tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Ludzie - co wy ciągle o tym NX-sie? Na innych forach dyskutuje się o Olympusach, FujiFilm, Nex'ach i Pansonic'ach, a tu tylko Samsung i Samsung. Wojny, podchody, czerwone wstążki. NX fajny systemik, ale co w nim takiego, że wzbudza tyle emocji? Większość wątków w dziale inne systemy schodzi na NX i zaraz z tego awantura. Może Koledzy NX-owcy zakupią parę GB na jakimś serwerku i nikt im nie będzie "trollował" a tu będzie spokój. Chętnie bym na takie forum zaglądał.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
No, wiadomo, bez odpowiedniego forum w ogóle nie da się mieć danego systemu. ;-) O robieniu zdjęć nawet nie mówię, bo przecież nie o zdjęcia w tym w ogóle chodzi! ;-)

Ale irytujące jest to, że wystarczy tylko napisać coś dobrze o Samsungu, a od razu zaczyna się nagonka pod hasłem "nie bądź idiotą, nie kupuj Samsunga, bo to nic nie wart szajs".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Puch24 - zdaję mi się, że trochę tworzysz własną rzeczywistość. Możesz wskazać, gdzie na forum napisał ktoś, że sprzęt Samsunga to nic nie wart szajs?
Tutaj na prawdę nikt nie ma absolutnie nic do sprzętu marki Samsung.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Nie wprost - ale bywa to sugerowane między wierszami. ;-) NAPRAWDĘ! ;-) Tak przynajmniej głosi moja teoria spiskowa, i dlatego bronię Samsunga całą moją piersią! ;-)
 
Craco  Dołączył: 17 Lip 2014
Takie zestawy na rynek wprowadził Sony z NEX'em czy teraz już z Alfą ;-p kit + 55-210 poniżej 2500 pln to można chyba dostać. Ma to APS-C.

Samsung u nas w kraju na razie robi zestawy z LR i zrobili pakiet NX2000 z kartą 32 GB 10 klasy, ale oczywiście jak to porównać do promocji z wysp, gdzie w zeszłym roku zdaje się dawał do NX'ów 50-200 gratis. Puki co to trochę robi się z bezlusterkowcami Sasmunga tak, jak z drukarkami, które firmy sprzedają za bezcen, ale na tuszach drą nieprzyzwoicie... Tani aparat, drogie obiektywy, akcesoria.

Ps. Witaj Enzo.
Ps2. O "szybkim" mam już zdaje się zdanie wyrobione.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
janek_wu napisał/a:
A czy znalazłeś już forum samsunga? Jak nie to kiszka, bez porządnego forum szkoda wchodzić w ten system.
Świetnie, dzięki za wskazówkę. Ale czytałem gdzieś, już nie pamiętam, że dobry towar nie potrzebuje reklamy.
tomek_j napisał/a:
Ludzie - co wy ciągle o tym NX-sie? Na innych forach dyskutuje się o Olympusach, FujiFilm, Nex'ach i Pansonic'ach, a tu tylko Samsung i Samsung. Wojny, podchody, czerwone wstążki. NX fajny systemik, ale co w nim takiego, że wzbudza tyle emocji? Większość wątków w dziale inne systemy schodzi na NX i zaraz z tego awantura.
Ostatni wpis w wątku o olympusie jest z 2 lipca, a o sony z 1 lipca. Coś słabo toczy się tam dyskusja. W każdym razie jak coś fajnego znajdę lub ktoś mi poleci to zmienię na inny system.
Craco napisał/a:
Takie zestawy na rynek wprowadził Sony z NEX'em czy teraz już z Alfą ;-p kit + 55-210 poniżej 2500 pln to można chyba dostać. Ma to APS-C.
Ale aparaty z wizjerami? I podstawowe zoomy trochę ciemne, jeszcze kwestia ergonomii i guzikologii. O 500 zł droższe niż planuję. Jak zmienię to muszę mieć korzyść. W zasadzie zostaje tylko sony. Olympus i panasonic mają mniejsze matryce, w nikonie i canonie nic ciekawego nie widzę, pentax - nic nie ma. Sony ma tego nex6 i 7. Nexa 6 próbowałem, ale obsługa jakaś dziwaczna, korpus nie sprawia wrażenia solidności. I cenowo jak by to wyszło? Chyba mało atrakcyjnie? Są jeszcze jakieś inne firmy posiadające w ofercie bezlusterkowce?
...jeszcze jest fuji, ale ceny obiektywów dla mnie nie do przyjęcia.
 

puch24  Dołączył: 03 Sie 2013
Craco,
Zestawy z Lightoomem w nowych modelach to nie promocja, tylko konieczność, bo Samsung wprowadził kompresję RAWów, i stary program, pochodzący od Silkypix, nie czyta nowego formatu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
basta trollom

idźcie być brzydcy gdzie indziej

zamykam temat

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach