bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
O kurcze, ale rewelacyjny ten album :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Brawo!
 

jurand  Dołączył: 06 Cze 2010
I ja przyklasnę pomysłowi. B R A W O!!!
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Fajnie, tylko powiedzcie mi dlaczego ci wyśmiewani szkolni fotografowie robię zdjęcia na tle przysłowiowego mostu Brooklińskiego?

Album dzerry'ego fajny, jest co pooglądać, ale nie lekceważcie Disco Polo.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Znam dobrze rzeczywistość przedszkolno-żłobkową... te wszystkie cudowne zdjęcia, kolorami - że aż bolą zęby...

Świetna rzecz - Twój album :-)
Gratulacje :-)


Też takie chce zrobić :-) Dzięki za inspirację :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
komisarz napisał/a:
powiedzcie mi dlaczego ci wyśmiewani szkolni fotografowie robię zdjęcia na tle przysłowiowego mostu Brooklińskiego
Bo jest niecodziennie, "atrakcyjnie" i kolorowo. Bo szkoła "brzydko" wygląda. Bo tak jest ławtwiej zapanować nad światłem w kadrze. To jest ten sam schemat, wg którego panna młoda wsakuje w sukni do morza, pan młody pozuje jako James Bond, itp. Po co ludziom takie zdjęcia? TO chyba taka ucieczka od codzienności.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Często w filmach kostiumowych jest taka scena kiedy prostaczek musi przebrać się w wykwintny pański strój. Zawsze kończy się to karykaturą.
Tu jest podobnie. Zdjęcie ma być _wyjątkowe_, a że pan fotograf jest często fotografem z przypadku, bez pojęcia o estetyce, to kończy się to karykaturą.
 

mian  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry, rewelacja!
Wzruszyłem się oglądając te zdjęcia, jakby to była klasa mojego syna.
We wrześniu idzie do pierwszej klasy i zaczynam dokumentować :)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
mian napisał/a:
Wzruszyłem się oglądając te zdjęcia

Ok, miałem to samo, tylko nie chciałem się do tego przyznać ;)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No dobra, ja dzisiaj zacząłem od zdjęcia klasowego i nie będę do niego wklejał jednorożców :-P
Ciąg dalszy we wrześniu :-)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
nemo napisał/a:
No dobra, ja dzisiaj zacząłem od zdjęcia klasowego i nie będę do niego wklejał jednorożców :-P
Ciąg dalszy we wrześniu :-)


Akurat tutaj wklejenie dzieciaków w tło plaży nad morzem miałoby uzasadnienie :-P
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
dzerry napisał/a:
To jak? Ktoś się przyłącza?


:)
Przyłączyłem się trzy lata temu!

Cytat
Jako ojciec ucznia dość miałem niedbałych
i nie wartych swojej ceny zdjęć,
jakie przynosił z przedszkola i pierwszych klas podstawówki mój syn.
Okazją do wypróbowania swoich sił
było pamiątkowe zdjęcie na zakończenie III klasy,
jako prezent dla wychowawczyni.
Dziś, ledwie po dwóch latach,
cieszę się, że i dzieci mi na tyle zaufały, że mogą przy mnie „psocić”,
i nauczyciele „dziewiątki”, gdzie głównie jestem,
nie traktują mnie jak kogoś z zewnątrz.
Ta atmosfera na sesjach sama przynosi takie zdjęcia,
jak te, przedstawione na wystawie.




Gratuluję zaparcia i wyrzucenia partacza szkolnego!

ps.
Raz w roku "fotoszopuję": podczas karnawału ustawiam podświetlane białe tło; dodaję "dla każdego coś innego". Na co dzień - szare tło z zakupionej zwykłej tkaniny zasłonowej.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
dzerry, mega album.
pomysł najprostszy z możliwych a najpiękniejszy w rezultacie - te ciemne szatnie, korytarze malowane praktycznie na ten sam odcień farby co w innych szkołach, te chwile uwiecznione przez samych dzieciaków są (i będą nadal) milion razy więcej warte niż pierwsze lepsze byle foto na szybko, już nie mówiąc na jakim to beznadziejnym tle.
no i naturalność - wyżej wspomniane parasolki, patrzenie na zegarek bo inna szkoła czeka, sam fakt że to kolejna robota kolejnego dnia umniejsza wszelkim wartościom jakie ma klasa pełna dzieciaków. takie podejście jakie Ty zaprezentowałeś pozwala na wyciągnięcie esencji z tych chwil oglądając te zdjęcia już teraz, a co dopiero za lat kilkanaście. gratuluję.
 

jannad  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wydaje mi się że tworzenie takiego albumu ma jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. A mianowicie wśród naszych dzieci zmieni postrzeganie fotografii. Nie musi być kolorowo i cukierkowo, fotoszopowo no i nie oszukujmy się w większości przypadków totalnie bezpłciowo. Te zdjęcia w dzieciach na pewno budzą jakieś emocje, wspomnienia. Taka forma fotograficznej edukacji. Czym skorupka za młodu ....
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Niezmiennie dzerry Twój projekt podziwiam :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach