo pasował mi mniejszy korpus, no i AF z K-5 II jest świetny), ale K-S1 to zdecydowanie niższa półka. Trudno powiedzieć co robi Ricoh - wygląda to jakby sondowali rynek różnie pozycjonowanymi modelami.

Jak by co K-S2 zdaje się ma HDMI i sporo więcej.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
WuWu84, k-s2 był następcą k-s1. Te aparaty nie sa produkowane równocześnie. Podobnie było z k-30, który był następcą k-r. Jest to po prostu najniższa klasa DSLR Pentaxa.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kojut, raczej wątpię by wiele osób interesowały procesy produkcyjne w Ricoh i raczej interesuje ich aparat o podobnym gabarycie i możliwościach. K-S1 nijak nie jest następcą K-50, jak i K-S2 nie jest następcą K-S1 nawet na papierze, o wzięciu w rękę nie wspominając. Wedle wywiadu Pentaks ma teraz linie "core" z K-3 i linie "innovation" K-S1 i K-S2. Niestety nie widziałem informacji co tam będą klepać po K-S2 i w którą stronę pójdą z "innowacjami".
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Znikanie serii to norma - np. były sobie K100D, K200D, który też "miał" mieć następcę K300D, a potem wszystko się zmieniło. To K-Sn (gdzie n, to liczby z ciągu 1,2,...) daje możliwość kontynuacji w sensie takim, jak napisał WuWu84. Gorzej z linią jednocyfrową, K-7, K-5, K-3, K-1 (?) i... znów zmiany w szablonie numeracji. Już kiedyś pisałem - oni jeszcze przejdą na numerację za pomocą liczb zespolonych. 8-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
komtur, myślę, że numerki to najmniejszy problem. Zresztą jeśli pełno klatkowy ma się nazywać K-1, to może "core APS-C" będzie teraz dwucyfrowy?

Podejrzewam, że większym problemem jest to, że taki K200D z gripem, czy K-30/50 z dwoma kółkami są za blisko topowych modeli i zmniejszają ich sprzedaż. A tak złapią klienta na takiego małego K-S2 z wizjerem i sterowaniem prawie jak w zaawansowanych lustrzankach, a gdy zechce zmienić lekkie obiektywy kitowe na słusznych rozmiarów jasne zoomy to i do K-3 dołoży ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
WuWu84 napisał/a:
komtur, myślę, że numerki to najmniejszy problem.

No to jasne - nazywać się te aparaty mogą dowolnie, byle były po prostu porządne. ;-)
 
Orbit  Dołączył: 17 Gru 2015
Myślałem, że (po prawie 3 latach) szykuje się jakiś następca K-50 bo KS2 to jednak inna półka cenowa prawie 40 % droższy...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
kojut napisał/a:
WuWu84, k-s2 był następcą k-s1.


Tylko z nazwy :-P
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
k-50 na dzisiejsze czasy nic nie brakuje do zrobienia świetnych zdjęć.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Orbit, różnica w cenie wynika głownie z tego, że tyle kosztują resztki kilkuletniego K-50 z magazynów, a K-S2 pojawił się latem. Jeszcze wiosną ubiegłego roku pamiętam, że na K-50 rezerwowałem ponad 2 tyś. zł.

Tańszy korpus w miejsce kończących się zapasów starych K-50 i prostszych K-S1 wydaje się sensownym posunięciem. Tylko czy taka puszka siłą rzeczy z czegoś okrojona zostanie przyjęta następcą K-50, skoro dla wielu praktycznie pod każdym względem specyfikacji lepszy, ale mniejszy K-S2 nim nie jest.
 
pawel12345  Dołączył: 20 Sty 2013
Tak jak kolega wyżej napisał, atrakcyjna cena k50 wynika z wyprzedaży resztek, k50 jak był nowością kosztował tyle samo co teraz KS2.

A swoją drogą to KS2 jest chyba najlepszym body w stosunku do możliwości, obiektywnie to nie brakuje mu żadnej funkcjonalności.
 
Orbit  Dołączył: 17 Gru 2015
Co do tych "resztek" K-50 to nie byłbym tego taki pewien bo ilość ofert sprzedaży (nowych K-50) jest w porównaniu do K-S2 lub K-S1 jest ponad dwa razy większa...
Ponadto K-50 jako produkt nie został usunięty ze stron Pentax/Ricoh - chyba, że producent informował już oficjalnie o wycofaniu go z produkcji (?)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach