Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
Czy można coś zrobić aby zdjęcia wklejone trzy lata temu nie ulegały zatraceniu?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jeśli Ci chodzi o moje to szlag je trafił razem z Operą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ponieważ linkujemy ze źródeł zewnętrznych zależy to wyłącznie od autorów zdjęć.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Swoją drogą przydałaby się możliwość edycji swoich postów, choćby w przypadku wstawiania linków.
Serwer się z czasem zmienia w ciągu kilku lal. Dla przykładu u mnie migracja na płatny automatycznie zmieniła adresy zdjęć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kiedyś była ale wielu użytkowników nie dorosło do używania tej opcji i trzeba było ją zlikwidować.
 

szczyglik  Dołączył: 23 Maj 2011
plwk napisał/a:
Kiedyś była ale wielu użytkowników nie dorosło do używania tej opcji i trzeba było ją zlikwidować.


A może druga szansa? Bo rzeczywiście w mnóstwie wątków, szczególnie z samplami, straszą liczne nieaktywne zalinkowane zdjęcia. A jeśli nie tekst postów to może chociaż tylko linki zdjęć dałoby się edytować? Ja chętnie bym edytował swoje wstawione zdjęcia, przeklejając link do swojego aktualnego serwisu. Jakiś rok temu udało się przywrócić łączenie własnych postów, chyba nie jest nadużywane, to może i to da rade. Kto wie, czas leci to może i ludzie dorastają :-)
 
Fotus Tuus  Dołączył: 14 Lut 2010
plwk napisał/a:
Kiedyś była ale wielu użytkowników nie dorosło do używania tej opcji i trzeba było ją zlikwidować.

Może należałoby raczej dorosnąć użytkowników, zamiast karać wszystkich brakiem dostępu do eukacyjnie cennych linko-plików? Pozdrawiam.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Kupiłem jakiś czas temu to cudo. Działa bez zastrzeżeń z obiektywami serii A. Nie mogę jednak za nic zmusić konwertera do pracy z obiektywami M42. W wizjerze cały czas wyświetla się MF i auto fokus ani drgnie. Nie wiem jak sytuacja przedstawia się z obiektywami serii M. Nie posiadam w tej chwili żadnego. Jakieś pomysły co może być tego przyczyną? Czy to kwestia zwierania jakichś styków?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z serią "M" działa bez zastrzeżeń.
P.S.
Nabyłem niedawno i aby Was nie denerwować to nie powiem za ile, w komplecie z M 50/1,7 i jakimś Berofleksem , chyba 80-200.
 
maxis  Dołączył: 22 Paź 2008
Poeksperymentowałem i udało się. Teraz działa. Odpowiem sam sobie. Może komuś się przyda.
Tak jak podejrzewałem to kwestia zwarcia styków w konwerterze. Wystarczył kawałek folii aluminiowej. :)
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
plwk napisał/a:
Kiedyś była ale wielu użytkowników nie dorosło do używania tej opcji i trzeba było ją zlikwidować.


ooooo... to tak jak z giełdą? A inne fora mają... :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Grzechotnik napisał/a:
przydałaby się możliwość edycji swoich postów

Kilku użytkowników, wypisując się z forum, pokasowało po kilkaset swoich postów, robiąc sieczkę z wielu wątków.
 
jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
plwk - Rzeczowy argument.

A tak z innej beczki - jak koledzy widzą zastosowanie tego adaptera z obiektywem SMC Pentax D FA 100mm f2.8 macro ? Nie będzie znacząco degradował obrazu? Ogniskowa rzędu 170 mm w macro bardzo mi się podoba, a ceny nielicznych obiektywów pod nasz system o ogniskowej powyżej 150mm są poza moim zasięgiem. Zależało by mi na zwiększeniu odległości od obiektu przy podobnej skali odwzorowania.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Degradacji raczej być nie powinno, ale czy uzyskasz znaczącę zwiększenie odległości to nie wiem.
Sprawdzę Ci to jutro z setką macro FA.
 
piotrmaja2  Dołączył: 09 Maj 2011
Witam

nabyłem ostatnimi czasy Tamrona SP 300 F 2,8 adaptall-2 po podłączeniu do Pentax 1,7 AF rewelacja. Z manualnego szkła zrobił się AF o przyjemnym światełku no i ogniskowa rewelacja. Czytałem na zagranicznych forach, że jest ok z tym szkłem ale sam efekt przy użyciu bardzo mnie zaskoczył
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Jakie musi być ustawienie z body z manualnym obiektywem- automat, czy manual?
 
Janz  Dołączył: 07 Mar 2011
Jeśli pytasz o ustawienie na pokrętle - to M lub AV zależnie od obiektywu manualnego.
Przy M - ustawienie czasu zielonym guzikiem .
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
jakby ktoś zamierzał pozbyć się ww. adaptera to proszę o wiadomość ;-)
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Będę miał prawie nowy egzemplarz po nowym roku. Jest prawdopodobne, że wystawię na aukcję.
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
Poszukaj na bratnim forum za wielką wodą widzę ze są tam za 210$ cena wywoławcza

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach