diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Rewolucja Sigmy?
http://www.rewolucja.sigma-foto.pl/

nie znalazłem na forum żadnych informacji, ale jeśli temat się powtarza proszę o usunięcie.
o co może chodzić?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Podejrzewam konwerter/przejściówkę umożliwiającą fotografowanie szkłami innych systemów.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ewentualnie Sigmy odmiana Adaptalla Tamrona.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bezlusterkowiec z Foveonem i mocowaniem mikro 4/3.

W adapter międzysystemowy możliwy ale raczej w to wątpię.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada napisał/a:
Sigmy odmiana Adaptalla Tamrona.
też bym raczej na to rozwiązanie stawiał

ale całkiem możliwe, że będzie to rozwiązanie z pogranicza pomysłu Micha i Markusa

czyli bezlusterkowiec Sigmy (matryca dowolna) z nowym bagnetem z dostępnymi Sigmowymi przejściówkami na różne systemy (ograniczmy się do tych, do których Sigma wypuszcza aktualnie obiektywy) zachowującymi AF i wszelkie inne funkcje
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wejście w mikro 4/3 to potrójna zaleta dla Sigmy.

1.Zero konkurencji jeśli chodzi o typ matrycy,
2.Mniejsze wymiary fizyczne matrycy czyli mniejszy koszt produkcji i cena ostateczna korpusu,
3.Możliwość korzystania z dużej ilości istniejących obiektywów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale to ma się nijak do tego hasła reklamowego
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jak to ? nie ma nic wspólnego ?
To oznacza że Foveon wreszcie dostępny byłby dla mas...
Stoiska Mediamarkt itp :-)
Przy odpowiedniej cenie miałby dużą szansę na sukces i stanowiłby duże zagrożenie dla Olympus i Panasonic...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Markus napisał/a:
Foveon wreszcie dostępny byłby dla mas...
Chleba i Foveonów ! :mrgreen:
Jakoś na razie nie tylko masy nie pragną Foveonów. A co do ceny to popatrz na ceny DP Merrilla, ich dostępność itp. O mocach produkcyjnych Sigmy w zakresie aparatów w stosunku do panasa, czy Olka lepiej pomilczmy. Chyba nawet Pentax ma większy garaż.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Seria DP ma większą matrycę APS-C i musi kosztować...
mikro 4/3 pozwala ciąć koszty i przy okazji zwiększa moce wytwórcze :-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
mamy jeszcze w takim razie całe dwa dni na dywagacje. Potem kurtyna opadnie o zobaczymy o co chodzi.
 
tadek  Dołączył: 01 Maj 2009
Dziwne, że jest tylko polskojęzyczna strona... to może wskazywać na odliczanie do jakiegoś wydarzenia typu kurs, pokaz, akcja promocyjna, a nie do wypuszczenia nowego produktu:/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jeśli jest tylko polska strona to bo raczej będzie "kicha" niż rewolucja...

W sumie szkoda, że w Sigmie nie pracuje jakiś były pracownik od Apple :-)

Generalnie firmy "okopały" się w tym co zawsze produkowały i mało która ma odwagę coś zmienić...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Markus napisał/a:
W sumie szkoda, że w Sigmie nie pracuje jakiś były pracownik od Apple
Dlaczego? Lubisz zamknięte rozwiązania, płatność za każdą duperelę i wyzysk azjatyckich dzieci? 8-)

"Możliwość zmiany obiektywu! Tę funkcję dokupisz do swojego aparatu za jedyne $5.99!"

"Usuwamy możliwość podpinania obiektywów o ogniskowych dłuższych niż 300mm gdyż podglądanie jest niezgodne z polityką firmy."

I tak dalej :evilsmile:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zamknięty system nie jest idealny ale to co zaplanował producent w większości wypadków działa bez zbędnego angażowania końcowego użytkownika który korzysta z danego sprzętu.
Apple lubię tylko za innowacyjność i robienie rzeczy które potem stanowią wzór dla większości.
Zbytnie zamykanie systemu na dłuższą metę szkodzi firmie ale w początkowej fazie zupełnie nie ma wpływu na jej odbiór przez użytkownika.

Dzieci w Chinach wykorzystują wszyscy "wielcy" tego świata.
Jest to krótkowzroczna polityka która w dłuższej perspektywie ostatecznie zabija rynek pracy w Europie i USA.Zupełnie nie popieram.
Wolałbym nieco droższe ale lepszej jakości produkty na lata użytkowania produkowane w Europie...

[ Dodano: 2013-07-29, 15:51 ]
Jest jeszcze jedna możliwość Sigma wypuści kolejny obiektyw ze światłem 1,8 np.: w zakresie 28-70...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sigma napisał/a:
obal system razem z SIGMA
Nadchodzi wyzwolenie


tadek napisał/a:
     
Dziwne, że jest tylko polskojęzyczna strona...

Markus napisał/a:
Jeśli jest tylko polska strona to bo raczej będzie "kicha" niż rewolucja


Pojawi się nowy narodowy bohater - Pi - i uwolni nas od wszystkich serwisów markowych. Pi i Sigma matplanetycznie obsłużą cały polski rynek będący strategicznym dla sprzedaży w Europie polem testowania cierpliwości użytkowników. Wszak wiadomo, że w konkurencji "najwięcej zdjęć" jesteśmy w czołówce czołówki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
sigma napisał/a:
obal system

ja już wiem, dlaczego polskojęzyczna
jeżeli jest też rosyjskojęzyczna i żadna inna, to mam jasność w temacie
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
Panie i Panowie... pokopałem trochę i wyszło mi że żadne z was może nie mieć racji. Sigma chwali się "pierwszym na świecie" zoomem 18-35 ze stałym światłem 1,8... być może że o to chodzi.
Informacja [/quote]
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Mirro :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Cytat tygodnia?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach