piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
jaad75 napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:
Manual aperture and shutter in video

n/a przy k-50
Wszystkie aparaty z Prime M na to pozwalały. Tyle tylko, że w większości przypadków jest to zbędne.
piotrek0001 napisał/a:
Czemu oni tak daleko są za murzynami jeśli chodzi o video itp sprawy... -_-.
Powiedziałbym, że to raczej nie oni, tylko Twoja wiedza na ten temat... Najpierw płaczesz o AF (ktory już K-30 oferuje, chociaż nie wiadomo po co), teraz o full manual (który również już K-30 oferował) - ciekawe do czego chcesz go używać... :-P


Taa idz pan w pyry z af w k-30. Chodzi mi o :

k-30

- brak ciągłego AF w czasie filmowania
- Filmowanie może odbywać w trybach: P, Av oraz M. W trybie manualnym możemy dostosować czułość, czas naświetlania oraz przysłonę, ale tylko przed uruchomieniem rejestracji. Po jej rozpoczęciu, można jedynie korzystać z kompensacji ekspozycji (w zakresie ±2 EV).

Taki manual to ja podziękuję. Mam załacic tyle kasy i mieć takie coś ? Wole wcale.


Panasonic GH3:

W dedykowanym trybie filmowania, mamy do dyspozycji tryby PASM, charakteryzujące się analogiczną funkcjonalnością jak podczas fotografowania. Przykładowo, tryb M umożliwia ręczną zmianę przysłony i szybkości migawki oraz czułości (w zakresie od 200 do 6400 ISO) w trakcie rejestracji. Warto również wspomnieć, że możliwe jest wykonywanie zdjęć podczas nagrywania filmu (maks. 10 szt. w pełnej rozdzielczości, lub maks. 40 szt. w rozmiarze S – tylko w dedykowanym trybie filmowania).

I co można ? - Można ! Niech to samo zrobi Penek.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Tak niezdrowo zapytam - po co komuś ciągły AF w trybie filmowania? Żeby potem były żale, że obiektyw szarpie, że głośno, że piski, że punkt AF jest za duży, że przeostrza gdy nie trzeba? Od półtora roku filmuję na potrzeby domowe tylko obiektywami manualnymi, ostatnio do NEXa nabyłem Sigmę 19/2.8 i tam nie ma za dużo do ostrzenia a NEX i tak rzuca się jak wariat, po 3 próbie odpuściłem.

Tryb M - tęsknie za nim w Olku, aczkolwiek ten ma tak fajne pomiary światła, że jak znam scenę w której będę filmował i wiem, jak się będzie układać światło, to tylko wybieram np. pomiar na maksymalne światła i jazda.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
piotrek0001, histeryzujesz..
Miałeś w ogóle K-30 w ręku :?:
Oczywiście, że w trakcie filmowania w K-30 w trybie M można zmienić czas oraz czułość.
Jedynie przysłony nie zmienisz, chyba że podepniesz obiektyw niewykastrowany z pierścienia przysłon - wtedy jak najbardziej..
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
a mnie bardziej zastanawia narzekanie na mikrofon mono: jak chcesz filmować lustrzanką i mieć dobry dźwięk to i wbudowany kwadro by ci nie pomógł. lepiej kupić jakiś mikrofonik zewnętrzny i coś do rejestracji - mozna wtedy przypiąć toto np do kołnierzyka, oddalić od obiektywu, nie martwić się tym że zbiera dźwięk AF, wiatr czy echo z dużego pomieszczenia.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
piotrek0001 napisał/a:
k-30

- brak ciągłego AF w czasie filmowania
Po pierwsze, AF przy filmowaniu to wynalazek dla lamerów, po drugie, ciągły AF tym bardziej, po trzecie, nawet gdyby był, to ostrzenie z większością szkieł nie nadawało by się do użytku, ze względu na hałas i sposób pracy.
piotrek0001 napisał/a:
Filmowanie może odbywać w trybach: P, Av oraz M. W trybie manualnym możemy dostosować czułość, czas naświetlania oraz przysłonę, ale tylko przed uruchomieniem rejestracji. Po jej rozpoczęciu, można jedynie korzystać z kompensacji ekspozycji (w zakresie ±2 EV).
Pomijając czy to prawda - po co chcesz zmieniać czas naświetlania poszczególnych klatek w trakcie filmowania? Po co chcesz go zmieniać w ogóle? Czy wiesz co to jest migawka 180 stopni? Wiesz jak odbywa się kompensacja ekspozycji nawet w przypadku K-5, który pracuje co najwyżej w Av?
piotrek0001 napisał/a:
Taki manual to ja podziękuję. Mam załacic tyle kasy i mieć takie coś ? Wole wcale.
Do czego chcesz to użyć, bo sądząc po pytaniach nie masz o filmowaniu bladego pojęcia?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
uszczelnienia , może i jeszcze magnezowa obudowa kuszą :) ale wygląd nudny, taki... canonowaty, bardziej mi odpowiadał k-30
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pszczołowaty, magnezowa obudowa, to była plotka - jest plastik na metalowym szkielecie, czyli tak jak do tej pory.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
Pomijając czy to prawda - po co chcesz zmieniać czas naświetlania poszczególnych klatek w trakcie filmowania? Po co chcesz go zmieniać w ogóle? Czy wiesz co to jest migawka 180 stopni? Wiesz jak odbywa się kompensacja ekspozycji nawet w przypadku K-5, który pracuje co najwyżej w Av?

Do czego chcesz to użyć, bo sądząc po pytaniach nie masz o filmowaniu bladego pojęcia?

Sorry za OT ale zawsze można sie troszku dokształcić
http://lookycreative.com/...m/basic-skills/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
tomek_j, to do mnie? :-P
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
tomek_j, to do mnie? :-P


No raczej nie do ciebie. To dla tych co nie wiedzą, a nie sadzę byś ty nie wiedział
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Nie ma górnego wyświetlacza innych takich jakie ma k-5 itd., ja poczekam, może mi się budżet do tego czasu poprawi
 

daddy8657  Dołączył: 14 Paź 2008
Na stronie pentax.eu jest już instrukcja PL do K-50
Instrukcja K-50 PL

 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciekawe czy dołączany soft Silkypix 3.0 LE jest wolniejszy od softu jaki za darmo daje Samsung do aparatów NX czy GX-20.
Samsung RAW Converter bazuje na czwartej wersji Silkypix.Z tego zaobserwowałem jest ona szybsza od poprzednich generacji tego softu ale nie tak dobra jak piąta wersja dostępna za odpowiednią opłatą...
Interesuje mnie czy obrabiając rawy w dołączonym przez Pentaxa sofcie trzeba dłużej czekać na gotowy wynikowy jpg niż w sofcie Samsunga ?
Czy ktoś na forum ma porównanie ?

[ Dodano: 2013-06-15, 12:50 ]
ps. K5 i K7 i Kx obsługiwane są przez PENTAX Digital Camera Utility 4 co sugeruje że wyższa seria korzysta z nowszej 4 generacji Silkypixa....
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Markus - używam tego programu do eksportu RAWów - jakoś nie uważam go za wybitnego - lepszy o wiele w obróbce jest LR.
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
K-30 był i jest jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) korpusów w swojej klasie. Nie widzę żadnego sensu w tworzeniu K-50, który nie wnosi nic nowego. Wziął by się Pentax wreszcie za szkła. ;-)
 
Wurcel  Dołączył: 07 Lis 2012
Pentax ładnie poszalał w ostatnim czasie K-5 II, K 50, K 500 i Q7, tylko kiedy doczekamy się FF, mam nadzieję że szybko, pierwsze zdjęcia z K-1 czy jak kto woli K-3 są świetne.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Wurcel napisał/a:
Pentax ładnie poszalał w ostatnim czasie K-5 II, K 50, K 500 i Q7, tylko kiedy doczekamy się FF, mam nadzieję że szybko, pierwsze zdjęcia z K-1 czy jak kto woli K-3 są świetne.


Gdzie je masz, bo chyba przegapiłem? ;)
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
kpisz?
piotrek0001 napisał/a:

k-30
[...]
Taa idz pan w pyry z af w k-30.
Taki manual to ja podziękuję. Mam załacic tyle kasy i mieć takie coś ? Wole wcale.

To ile tej kasy? Sprawdzałeś? Body K-30 obecnie ok. 2200 zł [ceneo]

piotrek0001 napisał/a:
Panasonic GH3:
[...]
I co można ? - Można ! Niech to samo zrobi Penek.


Body GH3 - ok. 5000 zł. [ceneo]

Napisać, że "nie chce mi się z toba gadać" to zdecydowanie za mało... Ale więcej nie napiszę, bo... Admini czuwają ;-)
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Wurcel napisał/a:
Pentax ładnie poszalał w ostatnim czasie K-5 II, K 50, K 500 i Q7...

Tym tekstem możesz pokonać Kabaret Moralnego Niepokoju :-)
 
adam0309  Dołączył: 04 Mar 2013
Wg. mnie dla zwykłego pentaksjanina najważniejszym czynnikiem przy wypuszczeniu k-50 jest oczywisty chyba spadek ceny k-30 która powinna wtedy już być szalenie niska jak na oferowane przez to body super możliwości. Kto leci na nowości kupi k-50, kto chciał świetny aparat w niskim budżecie w końcu doczeka się k-30 za naprawdę małe pieniądze. Wg mnie q7 oferuje najwięcej zmian z nadchodzących premier. Większa matryca(przede wszystkim), czułość i mniejsze szumy oraz przede wszystkim zachowane 12mpix(co sporo wpłynie na poprawę jakości zdjęć pewnie) sprawia że to będzie świetny następca Pentaxa q który oferował przyzwoity obrazek(jak na te rozmiary) - sam się nad nim zastanawiałem(aparacik do noszenia pod ręką zawsze, a przy okazji z dobrą jakością zdjęć) - a tak czekać tylko aż będzie q7 w zasięgu portfela bo naprawdę jest na co zacierać ręce!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach