x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Na photorumors mówią o tym, że w następnym roku na Photokinie Sigma chce wypuścić 24-70 f/2. Może to chodzi o składanie zamówień przedpremierowych? :D
 

wmorde  Dołączył: 04 Cze 2007
System, wyzwolenie ~ może nowa uniwersalna lampa z wymienną stopką ? Ale tło nie pasuje - widać , że to bagnet obiektywu .
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Sprawa jest oczywista - "obal system"

Za dwa dni Sigma będzie produkować i sprzedawać sprzęt tylko z mocowaniem pentaksa.


A tak na poważnie, to jeśli to jest tylko na stronie polskiej, to raczej nie ma co sobie zawracać głowy, bo będzie "z dużej chmury mały deszcz".
 

ZETES  Dołączył: 11 Lis 2011
Tańsze Merrille w innych krajach, u nas test wszystkich dp", więc może nasz oddział Sigmy wreszcie zmądrzał i obniży chorą (3990 zł.) cenę na te aparaciki?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Sigma zaistaluje trojana, tym, którzy wejdą na stronę po zakończeniu odliczania... trojan ów po podłączeniu aparatu zmodyfikuje jego firmware w taki sposób, że przestaną działać obiektywy nie-sigma. :-P
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
http://photorumors.com/20...es-on-thursday/ no i sprawa się wyjaśniła - będzie można za darmo wymienić bagnet Sigmy odsyłając szkło do Japonii. Dobry tylko dla tych, którzy zmieniają system, bo nie muszą kupować nowych słoików.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mnie takie coś nie kręci.
Wierny Pentaxowi zostanę na zawsze :-)
Koszty wysyłki do Japonii też nie są najniższe...
Generalnie żadna to rewolucja...
Nikt nie zmienia systemu co 2 lata a wysyłanie obiektywu po 5 latach użytkowania chyba się nie opłaca.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Wierny Pentaxowi zostanę na zawsze


O ile Pentax pozostanie wierny użytkownikom...
Kolejne przejęcia marki i brak FF może spowodować iż coraz więcej użytkownikom będzie brakować (coraz częściej myślę o 5d mk III), choć mam nadzieję, że to nie będzie prawdą.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
papcio napisał/a:
Kolejne przejęcia marki i brak FF może spowodować iż coraz więcej użytkownikom będzie brakować (coraz częściej myślę o 5d mk III)

Ja jeszcze rok posiedzę na Pentaksie i jeśli w przyszłym roku nie wypuszczą FullFrame'a to poważnie zastanowię się nad przesiadką na inny system, z FF.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja kupiłem nawet kita do FF Tamrona 28-75 ale coś czuję że ze względu na kasę pozostanę na APS-C.

24 MP-36 MP w następnej generacji Pentaxa i chyba na tym zakończy wyścig na megapiksele w tym formacie...

Nawet obecne 16 MP APS-C jest w pełni wystarczające dla amatora, szumy też znośne.
FF nie ma tak dużo zalet jak się wydaje : skraca ogniskowe ,powiększa wymiary korpusu itp.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Markus napisał/a:

FF nie ma tak dużo zalet jak się wydaje : skraca ogniskowe ,powiększa wymiary korpusu itp.


FF nie skraca ogniskowej! Zrobisz sobie cropa i masz jak miałeś.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Jakby wymiankę robili na miejscu, u nas w kraju to byłaby to opcja świetna. Skorzystałby strasznie na tym system, bo można by sobie było kupić jakiegoś używańca z innego systemu i go dostosować do bagnetu P.

O ile dobrze zrozumiałem intencje ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
x4rd, pozostaje jedna kwestia - w jakiej cenie będzie ta usługa.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
x4rd, pozostaje jedna kwestia - w jakiej cenie będzie ta usługa.


Teoretycznie powinno być taniej od odsprzedania używki i kupna nowej.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Michu napisał/a:
x4rd, pozostaje jedna kwestia - w jakiej cenie będzie ta usługa.

Przecież na photorumors napisali - za darmo, jedynie koszty wysyłki do Japonii
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Michu napisał/a:
x4rd, pozostaje jedna kwestia - w jakiej cenie będzie ta usługa.

Piszą, że "This will be a free service from Sigma", więc pozostałby tylko koszt podróży obiektywu w obie strony.

Inna sprawa, że taka wymiana mocowania to nie tylko odkręcenie starego bagnetu i przykręcenie nowego. Weźmy przejście Canon -> Pentax. Trzeba zmienić bagnet, mechanizm przysłony (elektryczny na mechaniczny + w niektórych modelach dodać pierścień) i napęd AF (jeśli obiektyw bez HSM). Wychodzi, że musieliby po prostu przekładać całą optykę do obudowy z nowym mocowaniem.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
hitman1986 napisał/a:
jedynie koszty wysyłki do Japonii


Poczta Polska wysyła za 165 zł z ubezpieczeniem 5000 PLN
Pytanie, czy spedycja nie będzie poprzez polski oddział.

[ Dodano: 2013-07-31, 15:59 ]
bakulik napisał/a:
Wychodzi, że musieliby po prostu przekładać całą optykę do obudowy z nowym mocowaniem.


Zaraz się okaże, że dotyczy to tylko wybranych modeli.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
papcio napisał/a:
Zaraz się okaże, że dotyczy to tylko wybranych modeli.
I w dodatku tylko na gwarancji. A te po gwarancji to albo za stare modele i się nie da albo odpłatnie. :-P
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Niestety, operacja w stylu zakup 150/2.8 do nikona i konwersja do pentaxa pewnie nie wchodzi w rachubę.
To już wolałem opcję z trojanem.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
W kontekście plotek o zmiennym mocowaniu taki obrazek: http://mebelki.zoni.pl/dni/2013/07/31/Aparaty.jpg ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach