Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
85/1.4
Poszukuję 85/1.4 i przy okazji przekopałem się przez wiele tego typu szkieł (testy generalnie na optycznych) Rewelacją dla mnie jest SONY 85/1.4 test chyba z tego roku.Rozdzielczość dla 2 -cent 58,apsc - 55 , brzeg 46 ( par linii na mm) Dla mnie rewelacja.Drugim wg mnie jest Sigma 85/1.4 z serii Art.
Nie znalazłem takiego szczegółowego testu dla Pentaksów 24-70 i 15-30.Znalazłem natomiast takie Tamrony które wg mnie w formule optycznej są identyczne z Pentaksami ale trochę inaczej wyglądają szkła specjalne użyte do ich budowy. Czy ktoś może znalazł testy Pentaksów? Jak one wyglądają w porównaniu z Tamtonami.
Nawiązując do zapowiedzi Ricoha wyprodukowania 85/1.4 czy możemy się spodziewać ze będzie to kolejny Tamron z nadrukiem Pentaxa.Czy na ten temat są jakieś wiadomości?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Wiktor, Pentax-Giełda na Facebooku
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wiktor napisał/a:
Nawiązując do zapowiedzi Ricoha wyprodukowania 85/1.4 czy możemy się spodziewać ze będzie to kolejny Tamron z nadrukiem Pentaxa.Czy na ten temat są jakieś wiadomości?


To konstrukcja własna Pentaksa. A biorąc za wyznacznik jakości nowy DFA*50/1.4 to nowa 85/1.4 będzie świetna ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Albo - wzorem 35/2 - po prostu odnowią FA 85/1.4. Przy tym szkle Pentax też nie ma się czego wstydzić.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Na giełdzie facebookowej Pentaxa jest ta Sigma 85/1.4. Ja czekam na pentaxową 85tkę czy i na ile będzie lepsza od fa 85 i 77

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach