pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
wygląda dokładnie tak samo jak z każdym szkiełkiem z AF ;-) naciskasz spust do połowy bzzzt bzzzt, pik - ognia ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Mniej więcej tak własnie wygląda. Dobrze jest wcześniej manualnie przybliżoną wartośc ostrości ustawić. Wtedy jest o jeden bzzzt mniej. :lol:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Dada, a jak się sprawuje tair razem z tym konwerterem?
Tzn chodzi mi o ostrość, aberracje, bliki(?), czyli cechy współpracy obiektywu z telekonwerterem.
Trzeba przymykać?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wg mnie dla Taira, dodatek konwertera nie powoduje żadnego zauważalnego pogorszenia jakości. Troche przymknąć trzeba, bo choć całkiem ostry to Tair nadzwyczajnym demonem ostrości nie jest. Zresztą uzywałem także tego TC z Tamronem 70-200 i także jest nieźle.
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
A czy istnieje takie cudo ale w wersji x1.4 ? Albo ogólnie innej firmy, innym zwielokrotnieniu ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Pentax produkował tylko x1.7 z AF, o produktach tego typu innych firm nie słyszałem.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
Ten TC ma wbudowany silniczek napędzany z body, zatem pewnie od aparatu zależy prędkość AF?? (czy będzie różnica w prędkości kiedy podepniemy konwerter pod np. k100d a k5). :?:

[ Dodano: 2011-11-28, 22:14 ]
A tak na marginesie - szkoda, że nie ma takiego adaptera z AF ale bez zmieniania ogniskowej i światła - to byłby patent taki adapter robiący w manualnych szkłach autofokus ;-)
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Remek, nie pisz takich rzeczy, bo on nie ma wbudowanego silniczka, tylko jest napędzany przez śrubokręt, bezpośrednio z body. To trywialne do wywnioskowania oglądając zdjęcia bagnetu tego konwertera :-P .
 
Remek  Dołączył: 16 Wrz 2011
:oops: a to nie wiedziałem tego, nie przyglądałem się dokładnie temu TC. Więc teraz tym bardziej po podłączeniu do lepszego body będzie szybciej ostrzył, nie mylę się??
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Remek napisał/a:
Więc teraz tym bardziej po podłączeniu do lepszego body będzie szybciej ostrzył, nie mylę się??

Nie, nie mylisz się, szybkość działania TC zależy od szybkości działania AF w body.

Właśnie szukam swojej wcześniejszej odpowiedzi na Twoje pytania, ale widocznie zamiast "wyślij" kliknąłem "podgląd" i zamknąłem zakładkę :mrgreen:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Remek, i tak jest pierońsko szybki.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Jedyne nad czym warto się zastanowić to szkła z którymi go będziemy używać.
Sigma x 1.4 da nam wielopunktowy AF z jasnymi obiektywami AF, pentan jedynie punktowy, ale z każdym ( o jasnych mowa )
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
"Używałem" to za dużo powiedziane, bawiłem się tym naszym konwerterem (1.7x AF) z *istDS i praca AF jest fatalna z każdym szkłem, w każdych warunkach oświetleniowych. Ale DS nigdy nie był mistrzem w dziedzinie AF.
Zastanawiam się czy K5 (dostępny teraz za psie pieniądze) zauważalnie lepiej będzie sobie radził w podobnej sytuacji. Np. z takim A20/2.8 byłby to mniej więcej standard (odpowiednik ok. 51 mm zapiętego do MZ-3) lub z K18/3.5 (ok. 45 mm). Czy jakiś posiadacz tego TC doświadczył podobnej przesiadki i może podzielić się jakimiś luźnymi uwagami odnośnie przewagi K5?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ebelbeb napisał/a:
DS nigdy nie był mistrzem w dziedzinie AF.
W szybkości tak, ale w celności był wicemistrzem :-P Z K-5 jest dużo szybszy, a braku celności nie można mu zarzucić. Robiłem eksperymenty z Tamronem 70-200 i TC. Było prawie tak samo szybko i dobrze jak bez TC. Tyle że jednak wstępnie trzeba zakres ostrzenia ustawić manualnie. Używałem też z M42 i przejściówką, no i było różnie, ale nie tragicznie. Muszę jeszcze go z kilkoma innymi szkiełkami sprawdzić, ale żywcem nie mam kiedy.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Dzięki wielkie. W świetle plotek o K-01 wstrzymam się chyba z ewentualnym zakupem K5. Ciekawe jaki tam będzie AF. Co za dzień. :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
ebelbeb napisał/a:
W świetle plotek o K-01 wstrzymam się chyba z ewentualnym zakupem K5.
Plotkarze juz długo czekają :-P , podobnie jak na upadek Pentaxa.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Mówię o dzisiejszych, konkretnych przeciekach a nie o gminnej wieści sprzed kilku tygodni. W lutym ma być prezentacja gotowego aparatu.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
ebelbeb napisał/a:
Mówię o dzisiejszych, konkretnych przeciekach ....

Wiecej detali w tej (Pentax K-01) sprawie pod linkiem:
pentaxforums.comTUTAJ
w tzw miedzyczasie na w/w forum pojawił się news z danymi K-01


"921,000 dot" 3-inch, VGA LCD screen from the K-5
K-5 image processing and sensor (16.3 Mp)
1080p HD video at 30fps
1/4000s-30s shutter speed range
Contrast-detect autofocus (81 metering points)
Built-in flash
12.1cm wide x 7.9cm high x 5.9 cm deep (compare to Pentax Q at 9.8cm x 5.8cm x 3.1 cm)
560g loaded with battery (compare to 200 for the Q)
New DA 40mm kit lens
Available in 3 lens kits
3 different colors
Electronic viewfinder



 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To jeszcze dla uzupełnienia tematu TCx1,7AF , pobawiłem się trochę nim siedząc w oknie. (nie chciało mi się łazić). Po 4 zdjęcia tych samych kawałków widoku z okna, wykonane po kolei 4 obiektywami z użyciem TC w następującej kolejności:
MC AutoRevuenon 200/3.5, Super Takumar 135/2,5, Tair 300/4,5, Tamron 70-200/2,8.
Wszystkie obiektywy w pełni otwarte, ostrzenie przy pomocy TC, wstępny zakres ostrzenia ustawiony manualnie, Tamron na Av, pozostałe na M. Bez statywu, stabilizacja włączona i ogniskowa ustawiana dla każdego szkła =ogniskowa x 1,7. ISO od 80 do 400, żeby nie szaleć (raz słonko było, raz nie). Pliki DNG wszystkie wywoływane na tych samych ustawieniach neutralnych w PDCIU 4.
Do wstawienia zmniejszone do 700x576, minimalnie wyostrzone (+10 w XnView).

Revuenon:









SuperTakumar









Tair









Tamron









Oczywiście Tamron na ogniskowej 200 mm. W nazwach plików jest marka szkła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach