wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
polon, o NXa zapytaj na forum Samsunga.
 

polon  Dołączył: 01 Maj 2009
wuzet napisał/a:
polon, o NXa zapytaj na forum Samsunga.


nie wiedziałem, że jest takie forum nawet :P które to?
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Pewnie wuzet miał na myśli sąsiednie wątki, bo ja też nie znam forum Samsunga jako takiego.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
:mrgreen:
Acer napisał/a:
Benek, taki mały Konrad Wallenrod z Ciebie :-P
:mrgreen: Albo Hans Kloss.

[ Dodano: 2014-06-02, 19:26 ]
polon napisał/a:
na pewno jeśli ktoś szuka bardzo dobrych szkiełek i będzie inwestował ciągle w system to m4/3 nie ma co porównywać ze skromniejszym systemem nx. Ale ceny słoików różnią się bardzo - nx są tańsze ale ten AF olka mnie rozmontował ;)
Samsung w sumie nie ma takiej ubogiej gamy szkieł. Masz stałki 10/16/20/30/45/60/85, garść zoomów, w tym jeden megawymiatacz 16-50 ze światłem 2-2.8. Stałki są niezłe, a 30/45/85 wręcz doskonałe. Cenowo jest bardzo tanio w porównaniu z konkurencją, jeśli kupujesz u tzw. "serwisantów". Czyli szkła w szarych pudełkach, z krótką gwarancją, raczej na pewno "refurbiszowane". Jeśli kupujesz z normalnych kanałów dystrybucji cenowo nie ma szału. Poczytaj Obiektywy i akcesoria do systemu NX, dowiesz się więcej o serwisantach i naszych przygodach z nimi... :-)

Szybkość AF w NX-ach niestety nie dorównuje tej z Olka, no ale Olek i Panas to w zasadzie standard dobrych, profesjonalnych lustrzanek jeśli chodzi o AF.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
puch24 napisał/a:
Pewnie wuzet miał na myśli sąsiednie wątki, bo ja też nie znam forum Samsunga jako takiego.


A ja juz myslalem ze to taki zart wuzeta byl...

[ Dodano: 2014-06-02, 20:15 ]
Benek napisał/a:
Czyli szkła w szarych pudełkach, z krótką gwarancją, raczej na pewno "refurbiszowane".


Benek ma dwie misje - przekazy: obiektywy Samsunga sa uzywane (przez kogo, jak nikt nei kupuje ich z dystrybucji?) oraz "Samsung uzywa ta sama matryce przez ostatnie 5 lat. Obydwie nieprawdziwe ale jest dosc uparty.

Cytat

Szybkość AF w NX-ach niestety nie dorównuje tej z Olka, no ale Olek i Panas to w zasadzie standard dobrych, profesjonalnych lustrzanek jeśli chodzi o AF.


O ile ktos fotografuje pomniki.

Tutaj jest test AF najlepszych bezlusterkowcow w dosc wymagajacych warunkach
https://www.youtube.com/watch?v=up8K_xd_iwU

Wygral GH4 , potem A6000, potem E-M1 a potem daleko X-T1. Gh4 to zupelnie nowy sposob ustawiania AF niedostepny nigdzie indziej, a E-M1 to maksimum tego co potrafi Olympus. Tyle, ze Olympus nigy mistrzem AF nie byl, nawet w czasach DSLR.

[ Dodano: 2014-06-02, 20:16 ]
Benek napisał/a:
Albo Hans Kloss.


Ten prawdziwy.
 

polon  Dołączył: 01 Maj 2009
hmmm.. tu już poziom zupełnie nie dla mnie.
Porównując nx300 i olympusa epm2 różnica w AF jest zauważalna. Tyle że Oly z panasem 20/1.7 takiego szybkiego af już nie ma a głównie w tej konfiguracji byłby potrzebny (bawię się w streephoto a nie zdjęcia sportowe i to uchowaj profesjonalnie).

Może faktycznie najtańszy zestaw z w miarę szybkim af to jednak NX300 + 30mm. W m4/3 dobry AF dla tej ogniskowej zapewnia tylko 17/1.8 za prawie 2.000 zł. W samsungu 1.000 taniej. Tak samo szeroki kąt kilkaset złotych taniej w NX. Tylko szkoda mi rezygnować z tego AF nawet z głupim kitem Olka - urzekł mnie AF mocno (no i mniejsze wymiary ma to wszystko)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
polon, jeśli glownym kryterium jest dla Ciebie cena optyki, przy akceptowalnej jakości, w sensie ostrości i do tego ogarniający to aparat, to bierz Samsunga i nie zawracaj d...y ;-)
Jesli budżet jest bardziej elastyczny i cenisz w optyce cis wiecej niż ostrość/cena to mogę Ci na PW cos zaproponować.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
komisarz_ryba napisał/a:
puch24 napisał/a:
Pewnie wuzet miał na myśli sąsiednie wątki, bo ja też nie znam forum Samsunga jako takiego.


A ja juz myslalem ze to taki zart wuzeta byl...

No, na pewno! ;-)

polon,
powiem za wuzetem, jeśli zależy Ci na dobrym stosunku ceny do jakości, Samsungi są tu niezłe. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na "performance", sprawdź najpierw inne systemy.
Nie fotografuję szybkiego ruchu, sportu, ślubów, skoków czarnego kota w piwnicy z węglem ;-) , itp., wiec Samsungi całkowicie mi tu wystarczają. Do bardziej ekstremalnych zastosowań mogą nie wystarczyć.

 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
polon napisał/a:
W m4/3 dobry AF dla tej ogniskowej zapewnia tylko 17/1.8 za prawie 2.000 zł. W samsungu 1.000 taniej. Tak samo szeroki kąt kilkaset złotych taniej w NX. Tylko szkoda mi rezygnować z tego AF nawet z głupim kitem Olka - urzekł mnie AF mocno (no i mniejsze wymiary ma to wszystko)


Akurat NX30 i Olek 17 to nie do konca takie same ogniskowe. Juz predzej PL25 czy olek 25mm. A 17 1.8 jest dosc przecietnie optycznym obiektywem, co potwierdzaja zarowno testy w sieci jak i opinie uzytkownikow (na dpreview, forum olympusclub jest zachwycone kazdym obiektywem od olympusa).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
polon napisał/a:
Może faktycznie najtańszy zestaw z w miarę szybkim af to jednak NX300 + 30mm. W m4/3 dobry AF dla tej ogniskowej zapewnia tylko 17/1.8 za prawie 2.000 zł.)
NX 300 nie ma wizjera. W streecie nie będzie ci to przeszkadzać? 17 mm na matrycy 4/3 to tak jak 21-22 mm na APSC. Odpowiednikiem NX30 będzie raczej M.Zuiko 25. Cena 1600 zł, chyba najdroższy standard wszechsytemowy.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:
]NX 300 nie ma wizjera. W streecie nie będzie ci to przeszkadzać? 17 mm na matrycy 4/3 to tak jak 21-22 mm na APSC. Odpowiednikiem NX30 będzie raczej M.Zuiko 25. Cena 1600 zł, chyba najdroższy standard wszechsytemowy.


Tak jakby PM2 mial wizjer. Za to NX300 ma uchylany ekran i to akurat do streeta sie przydaje.
 

polon  Dołączył: 01 Maj 2009
stretphoto miało u mnie różne fazy... najpierw samsung GX10 (było nieźle... zaczynałem, ludzie nie zabierali lustrzanek idąc po chleb do biedronki, mnie zaczepiali i pytali czy jestem z TVNu) później canon 7D (wyrobiłem sobie prawy bark dzięki tym kilogramom ale innych korzyści ten sprzęt ku streetphoto nie miał), później był smartphone GALAXY ACE (największa frajda - zawsze pod ręką ale AF za wolny no i dzisiaj wstyd już wyjąć takie archiwum) a na koniec analogowy canonet QL 1.7 40mm i to jest ideał pod każdym względem (z czasem byłem lepszy niż AF Olka - powinni zrobić kiedyś taką reklamę - "E-PL6: Szybszy niż Janek") ale kasa na wywoływanie i odbitki szła szerokim strumieniem. Chce do tego wrócić, do tej konfiguracji. 40mm to ideał, pasował mi do wszystkiego a teraz mam do wyboru 35(MFT) albo 45(NX) a 50mm to już jednak nie to :-B
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
@polon używam starszego Panasa GX1 ze śmiesznie tanim obiektywem naleśnikiem 14mm za którego dałem 150 euro i jestem zadowolony. Szkło niby ciemne bo tylko f/2.5 ale daje radę, wydaje się ostrzejsze od Olkowej 17-tki, AF jest dostatecznie szybki, fajnie spisuje się w plenerach.
Za jakiś czas planuje 25-tkę - chyba Olka bo cena zaczyna być przystępna.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
polon napisał/a:
Tylko szkoda mi rezygnować z tego AF nawet z głupim kitem Olka - urzekł mnie AF mocno (no i mniejsze wymiary ma to wszystko)


Sprzęt to jedno a Twoje umiejętności i opanowanie aparatu to drugie.
Ja nauczyłem się trafiać szybkie obiekty typu rozpędzony Amstaff czymś takim jak Samsung NX10 z roku 2010...
Weź pod uwagę ze na mniejszej matrycy z racji większej GO łatwiej trafić.
Im większa matryca tym większe wymagania dla AF i MF również.
 
Craco  Dołączył: 17 Lip 2014
W Olku macie jeszcze stabilizację w body, co jest nie bez znaczenia.

Ale mowa o ogniskowych krótkich, a tu Samsung nie ma stabilizacji ani w 30mm ani w 45mm.
Olek 17mm ustabilizuje z body tylko czy warto przy takich ogniskowych traktować to jako ważny argument? Są tacy dla których to będzie kluczowe.

Inni nie poszli by w małą matrycę jak w Olku, mając za nawet lepszą kasę APS-C i nagradzany wszem i wobec NX300, albo nowiutki wprost ze sklepu NX2000 za ŚMIESZNE PIENIĄDZE.

30mm do NX jest moim ulubionym szkłem. A jak do jego jakości odniesiemy cenę, to po prostu trzeba go mieć, jeśli mamy Samsunga NX. A 17mm Olympusa jest fajna ale... droga.

Do tego Samsung ma świetne stałki, które podejrzewam już niedługo nawet w sklepach będzie można dostać za dobre pieniądze. Bo leżą na półkach, a amatorzy od bezlusterkowców rzadko kupują stałki. Dla nich szkło pierwszego wyboru to zoom 50-200mm a najlepiej jak jest na to kasa - 18-200mm. Ergo - muszą potanieć :-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
O Jezu, jeszcze jeden....
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
szybkiparowoz, na dodatek wróżbita.
A propos "trzeba go mieć" - polecam tani i wydajny koncentrat Warchlak extra oczywiście z Agropaszu. Jarku, co nowego w Zelmerze?
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Enzo napisał/a:
szybkiparowoz, na dodatek wróżbita.
A propos "trzeba go mieć" - polecam tani i wydajny koncentrat Warchlak extra oczywiście z Agropaszu. Jarku, co nowego w Zelmerze?


Powiedz 'samsung' a zlot troli gwarantowany. Jak sie maja wasze wypowiedzi do pkt pierwszego regulaminu "Dbaj o atmosferę na Forum."?
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Komisarzu,
To nie wiedziałeś, że wstydem jest posiadanie jakiegokolwiek sprzętu Samsunga, nawet lodówki, nie mówiąc już o telefonie, komputerze czy sprzęcie foto, a niektórym słowo "Samsung" jedynie z obrzydzeniem przechodzi przez gardło albo klawiaturę? ;-)

Hejtowanie Samsunga po prostu jest modne, a być może jest też metodą na dowartościowanie się na zasadzie przynależności do grupy "wtajemniczonych", którzy potrafią rozpoznać "szajs".
Podobnie było (czy jest) z masowym hejtowaniem sprzętu fotograficznego Sony.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Enzo, na tym zdjęciu i swoją wypowiedzią kojarzysz mi się z niejakim Kubą Wojewódzkim. A Craco, ma rację, 30 mm to podstawowe wyposażenie do nx'a. I mozna go jeszcze niedrogo kupić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach