Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 028
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc028.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 20.05.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc028_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc028_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc028_nick.zip - załączony zip
Maile prosze tytułować podobnie - [rc028]_nick.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kobieta potrafi zrobić z niczego trzy rzeczy: sałatkę, kapelusz i awanturę.

Duże obrazki są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc028.html

1. Baryja


2. Bronek
Tylko podstawowa obróbka : WB na cień na koszuli, poprawienie ekspozycji i rozjaśnienie, poprawienie poziomu czerni, mały kontrast. Podkręcenie kanału czerwonego w zakładce kalibracji dla ocieplenia zdjęcia. W PS wyostrzenie sposobem Benjamina Kanarka (USM 200%/0.3px , USM 10%/60px).


3. Cotti



4. Dancer


5. Enzo
Obróbka w GIMPie - kolejno: ustawienie BW, korekcja liczbowa, lekkie rozjaśnienie cieni (włosy) i rozjaśnienie całego zdjęcia - gamma.


6. Jarek Dabrowski


7. Misztu
Generalnie - rewelacji nie będzie - pierwszy raz bawiłem się z RAW-em :>
Po prostu trochę pomachałam suwakami w ARC, aż zdjęcie zaczęło mi się jako-tako podobać i piwko w butelce było ;)


8. Mrqs


9. Nichiren
Lightroom + PScs. Zmiana balansu bieli. Tlo i pierwszy plan wydawal mi sie zbyt cieply i jednolity. Zeby ozywic nieco scene, podkrecilem niebieskosci w cieniach, co sprawilo, ze wlosy nabraly blasku, a modelka nie zlewala sie z tlem.


10. Nowakka


11. Solus


12. Supermak


13. Valdis62
Całość w PS-ie. Balans bieli, kontrast, lekka korekta w kolorze czerwonym - dodałem trochę magenty i odjąłem cyjanu, co pozwoliło skorygować odcień cery twarzy i lekko podkreślić usta i już - próbowałem nanieść jeszcze filtr zmiękczający (kodak GEM) , ale nie do końca byłem zadowolony z wyników i zrezygnowałem. Mam do Was pytanie - czy stosujecie w przypadku podobnych zdjęć filtry zmiękczające i jeśli tak, to jakie/jak ?


14. Witsu
Tym razem testowałem Bibble Pro pod Linuksem. Za cel postawiłem sobie jak najbardziej wierne przedstawienie koloru skóry. Wszystkie poprawki zrobione bezpośrednio w Bibble. Nie będę się szczegółowo rozpisywał, bo trochę suwaczkami pokręciłem :-) W GIMPie dokonałem jedynie przeskalowania i lekko wyostrzyłem mniejsze zdjęcie.


15. Zorzyk
ACR 3.7. Zdjecie przy świetle sztucznym, więc manewry z zafarbem. Do tego chciałem, żeby twarz nie była nadmiernie jasna. Do tego chciałem uzyskać ładny kolor skóry modelki, i nie jestem pewien, czy mi się to udało.


15. Zy
soft: Bibble, bez wiekszych kombinacji: WB, krzywe, poziomy, kontrast, troche wyostrzenia.

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
eeee, a czemu mi takie wypranie wyszło? w domu było w porządku, na moim monitorze... :-) o mojej proszę się nie wypowiadać :( (zastanawiam się, czy jakiegoś profilu nie dołączyłam)

podobają mi się wersje Valdis62 oraz Zy
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Dużo tych fotek.
Z racji tematu szukał bym maksymalnej wierności i tu najlepiej wypada Jacek Dąbrowski i Valdis62. Trudno mi się zdecydować które lepsze.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Kurde, na monitorze w pracy moje zdjęcie wygląda kijowo... Chyba mam za jasno ustawiony LCD w domu :>

Mój prywatny ranking:
Jarek Dabrowski
Witsu
Dancer

Valids też ładnie wypada, ale coś mi się z okiem modelki nie podoba. Jakby lekko przesadzony był kontrast.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Mnie tym razem brakło czasu na RC :(
Gdybym startował to starałbym się trafić coś pomiędzy wersję Zorzyka i Valdisa - najlepiej oddany kolor skóry, tyle ze różne wersje kontrastu.
Coś pośrodku bym zrobił w kwestii kontrastu właśnie.
Tym sposobem obaj panowie mają u mnie 1-sze miejsce :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żorż - jak zwykle idealna skóra, ale w tym przypadku akurat chyba za bardzo się zapędziłeś z tą idealnością. Tej Pani pasuje ciemniejsza karnacja, choćby z racji koloru włosów i idę o butlę zimnego Guinessa, że blada ona nie jest, a wręcz przeciwnie (może się autor wypowie). :) No i ja Panią troszkę opaliłem (a i tak schodziłem w dól z nasyceniem).

Większość zdjęć pi razy drzwi podobna, niezła, Bronek przesadziłeś z kontrastem (znowu ;)), Żorż, u Ciebie dodatkowo biele są niebieskie, Witsu - ładnie, Valdis62 - przeostrzone (?), Solus - przekolorowane, Nowakka - ładnie, ale włosy zbite w ciemne plamy (mało szczegółów), Nichiren - fioletowo, Enzo - za jasno, Cotti - mdło trochę, Baryja, Misztu - niebrzydko, ale za ciemno.

No, poużywałem sobie.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
idę o butlę zimnego Guinessa, że blada ona nie jest, a wręcz przeciwnie (może się autor wypowie). :)


Piwko dla Ciebie! : )

Tak jak u mnie na zdjęciu : ]
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
No jeśli ta pani jest po solarium to.. zmieniam klasyfikację na 1-szym miejscu Jarek :)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
 
baksiq  Dołączył: 15 Maj 2006
a ja typuję Dancer i Jarek w takiej właśnie kolejności :) Dobra robota! :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Moje typy:
Jarek i Mrqs

[ Dodano: 2007-05-29, 00:52 ]
folab napisał/a:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
bardzo ciekawa wypowiedź, zdaje się, że nie mam ustawionego automatycznego dostosowania języka, bo nic nie rozumiem :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach