p1974  Dołączył: 01 Sie 2013
Prośba o opinie na temat WG-2
Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie bo to moj 1 post. Zamierzam kupić Pentax WG-2. Potrzebuje go głównie na wyjazdy wakacyjne, czesto kręcę filmy - też pod wodą. Mam 3 pytania i prosze osoby, które pracowały z WG-2 o swoje opinie. 1. temat baterii. W specyfikacji pisze że WG-2 jest w stanie na jednej baterii full zaladowanej nakręcić 70 min filmu. Czy jest to realne? Mało która kamera typu camileo sx500 wytrzyma tyle na jednej baterii. Ja głównie kręcę w 720p i przy tym czesto bawię się zoomem więc pytanie czy WG-2 wystarczy choć na 30 min takiej zabawy na jednej baterii przy temp. 20 *C ? 2. Temat 2 LEDY doswietlające: czy te 6 ledów w miarę mocna swieci i da się kręcic filmy np w nocy przy wykorzystaniu tego? 3. temat NAJWAZNIEJSZY - kwestia zoomu przy filmach. Czy zoom OPTYCZNY podczas krecenia filmów chodzi tak cicho i tak płynnie jak w kamerze ? Czy są momenty utraty ostrości ? Czy słychać na filmie w audio prace mechanizmu zoom? To chyba tyle, bede jeszcze wdzięczny za to jak ktoś przedstawi swoje subiektywne wady tego modelu. Proszę o opinie tych co mają lub mieli WG-2. Dzieki z góry i pozdrawiam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A dlaczego WG-2, skoro jest WG-3 z wyraźnie lepszym obiektywem i matrycą BSI? Ceneo pokazuje praktycznie takie same ceny za nowy aparat.
 
p1974  Dołączył: 01 Sie 2013
Taki sobie wymarzyłem.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja sobie wymarzyłem "trójkę" i ćwiczę ją od kilku dni. Filmowaniem na razie się nie zajmowałem, ale o diodkach naokoło obiektywu mogę Ci powiedzieć, że świecą tylko dla skali super-makro. Latarki z tego nie zrobisz.
 
p1974  Dołączył: 01 Sie 2013
o ! to wazne info dzięki. Doczytalem też WG-2 nie ma stabilizacji dla filmów i zdjęć = kolejny minus.
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
to i ja sie dorzucę, mam wg3 od jakiegos czasu i moge powiedziec ze:
- tak głosnego zoomu podczas pracy nie widzialem, ale nie uznaje tego za wielką wade, jezeli warunki są normalne tzn, rozmowy, szum wiatru itp to da się przeżyć. jak jest cisza w pomieszczeniu to słychać bardzo głośno
- diody swiecą tylko w macro ew. mozna je wlaczyc jako latarke w menu ale nie wiem czy sie nie wylaczają podczas uzywania kamery
- co do baterii to w 70 minut nie wierze ale na szczescie aku nie są drogie i ja juz sobie drugi kupilem

PS. jasnosc 2.0 w wg3 jest czyms rewelacyjnym wiec nie patrz nawet na wg2

pozdro

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach