Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Technika HaDeeR (High Dynamic Range)
Cześc,

Ostatnimi czasy naszła mnie chęc na obcowanie z HDR, bardzo mi się podobają zdjecia po przeróbkach tą metodą.
Chciałbym sie nauczyc tej techniki obrabiania zdjecia lecz na necie znalazłem narazie poradniki co i jak ale do zdjec z nikona, canona... Np: http://www.obiektywni.pl/...tykul-197-0.php

Czy jest tutaj na forum osoba która mogła by opisac dosyc szczegółowo tą technike ?
Mam na mysli jaki program użyc do tego, co nalezy w nim po kolei wykonywac aby uzyskac przyzwoity efekt końcowy. Czyli podstawy obróbki w danym (w miare prostym) programie.
Mam juz program easyHDR BASIC ale nie wiem jak się w nim poruszac :/ a wydaje sie banalny w obsłudze...

pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Chciałbym się nauczyc tej techniki obrabiania zdjecia lecz na necie znalazłem narazie poradniki co i jak ale do zdjec z nikona, canona...
i wierzysz ze w przypadku pentaxa jest jakos inaczej ?

robisz 3 zdjecia ze statywu z roznymi ekspozycjami tak zeby "zawrzec jak najwiecej" swiatel i cieni.....i laczysz to na warstwach w szopie....
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Bomber napisał/a:
hciałbym się nauczyc tej techniki obrabiania zdjecia lecz na necie znalazłem narazie poradniki co i jak ale do zdjec z nikona, canona...

To jest jakaś różnica :?: :!: Chyba nieee....
Opis, który podałeś jest IMHO wystarczający. Nic jednak nie zastąpi praktyki i doświadczenia. Próbuj więc a kiedyś się uda.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Bomber napisz z czym masz problemy w easyHDR, w miarę możliwości pomogę.

Tak na marginesie to jest to jeden z lepszych programów do HDR i do tego darmowy.
 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
Cześć.W numerze 3/2007 CHIP FOTO-WIDEO jest artykuł ,w którym możesz się dowiedzieć jak wykonywać zdjęcia i obrobić je w Photoshopie. W numerze 4/2007 jest artykuł o tym jak wykonać zdjęcia ponoramiczne za pomocą techniki HDR.
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Mój HDR, wprawdzie jeszcze z kompakta niepentaksowskiego (dlatego wstawiam jako link) ale zawsze coś, niektórzy mówią że HDR to kicz...ale chyba nie mają racji ;-)


 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
porucznikx napisał/a:
wprawdzie jeszcze z kompakta niepentaksowskiego (dlatego wstawiam jako link)
wstaw znaczniki [i m g] i nie cuduj :)

Co to za opinia się wlecze, że nie można linkować innych forów, zdjęć z innych aparatów niż Pentax, ... ??
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
porucznikx napisał/a:
http://img524.imageshack....larudzkavp0.jpg

Niektorzy uwazaja, ze takie widoczki w HDR to nie kicz. Oczywiscie szanujemy ich.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
porucznikx napisał/a:
Co to za opinia się wlecze, że nie można linkować innych forów, zdjęć z innych aparatów niż Pentax, ... ??

:shock: a co można ;-)
P.S. Śmigamy windą?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
P.S. Śmigamy windą?
No pewnie. Zaczynaj (w swoim wątku chyba, nie?).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jarek Dabrowski, To my tu w Ameliówce ciężko pracujemy, a nie napiszę czym Wy się zajmujecie. Widać po tematach że zdrowy trzon społeczności forumowej wyjechał na delegację :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada napisał/a:
Jarek Dabrowski, To my tu w Ameliówce ciężko pracujemy, a nie napiszę czym Wy się zajmujecie. Widać po tematach że zdrowy trzon społeczności forumowej wyjechał na delegację
Raz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak jest. Ban dla wszystkich będących na PPD. Przynajmniej statystyki wrócą do normy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Ban dla wszystkich będących na PPD. Przynajmniej statystyki wrócą do normy.
Nie tak bardzo. Ty, ja i bEEf siedzimy w domu. Tref też póki co.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fakt. To może dasz najpierw bana sobie a potem Trefelkowi, Beefowi i mi na końcu, co bym widział jak wszyscy odpadają? A Tomeckiemu możesz bana przesłać gołębiem. W skarpecie.
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
to jeszcze coś jakby HDR, sorry że dalej z kompaktu ale jak dostane choć ze 2 pozytywne recki to uwierzę że jestem godzien bawić się lustrzanką (Pentax-a of course) ;-) , a linkuję bo pewnie rozmiar za duży (jeszcze nie doczytałem regulaminu wstawiania zdjęć)

3 ujęcia (autobracketing), Photomatix + mglista ramka w PS

http://img508.imageshack....72/heninuo9.jpg
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
porucznikx napisał/a:
http://img508.imageshack....72/heninuo9.jpg

Gdybym mial syna, ktory zapytalby mnie: "tato tato! a co to znaczy kiczowaty?" No wiesz synku, choc do komputera, tatus ci pokaze:


Wybacz! :-B
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie muszę wybaczać, ponieważ nie masz monopolu na definiowanie kiczu i nie-kiczu....
Wiesz, ja też mogę pokazać rodzinie twoją fotografię i powiedzieć to samo i wiesz co..
w obudwu przypadkach obaj będziemy (dla nich) mieli rację
Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zgadzam sie 100%.
 
porucznikx  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak od siebie dodam, że mam lepsze zdjęcia a ten cały HDR zalatuje szmirą :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach