andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
gGrzegorz.W. Ch napisał/a:
gGrzegorz.W. Ch

Dołączył: 07.08.2012
Posty: 163
Skąd: Clontarf


Wysłany: Dzisiaj 21:21
Poszukaj na bratnim forum za wielką wodą widzę ze są tam za 210$ cena wywoławcza

plus cło-może być
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
Nie ma cła, ale VAT może być.
Dodam że za 200€ mozna też na starym kontynencie kupić tą zabawkę
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to jednak trochę Was "wkurzę", bo ja swojego w komplecie z dwoma obiektywami ( o czym pisałem kilka wątków wcześniej) nabyłem za równowartość ok. 35 ojro. To chyba najbardziej fartowny mój zakup do fotografii. :mrgreen: :-P Pzdr.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
powalos napisał/a:
trochę Was "wkurzę"

Bardzo delikatnie powiedziane. :-P
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
powalos napisał/a:
No to jednak trochę Was "wkurzę", bo ja swojego w komplecie z dwoma obiektywami ( o czym pisałem kilka wątków wcześniej) nabyłem za równowartość ok. 35 ojro. To chyba najbardziej fartowny mój zakup do fotografii. :mrgreen: :-P Pzdr.


niektórzy dają filtry gratis do szkła inni adaptery :-)
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
powalos napisał/a:
No to jednak trochę Was "wkurzę", bo ja swojego w komplecie z dwoma obiektywami ( o czym pisałem kilka wątków wcześniej) nabyłem za równowartość ok. 35 ojro. To chyba najbardziej fartowny mój zakup do fotografii. :mrgreen: :-P Pzdr.


zapewne sprzedawca zapomniał ściągnąć przed wysyłką... :)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
jancewicz napisał/a:
zapewne sprzedawca zapomniał ściągnąć przed wysyłką... :)

Nie po prostu napisał: sprzedam obiektyw Pentax'a 1,7X. Na dołączonej fotce był pokazany M 1,7/50 z podpiętym konwerterem i ukazanym napisem Pentax SMC Pentax-F 1,7x. Chwilę trwało zanim do mnie dotarło co widzę na zdjęciu i później był tylko klik. :-D
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
powalos napisał/a:
jancewicz napisał/a:
zapewne sprzedawca zapomniał ściągnąć przed wysyłką... :)

Nie po prostu napisał: sprzedam obiektyw Pentax'a 1,7X. Na dołączonej fotce był pokazany M 1,7/50 z podpiętym konwerterem i ukazanym napisem Pentax SMC Pentax-F 1,7x. Chwilę trwało zanim do mnie dotarło co widzę na zdjęciu i później był tylko klik. :-D


ja tak nabyłem CZJ Flektogon 20 2.8 za 150 PLN... 8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do mnie kiedyś przyszedł znajomy z pytaniem, dlaczego jego 50/1.7 jest większy niż na zdjęciach. Okazało się, że ma w komplecie zapięty konwerter x2. Obiektyw oczywiście zakupiony okazyjnie.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Tzw przyłowy przy zakupach to czasami miłe niespodzianki. Często zdarza mi się kupić obiektyw z body za 50% ceny samego obiektywu. Kiedyś zapytałem ile za sam obiektyw sobie pacjent życzy i otrzymałem ofertę .... o 100% wyższą a pierwotna oferta zniknęła z craig list :-D . Od tamtej pory nie pytam - kupuję. Kupując SMC Pentax 200/4.0 serii K dostałem ekstra w fabrycznym stanie mieszek Pentax-a z bagnetem Pk, oryginalny adapter M42/Pk i konwerter Kirona x2 PkA ..... Obiektyw był wyceniony na 60 $ :-D
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
A Ktoś próbował ten konwerter z czymś ciemniejszym np. lustrzanym 500mm f8 ?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Sid Gotama napisał/a:
z czymś ciemniejszym

Próbowałem ale AF przy takiej ciemnicy na nie wiele się zdaje.
Po za tym ten adapter był głównie zaprojektowany do obiektywów o ogniskowej 50 mm i z tego też powodu praca z większymi ogniskowymi nie wygląda już tak super, trzeba ręcznie ustawić mniej więcej ostrość, żeby adapter doostrzył.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Czy konwerter SMC-F 1,7AF będzie współpracował z Sigmą APO 400/5,6,bagnet KA?Obiektyw dobry,ale manualny niestety.Czasem przydałby się autofocus,nawet powolny.Tylko czy nie za ciemno,żeby w ogóle taki duet zadziałał?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Cytat
Często zdarza mi się kupić obiektyw z body za 50% ceny samego obiektywu. Kiedyś zapytałem ile za sam obiektyw sobie pacjent życzy i otrzymałem ofertę .... o 100% wyższą a pierwotna oferta zniknęła

:mrgreen: Tak to jest jak wystawia się taki komplet z myślą, że to złom i byle poszedł za parę groszy, a dopiero potem sprawdzi co ile jest warte. Ja podobnym sposobem stałem się właścicielem M 50/2. Swojego czasu pracowałem z gościem, który jak zobaczył że używam Pentaksa, to stwierdził że ma w domu jakąś starą zepsutą puszkę P, którą miał wyrzucić, ale mi kiedy przyniesie. Ok myślę, najwyżej będzie gustowny przycisk do papieru. Jakiś czas później gość odchodził z pracy i przypomniał sobie o obietnicy, ja byłem na urlopie, ale przez innego współpracownika został mi przekazany futerał z aparatem. Po otwarciu ukazał się ME z uszkodzonym naciągiem uzbrojony w M 50/2 z filtrem skylite zamiast dekielka :-D
Szkiełka czasem używam, a ME trafił do awatara.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
olowek74 napisał/a:
Tylko czy nie za ciemno,żeby w ogóle taki duet zadziałał?

Przy dobrych warunkach i kontrastowych obiektach zadziała ale nie spodziewaj się cudów.
 

gGrzegorz.W. Ch  Dołączył: 07 Sie 2012
olowek74 napisał/a:
Czy konwerter SMC-F 1,7AF będzie współpracował z Sigmą APO 400/5,6,bagnet KA?Obiektyw dobry,ale manualny niestety.Czasem przydałby się autofocus,nawet powolny.Tylko czy nie za ciemno,żeby w ogóle taki duet zadziałał?


Z Vivitarem 70-2503,8-5,6 działa na 250 gdzie właśnie 5.6 byc powinno i to 5,6 wydaje sie byc wartością graniczną przy 5,8 z K5 zdecydowanie nie działa
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Zdano napisał/a:
Po za tym ten adapter był głównie zaprojektowany do obiektywów o ogniskowej 50 mm

Kompletna nieprawda panie kolego, nic takiego nie ma w żadnej dokumentacji technicznej tego konwertera jedyne zastrzeżenie dotyczy jasności podpinanych szkieł by układ AF w korpusie zachował sprawność.
Gdy był wprowadzany do produkcji dokumentacja podawała pełną współpracę z:
- obiektywami serii K i M o maksymalnym otworze przysłony F2.8 lub jaśniejszymi z wyjątkiem obiektywu SMC Pentax K 85mm F2,2 Soft,
- obiektywami z serii A o jasności F2.8 lub jaśniejszymi i o zakresie ogniskowych od 16 do 400 mm, z wyjątkiem obiektywów makro oraz ograniczeniem dla obiektywu SMC Pentax-A 35-105mm F3.5 w trybie makro,
- z obiektywami serii F o jasności F2,8 i jaśniejszymi,

Górny zakres 400mm dla serii A podano dlatego, że taki był najjaśniejszy obiektyw o świetle F2,8 w systemie Pentaxa, chodziło mianowicie o SMC Pentax-A* 400mm F2.8 ED IF.
Wraz wprowadzeniem w 1991 roku korpusu Z1P z czujnikiem AF o czułości od -1 do 18 EV w dokumentacji konwertera pojawił się dopisek, że w przypadku tego korpusu jasność użyteczna przy stosowaniu tego konwertera wzrosła do F4. I faktycznie używano go z powodzeniem z flagowym obiektywem serii F czyli z SMC Pentax-F* 600mm F4 ED IF, ale bezproblemowo współpracował również z SMC Pentax-F* 300mm F4.5 ED IF.

Właśnie ten zakres F4 maksimum F4,5 przy używaniu z korpusami cyfrowymi trzeba uznawać za graniczny. Tylko K5IIs, K3 czy K3II dają radę nawet ze szkłem o świetle F5,6 a to dlatego, że czujnik AF w tych korpusach ma już większą czułość od -3 do 18 EV.

Strata światła w tym konwerterze to 1,5 EV i tylko tyle trzeba wiedzieć, a ponieważ sprawność każdego układu AF maleje wraz ze spadkiem ilości światła więc logiczne jest, że im ciemniejszy układ tym gorzej.
K3II z Sigmą 100-300 i konwerterem działa bez zarzutu i raczej mało jest sytuacji by układ AF miał problemy.
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi.Jasno z nich wynika,że lepiej mi będzie odpuścić konwerter,a zamiast niego gromadzić fundusze na odpowiedni obiektyw.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Mnie działa bez problemu np. z porstem 35-105 3,5 bez styków. Aparat pentax k30
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
nic takiego nie ma w żadnej dokumentacji technicznej

Możliwe, że w dokumentacji tego nie ma.
Ale w zasadzie tylko z 50 mm i o zbliżonych ogniskowych jego działanie jest takie jakie byśmy sobie życzyli, tzn. ustawiamy na obiektywie nieskończoność i ostrzeniem zajmuje się AF 1.7 ale już przy 100 mm trzeba ustawić wstępnie ostrość, inaczej telekonwerter nie jest w stanie ustawić ostrości.
Dlatego twierdzę, że był on zaprojektowany do obiektywów 50 mm, mając A 50/1.2 otrzymujemy zestaw 85/2 czyli jasną portretówkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach