diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
jaka "hybryda"?
witam!
musze doradzic tesciowi aparat cyfrowy
sprawa jest powazna bo z tesciem trzeba miec dobre stosunki :-P
w pierwszym odruchu powiedzialem kasetka ale to raczej przekracza wyznaczony pulap 2000zl
myslalem o fuji 6500? a moze cos innego?
i najwazniejsze kryterium - musi miec menu w j. polskim i raczej zoom bardziej szeroki niz dlugi :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Konsekwentnie "promuję" Sony DSC H ileś - zarypisty zoom, filmy, antyszejk, oglądasz na tv.... żyć nie umierać 8-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
zorzyk napisał/a:
oglądasz na tv

no i wlasnie jeszcze wyjscie bezposrenio na tv - rozumien ze sonowka ma?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No tak, sam widzialem filmik w TV ze mną w roli głównej :lol:
 
ka_thy  Dołączyła: 06 Lut 2007
Bawiłam się ostatnio H5 koleżanki. Dobre wrażenie psuł fatalny AWB dający w świetle dziennym silny niebieskawy odcień zdjęcia. Być może to wada egzemplarza ale ja bym wolała zwrócić uwagę na ten szczegół. Nie wiem jak zachowują się inne cyfrówki. Ja jestem rozpieszczona przez mój kompakt, gdzie balansem bieli się nie przejmuję i w kolejnym aparacie też bym chciała się tym nie przejmować.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Do 2000 PLN koniecznie trzeba uwzględnić Panasonica FZ50. Trochę tu kiepsko z szerokim kątem - Fujiki są bez konkurencji - ale "lustrzankopodobność" obsługi mnie powaliła. Nawet ostrzenie na manualu przez elektroniczny wizjer jest świetnie zrobione i to bez używania tej "lupki" co powiększa środek kadru. Tutaj mam porównanie do Fuji 9500 i niestety, Fuji odpada...
Ale to tak tylko, jeśli chodzi o pierwsze wrażenie i obsługę. Fotek nie analizowałem.
Pozdrawiam!
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Minolta Konica A200, jeszcze można ją dostać
w okolicach wielkanocy widziałem w macro za jakieś 1300zł,
za pozostałe PLN kupujesz lampę błyskową 3600 HS
i sprzęt nie do pobicia jest, świetne jasne szkło o dobrym zakresie, ze stabilizacją, zoom szeroki (28-20mm f 2,8-3,5!), menu pl niema, ale jakieś wady sprzęt musi mieć.
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Dla teścia wybrałbym albo Canona IS3 a może przedewszystkim Sony H9 Mają stabilizację. odchylane / sony-3 calowe/ monitorki LCD, menu w j.polskim. Panasonic FZ50 też niezły i o profesjonalmym wyglądzie. Fuji dla teścia bym nie radzil - nie ma stabilizacji optycznej i co stwierdzilem w przypadku S9500 przeklamuje nieco kolory/ mój prawie zielony samochód tam wychodzil na prawie niebiesko/ Canon to chyba najlepszy wybór, a Sony ciut / dla mnie malutki/ gorszy/cukierkowe kolory, ale wielu takie lubi/ chociaż 3 calowy krecony LCD i 15x zoom juz od 31mm może przekonac teścia.Jakość papierowych fotek robionych tymi hybrydami dla amatora jest rewelacyjna.Pozdrrawiam.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
zgadzam się! Pod względem jakości zdjęć, szybkości, komfortu pracy też polecałbym jakiegoś Canona (S3IS albo G7 - jakość zdjęć jak na tę klasę aparatów rewelacyjna) lub Sony z serii H. Fuji - moim zdaniem - ma słabszą optykę (choć dobre matryce), a Panasonic wciąż nie może uporać się z szumami nawet na niskich czułościach (choć to jest trochę problem mniemany, bo na zwykłych odbitkach tego nie widać... więc Panasonica też jednak brałbym pod uwagę ;-) ). Profesjonalnopodobne są ponadto Sony R1 i Samsung pro815, ale chyba kosztują za dużo dla teścia.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
wszystko prawda ale tesciowi zalezy na szerokim a tu w sumie wiekszosc aparatow zaczyna sie od 35mm
dlatego mysle wlasnie o fuji 6500
w gre wchodzi tez sams815 ale chyba troche za drogi
a co z konica minolta a200 ponoc dobry ale czy jeszcze do dostania?
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
Fuji 6500 co prawda nie ma klasycznej stabilizacji - ale posiada AntiBlur - i w praniu sprawdza sie on zacnie. Działa to przez podniesienie czułości zdjęcia - czyli skrócenie czasu, i twierdzę, że przy poprawnych ustawieniach ( balans bieli...) jakościowo zdjęcia są bardzo dobre. Czułość 3200 przy pełnej rozdzielczości - wypada dobrze, przy 1600 juz rewelacyjnie.
To moja opinia po krókim - kilkugodzinnym "teście" tego modelu

pzdr
flood
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
A czemu nie sprawic tesciowi DL2? Tam by mial akurat za niecale 2000 PLN swietna optyke juz od 18mm. Mysle ze zaden kompakt czy DLSR-like temu nie dorowna. nie ma stabilizacji ale przeciez to nie jest konieczne (przynajmniej przez dziesiatki lat nie bylo) :) Jak ktos nie goni za nowosciami to taki DL2 moze mu wystarczyc na lata robienia zdjec. PS. jakos nie moge przekonac sie do maksymalnej przeslony w maszynkach DSLR-like nie wiekszej niz 8. Kwestia gustu. Pozdrawiam
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Grzegorz napisał/a:
w maszynkach DSLR-like nie wiekszej niz 8

większej nie potrzeba, inny rozmiar matrycy inna GO,
moja A1 ma do f11, A200 ma ten sam udany obiektyw.
O jakości tego szkła można poczytać na optyczne.pl w teście sigmy 18-125 (na końcu testu porównują sigmę do minolty).
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Olympus SP 550 też jest wart uwagi, zakres zooma od 28-504 i stabilizacja i menu polskie,ale nieznacznie gorsze obrazowanie-tak wynika z analizy materiałów na dpreview co i tak jest trudne do zauważenia na papierowych fotkach, chyba , że teściu chce analizować każdy piksel na monitorze, ale wtedy niech sobie kupi jakiegoś analoga wywoła i zeskanuje film, po wrzuceniu tego na komputer żaden cyfrak jakościa mu nie dorówna-ot znam z praktyki, niekiedy analizuję sobie zapisane na CD fotki wykonane MZ-30, a daję do cyfrowego zapisu w Fotonecie każdy wywołany film.
 

Grzegorz  Dołączył: 01 Sie 2006
Wydaje mi sie ze jak komus zalezy na dobrym szerokim kacie za bardzo przystepna cene to lepszego wyboru jak wyposazonego z swietne powloki, przyzwoicie wykonanego i o przyzowitych parametrach (no moze za wyjatkiem swiatla) SMC-D 18-55 nie znajdzie. 18mm to jednak sporo szerzej niz 28mm.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A kiedyś gdzieś widziałem kompakta, zdaje się Kodaka z dwoma wbudowanymi obiektywami, jeden normalny szeroki kąt, a drugi zomm, może coś takiego?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja bym żadnej osobie, która nie jest fotoamatorem, a tylko pstrykaczem niedzielnym (bez obrazy) nie polecał lustrzanki cyfrowej.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A kiedyś gdzieś widziałem kompakta, zdaje się Kodaka z dwoma wbudowanymi obiektywami, jeden normalny szeroki kąt, a drugi zomm, może coś takiego?

Czytałem testy. Pomysł oki, szeroki kąt oki - ale reszta szajs niestety.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Grzegorz, te 28 - 200mm w konice-minolcie, to po przeliczeniu na mały obrazek [35mm],
z takiego 18mm po przeliczeniu wychodzi 27mm,
różnica żadna.
szkło w minolicie jest APO i G - znaczy się "grzechotka" :mrgreen:
"grzechotka" to mniej więcej tyle co eLka u canona

diplodok, a teściu na pewno potrzebuje hybrydy, zdaje sobie sprawę że to dość duże aparatu i będzie musiał coś takiego nosić, uważać na to itd...
i co to dla nie go znaczy jakość zdjęć, bo może faktycznie jego wymagania spełni kompakt kodaka, a reszta kasy będzie mógł wspomóc zięcia :mrgreen:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
konopia napisał/a:
a reszta kasy będzie mógł wspomóc zięcia


fajnie by bylo...
ale tesc wychowany na zenitach i practikach ostanio focil jakims canonem z kitem wiec kompakta raczej nie wezmie a w lustrzanke to juz sie nie chce bawic - choc np pomysl z dl2 jest akuratny - przynajmniej z mojej perspektywy - dla tescia minusem bedzie brak polskiego menu i brak wyjscia TV

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach