piotrek0001  Dołączył: 05 Sty 2009
Re: kpisz?
Rafi napisał/a:
piotrek0001 napisał/a:

k-30
[...]
Taa idz pan w pyry z af w k-30.
Taki manual to ja podziękuję. Mam załacic tyle kasy i mieć takie coś ? Wole wcale.

To ile tej kasy? Sprawdzałeś? Body K-30 obecnie ok. 2200 zł [ceneo]

piotrek0001 napisał/a:
Panasonic GH3:
[...]
I co można ? - Można ! Niech to samo zrobi Penek.


Body GH3 - ok. 5000 zł. [ceneo]

Napisać, że "nie chce mi się z toba gadać" to zdecydowanie za mało... Ale więcej nie napiszę, bo... Admini czuwają ;-)


Dziwny jesteś. Czy ja w jakimkolwiek poście napisałem, że chce to i to za xxxx PLN ? Jakoś sobie nie przypominam. Ja wiem czego chce w lustrzance i nie kupię jej dopóki nie będzie wszystkiego co chcę. jestem przygotowany na 3-4 tyś zł. i z każdym miesiącem mam ciut więcej na "wymarzony sprzęt". A gh3 i tak nie kupię bo nie będą mi pasowały do niego moje pętkowe szkła.. -_-

A porównanie tych sprzętów miało na celu pokazanie, że jest na rynku model który odpowiada technicznie moim wymaganiom. Odpowiedz ta była do posta o tym, że k-30 ma taki fantastyczny AF i się "nadaję".

A jeśli nawet miałbym na niego ochotę to.. musiałbym sprzedać cały system.. ale to mi się nie opłaca. Więc czekam na Pentka... -_- Może kiedyś dogonią technicznie konkurencje. . . . .


///

A jakby ktoś mówił abym nie porównywał aparat za 2k do 5k bo to jasne ze ten droższy będzie miał lepsze funkcję to mogę podstawić za k-30 - k-5/5II który kosztuję podobnie i też nie oferuje nic ciekawego jeśli chodzi o ustawienia video. :/
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Na PentaxForums nagrali Pentax K-50 Hands-On Preview:
http://www.youtube.com/watch?v=8OJesYWa92Y
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
K-50 i K-500 umożliwiają nagranie danych RAW ostatnio wykonanego zdjęcia w JPG. Czyli decyzję można podjąć po wykonaniu zdjęcia i obejrzeniu podglądu. Czy jakiś aparat to miał? Mnie się ta opcja bardzo podoba...

 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
Stawe, w k-5 była taka możliwość.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Dobra, nie wiedziałem... Soosa podał link z cenami. O ile mnie oczy nie mylą różnica w cenie między k-50 a k-500 to jakieś 2000 złotych a w sklepach na Zachodzie to około 100 dolarów? Może się mylę?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe napisał/a:
O ile mnie oczy nie mylą różnica w cenie między k-50 a k-500 to jakieś 2000 złotych
k-50 + 18-55 - 2994
k-500 + 18-55 - 2244

z linku od Soosa

ale k-50 + 18-135 - 4243
i pewnie dlatego ci wyszło 2kPLN różnicy
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
No tak, przepraszam - to dlatego, że pracuję i lewą ręką sprawdzam internet.
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
Stawe napisał/a:
K-50 i K-500 umożliwiają nagranie danych RAW ostatnio wykonanego zdjęcia w JPG. Czyli decyzję można podjąć po wykonaniu zdjęcia i obejrzeniu podglądu. Czy jakiś aparat to miał? Mnie się ta opcja bardzo podoba...


Suuuper... ale K-r to miał (kiedy go miałem) i K-30 to ma
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Re: kpisz?
piotrek0001 napisał/a:


A jeśli nawet miałbym na niego ochotę to.. musiałbym sprzedać cały system.. ale to mi się nie opłaca. Więc czekam na Pentka... -_- Może kiedyś dogonią technicznie konkurencje. . . . .


///

A jakby ktoś mówił abym nie porównywał aparat za 2k do 5k bo to jasne ze ten droższy będzie miał lepsze funkcję to mogę podstawić za k-30 - k-5/5II który kosztuję podobnie i też nie oferuje nic ciekawego jeśli chodzi o ustawienia video. :/


K-5IIs zdecydowanie natomiast wygrywa jakością zdjęć. Pentax w stostunku do konkurencji nie jest wcale zacofany, wystarczy porównać do podobnych puszek C i N, tylko szklarnie ma trochę uboższą no i magicznej FF puszki.

Niektórych marketingowa gadka strasznie wsysa
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Muszę się wytłumaczyć z tej informacji o RAW - jakiś portal omawiając nowe Pentaxy podkreślił ten element i dlatego wydawało mi się, że to nowość. Sorry, zatrzymałem się na K-x.
Na stronie http://camerasize.com/compare/#462,463 można sobie porównać k-50 i k-500, bo wpisano je już do bazy aparatów choć zewnętrznie różnic nie ma, co widać tu naocznie...
Gdyby K-500 miał odchylany ekranik kupiłbym od razu (no prawie od razu). O zaletach odchylania już pisano. Specjalnie kupiłem z drugiej ręki A-630 tylko ze względu na ekranik i nie żałuję.
Bardzo mi brakuje w K-x gniazda sterowania zewnętrznego. Jak rozumiem K-50, 500 ma taką możliwość (wiem, że to już było), co pozwala zainstalować grip z zapasem baterii i np. wyzwalacz radiowy czy inny podobny bajer.
K-50 zasilany jest z akumulatora a K-500 z baterii (oba z możliwością zmiany źródła zasilania). Ja wolę zasilanie z AA (np. Eneloop) co bardzo ułatwia życie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe napisał/a:
K-50 zasilany jest z akumulatora a K-500 z baterii (oba z możliwością zmiany źródła zasilania). Ja wolę zasilanie z AA (np. Eneloop) co bardzo ułatwia życie.
jeżeli dobrze zrozumiałem wcześniejsze info, to do k-50 można dokupić koszyczek na AA, natomiast k-500 jest w koszyczek wyposażony, tyle że nie ma dedykowanego akumulatora tak jak k-50

czyli podsumowując
k-50 - ma aku, nie ma koszyczka na AA
k-500 - nie ma aku, ma koszyczek na AA

po zainwestowaniu w koszyczek, bądź aku, można zrównać oba aparaty w kwestii zasialnia
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
opiszon napisał/a:
po zainwestowaniu w koszyczek, bądź aku
i ładowarkę...
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
...i tu powstaje pytanie (sam nie znam odpowiedzi) czy warto dopłacić za uszczelki, elektroniczną poziomicę i koszyczek za K-50 czy za ładowarkę i aku (bez uszczelek i poziomicy) ale ogólnie trochę taniej za K-500.
Bardziej mnie boli 120 kolorów. Oddałbym 100 kolorów za odchylany ekranik i firmowy program na PC do sterowania aparatem. Z 20 kolorów też można stworzyć coś ohydnego co Japończycy kupią...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe, pomyliło ci się
k-50 ma aku i ładowarkę
k-500 ma koszyczek

jest jeszcze ponoć ta kwestia braku podświetlenia wybranego punktu AF (jak ktoś robi na centralnym, to brak problemu)
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
...wiem, chodziło mi o to, że kupuję komplet, tzn do K-50 dokupiłbym na pewno koszyczek i analogicznie ładowarkę i aku w drugim wypadku. Niepotrzebnie połączyłem w jednym zdaniu to co aparat ma i to co trzeba (jak się chce mieć 100%) dokupić.
Przy okazji wspomnę, że np. mój K-x miał możliwość dokupienia zasilacza sieciowego ale nigdzie tego nie mogłem znaleźć. Teraz już mi przeszła ochota...
Mam nadzieję, że Pentax będzie prowadził lepszą politykę marketingową.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Stawe napisał/a:
firmowy program na PC do sterowania aparatem

Żaden aktualnie produkowany Pentax tego nie posiada.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no zasilacz sieciowy to już chyba wąska specjalizacja, normalnie wystarczy kolejny akumulator na zmianę
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
opiszon napisał/a:
no zasilacz sieciowy to już chyba wąska specjalizacja, normalnie wystarczy kolejny akumulator na zmianę


Mogę sobie wyobrazić, że spędzam godziny na fotografowaniu ze statywu jedzenia (potraw) w celach reklamowych, figurek, monet czy dzieł sztuki do katalogu. Jeżeli robię to na miejscu w domu czy "studio" to zasilacz sieciowy byłby w sam raz. Nie wspominam o fotografii portretowej bo pewnie zostałbym zasypany propozycjami użycia innego aparatu...

[ Dodano: 2013-06-18, 11:15 ]
plwk napisał/a:
Stawe napisał/a:
firmowy program na PC do sterowania aparatem

Żaden aktualnie produkowany Pentax tego nie posiada.


No ale jest Pentax Remote Assistant 3 oraz nasz polski PK-Tether. Gdyby firma podeszła do tego poważnie mogła by trochę zwiększyć ilość chętnych do kupowania tej marki...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Stawe, co do zasilania w portrecie, to wolałbym jednak nie być podłączony kablem do zasilania - bo ogranicza to swobodę ruchów

nawet przy fotografii ze statywu (czyli ograniczenie nie przeszkadza) podłączenie kablem niesie za sobą ryzyko zahaczenia o kabel i przewrócenia statywu z aparatem

co innego podłączenie aparatu do akumulatora żelowego podwieszonego pod statywem (dodatkowa stabilność)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach