Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Myślę, że bardzo podobne jakościowo zdjęcia, też z ręki i też po obróbce RAW-a można by było zrobić np. EM-5. Może przy porównaniu cropów 100% byłaby widoczna jakaś różnica, ale przy powiększeniach takich jak te (1:2?) większych różnic nie dałoby się dostrzec.

Sądzę, że dobrym kompaktem też dałoby się zrobić takie zdjęcia, ale tylko jeśli nie wyskakiwalibyśmy powyżej ISO 200-400. Potencjał małych, nowoczesnych matryc na niskich czułościach widać chociażby w samplach XZ-2, tutaj: http://www.optyczne.pl/20...dsumowanie.html Zdjęcia wieczorne i nocne, robione poniżej ISO 800 są zupełnie OK, moim zdaniem.

Wyższe czułości zwykle masakrycznie wypadają nawet w sprzęcie typu XZ-2. I nawet szum nie jest najgorszy ale drastyczny spadek dynamiki, pojawienie się przepałów i smoły nie do uratowania.

Postaram się dzisiaj wrzucić jakieś sample. Co można jednak można zrobić małą podpierdółką typu XZ-10 nawet na ISO 400-800 pokazywałem tutaj http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47623.

 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
kojut napisał/a:
udowodnij!
Raczej bym się nie spodziewał :-)

[ Dodano: 2014-10-09, 11:18 ]
Benek, ale wytłumacz, co chcesz udowodnić? Że sycamor nie ma prawa być zadowolonym, bo podobne rezultaty może uzyskać innym sprzętem? Jaśniejszym szkłem itp.? Albo iść za radą tego drugiego "specjalisty" i skołować sobie statyw?
Porównujmy jabłko do jabłka i nie miotajmy się po całym warzywniaku.

To były pytania retoryczne. Oczywiście chodzi o zrobienie syfu w kolejnym wątku. Nieprawdaż?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kolega sycamor ma prawo wyrazić swoją opinię na temat swojego aparatu, który - nota bene - właśnie sprzedaje na naszej forumowej giełdzie. A ja mam prawo wyrazić na forum swoją opinię na temat jego aparatu i zdjęć, które pokazał. Widzisz tu jakiś problem?

Nie rozumiem twoich - raczej niegrzecznych uwag - dotyczących warzywniaka, miotania się i "syfu". Ochłoń.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
kojut,

No byłem,

ale o 1 w nocy puby już zamknięte ;-) ...

Poza tym byłem w pracy ... I za kółkiem ...

S.

[ Dodano: 2014-10-09, 10:57 ]
Benek,

Wyraziłem swoją opinie co do możliwości aparatu, być może da się zrobić i kompaktem podobne zdjęcia, ale nie wiem, czy z ręki, prawie w biegu (3 minuty przerwy w pracy)...

Nie mam porównania, K-3 już sprzedałem miesiąc temu, więc temat czysto akademicki się robi ...

A to, że go sprzedaję jest spowodowane tym, że nabyłem XT-1, nie potrzebuję dwóch body...

Generalnie jestem zadowolony o tyle, że zdjęcia są przyjemne w odbiorze, światła nie przejarane (co zdarzało się dość często w K-3), stabilizacja niezła, na marginesie : tu jest w szkle, nie w body.

Zdjęcie z paniami tańczącymi jest lekko poruszone, ale tu był czas 1/4 s, moje ręce nie są tak stabilne, jak Mount Everest :-P

Nie macie się co kłócić, wrzuciłęm zdjęcia, bo może się to komuś przyda ...

Jak to kogoś nie interesuje, to są inne dział na naszym forum przecież ;-)

Pozdrawiam,

S.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie wiedziałem, że słowo "warzywniak" uznawane jest za obraźliwe :shock:
(Wiem, że na forum o tym nie dyskutujemy -sorry colores- ale dał bym sobie duuużo obciąć, tzn. postawił bym na szalę, zgadując Twoją opcję polityczną. :-P )
Natomiast, wierz mi, nadużywanego przez Ciebie, irytującego i protekcjonalnego "ochłoń" nie radził bym stosować.
Skoro kolega sycamor sprzedaje X-M1 można spodziewać się w najbliższym czasie prezentacji X-T1 i chyba nie ma sensu kontynuować tutaj debaty jakiż to błąd popełnił?

Do zobaczenia w wątkach samsungowych, pa!
Mam urlop :evilsmile:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
sycamor napisał/a:
A to, że go sprzedaję jest spowodowane tym, że nabyłem XT-1, nie potrzebuję dwóch body...
Nic Cie nie usprawiedliwia - dopiero wyznanie, że grzecznie ciułasz na NX1 spowoduje, iż wszelkie fotograficzne grzechy zostaną Ci odpuszczone :evilsmile:

sycamor napisał/a:
Generalnie jestem zadowolony o tyle, że zdjęcia są przyjemne w odbiorze, światła nie przejarane (co zdarzało się dość często w K-3)
Nie jest czasem tak, że Fuji zostawia więcej w światłach, Pentax w cieniach, a Samsung zawsze ogarnia wszystko idealnie? :mrgreen:
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
cube007 napisał/a:
Nic Cie nie usprawiedliwia - dopiero wyznanie, że grzecznie ciułasz na NX1


No to się raczej zawiedziesz :evilsmile:

Po to zmieniłem K-3 na XT-1, by mieć mniejszy i lżejszy aparat, a nie wracać znowu do klamota ...

XT-1 jak dobrze pójdzie, to dziś zląduje w Dublinie i jutro DHL go dowiezie, ale to się oczywiście może nie udać, nic nie musi ;-)

Tak czy siak zdjątka się pojawią :-D

Pozdrawiam,

S.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
nie wracać znowu do klamota ...

Samsung NX1 klamotem? https://www.youtube.com/watch?v=m4oswNJE2YQ
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No trochę może przesadziłem ;-)

Ale sam przyznaj, że to nie jest wiele mniejsze od lustrzanki, a wręcz niektórzy porównywali z jakimś Canonem ...

A Fuji mały, prawie w kieszeń się zmieści ...

S.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
kojut napisał/a:
Kfan napisał/a:
Takie zdjęcia "z ręki" to mój kompakt robi na ISO 200-400.
Przy statywie ISO 80 to też za dużo.

To nie piaskownica- udowodnij!

A gdzieś tu kiedyś dałem fotki nocne z LX7
Znalazłem - też takie pierwsze pstryki testowe w biegu z ręki wystarczyło ISO 400.
http://pentax.org.pl/view...light=panasonic
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Kfan napisał/a:

A gdzieś tu kiedyś dałem fotki nocne z LX7

z doczepionym wizjerem, czy bez ?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Na pewno bez, bo chwilę po zakupie gołego aparatu a wizjer dokupiłem po jakimś czasie - po prostu w słońcu kadrując na ekranie nie dawałem rady.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ostatnio byłem na warsztatach Fuji i muszę powiedzieć, że x100 mnie oczarował (do tego stopnia, że się przymierzam do kupna) a dostępny X-Pro1 mocno zawiódł. Odnośnie tego ostatniego to tak wolno działającego aparatu, złej ergonomii i klawiszologii dawno nie miałem w rękach.

sycamor czekam na jakąś minirecenzję w tym wątku XT-1. ;-)
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
x4rd napisał/a:
minirecenzję w tym wątku XT-1.


Będzie ;-)

Dziś jednak nie dojechał, liczę na poniedziałek ...

S.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Kfan napisał/a:
Znalazłem - też takie pierwsze pstryki testowe w biegu z ręki wystarczyło ISO 400. http://pentax.org.pl/view...light=panasonic

Faktycznie, całkiem podobna jakość do iso 3200 w x-m1. Ale sytuacja się komplikuje jak do fuji podłączy się jaśniejszy obiektyw. Kompakt może śmiało zastąpić aparat z wymiennymi obiektywami, jeżeli ten będzie używany jedynie z podstawowym zoomem z zestawu.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
kojut, ale LX7 jest naprawdę super. Mały, możesz włożyć do kieszeni i mieć go zawsze ze sobą. Do tego 24mm na szerokim końcu, a z doczepionym wizjerem robisz zdjęcia w każdych warunkach. Mam ten wizjer, więc wiem co pisze.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Żwby nie być gołosłownym, dzisiaj zrobiłem mały nocny set małpką Olympus XZ 10. Wszystkie zdjęcia robione z ręki bez statywu, czasy 1/3 do 1/20, czułość od ISO 100-200, f1.8. Wywołane z RAW-a, nieodszumiane, bez żadnego forsownego obrabiania, trochę wyciągnięte cienie Shadows i przygaszenie świateł Highlights. Tutaj na forum miniaturki, większy format, przycięty do skali 1:2 do zobaczenia tutaj: http://www.pbase.com/henryk_jaroszewicz/inbox

Jak widać nawet małpka daje nocą radę, jeśli nie szalejmy z ISO, mamy jasny obiektyw i pewną rękę (czasem łokciem opartą o latarnię) :-) ...






 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Benek,

zdjęcia fajne też, ale wyluzuj, bo wygląda, że chcesz mi udowodnić, że wydałem kasę na Fuji niepotrzebnie ...

Dla mnie EOT.

Pozdrawiam,

S.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Benkowi pewnie chodzi o to, że dobrym kompaktem można robić dobre jakościowo zdjęcia, i stanowi on dobre uzupełnienie bezlusterkowca, a nie jest jego zamiennikiem.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
puch24,

Z tą tezą się zgodzę ...

Ale jak spojrzysz na posty naszego kolego w tym wątku od początku, to jakiś jad z nich płynie ;-)

Ale nie ma problemu :-) Mój XM-1 i tak znajdzie niedługo nowego, szczęśliwego nabywcę, a ja się będę prawdopodobnie od jutra cieszył z XT-1 ...

A jak mi się znudzi, albo pojawi coś lepszego, co mi się znowu spodoba, to sprzedam XT-1 i kupię nowe dziecko :mrgreen:

W czym problem ?

W tej chwili w sumie dość przypadkowo wszedłem w Fuji, za namową naszego cenionego kolegi Espresso, zdjęcia nim robione podobają się chyba nawet bardziej, jak z ostatniego K-3 (herezja :evilsmile: :?: ), a chyba o to chodzi ...

Jak wyżej Espresso napisał, czekam na nowe doznania z wizjera w XT-1.

Ale nie róbmy tu śmietnika, wątek jest o XM-1.

Miłego dnia,

S.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach