tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
[zdjęcia] Druga "wolna sobota"
Zachęcony spływającymi z poprzedniej wolnej soboty zdjęciami ogłaszam kolejną edycję zabawy - druga wolna sobota już jutro.

Udział polega na zrobieniu zdjęć w sobotę 20.07.2013 - dzień wolny od pracy. Chodzi o to, żeby zrobić zdjęcia. Nie muszą nawiązywać do wolnej soboty, niech wystarczającym powodem będzie to, że wolna sobota pozwala na znalezienie czasu na robienie zdjęć.

Każdy chętny wykonuje i przesyła dwa zestawy zdjęć:
  • pojedyncze zdjęcie - dowolna tematyka, dowolna technika
  • cykl 3 zdjęć - dowolna tematyka, dowolna technika

Zdjęcia minimum 1200px na krótszym boku, 300dpi

Zdjęcia mogą lecz nie muszą nawiązywać do nadesłanych w pierwszą wolną sobotę.
Ktoś, kto nie uczestniczył w pierwszej edycji może śmiało brać udział w drugiej. Ten kto uczesniczył w pierwszej powinien kontynuować zabawę!!!

Dla wytrwałych nagroda się znajdzie, dla nowych też... Nic nie obiecuję, będzie niespodzianka. Albo nie będzie, bo liczy się sport i dobra zabawa. Zobaczymy.


Uczestnicy proszeni są o nadesłanie zdjęć wraz z wypełnionym formularzem:
  • nick lub sygnatura opisująca autorstwo:
  • Pobudka o godz:
  • Pierwszy posiłek:
  • Miejsce wykonania zdjęć:
  • Pora dnia, w której wykonano zdjęcia: przedpołudnie, w południe, popołudnie, wieczór (wybrać właściwe)
  • Kilka słów od siebie: (na temat powyższych zdjęć - dlaczego taki temat, dlaczego tak a nie inaczej... coś własnego)

Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na publikację. W treści maila proszę zawrzeć klauzulę:
Do nadesłanych zdjęć posiadam pełne prawa autorskie. Zgadzam się na publikację tych fotografii pod moim nickiem.
Oświadczam, że biorę na siebie rozwikłanie ewentualnych roszczeń osób przedstawionych na zdjęciach w razie dochodzenia ich praw do wizerunku, a organizator nie będzie stroną w sprawie.


Na zdjęcia i formularz czekam do 23:59 28.07.2013

Proszę o zachowanie następującego nazewnictwa plików:
-dla pojedynczego zdjęcia: I_nick.jpg
- dla cyklu 3 zdjęć: III_nick_x.jpg - gdzie x to kolejny numer zdjęcia w cyklu: 1, 2 lub 3

Wiadomość proszę tytułować: druga wolna sobota i wysyłać na:

cyklfotograficzny
SZYMPANS gmail PUNKCIK com

Organizator zastrzega sobie prawo do selekcji nadesłanych zdjęć przed ich pokazaniem w formie zestawienia.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
sobote mam pracujaca - czy moga byc zdjecia z wolnego piatku???
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
W robocie zrób.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
diplodok, Jesli nie mozesz zrobic w sobote mozemy przyjac, ze dla ciebie wolna sobota jest piatek :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pogoda calkiem niezla, wiec i wymówek coraz mniej... Aparat w dloń i na zdjecia! :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
U mnie akurat leje. :evilsmile:
 

mh2012  Dołączył: 05 Wrz 2012
"Zdjęcia minimum 1200px na krótszym boku, 300dpi "

Z aparatu (K10D) "wychodzi" zdjęcie w 72 dpi.
Nie znalazłem nigdzie informacji o ustawieniu innej wartości tego parametru (?).

Rozumiem, że jak popracuję nad RAWem to mogę zapisać plik w formacie jpg z zadaną rozdzielczością (czyli te 300 dpi).
Czyli mam jednocześnie zwiększać DPI (z 72 do 300) i zmniejszać rozmiar (z 3872×2592px przy 10M do ???? x 1200 px)?

Nie zwracałem na to uwagi dotychczas ale odbitki w formacie 10x15 były dla mnie całkowicie zadowalające (bez zmian dpi w pliku do wywołania). Czy to ma aż takie znaczenie?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No to wspaniale, ze nie ma mrozu :evilsmile: Podtrzymuję, ze pogoda jest calkiem niezla.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mh2012 napisał/a:
300dpi

To nie ma żadnego znaczenia.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mh2012, Z aparatu wychodzi 300, nic nie kombinuj. Chyba, ze masz ustawiony najmniejszy jpg, moze wowczas cos tam aparat rzezbi - nie wiem.

Nie zmieniaj nic, poradze sobie jak cos bedzie nie tak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
Z aparatu wychodzi 300

Do czego Ci to potrzebne? LR np ma ustawione domyślnie przy eksporcie 240.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
mh2012, to jest nieistotna informacja te 300 dpi. Jak będziesz miał na krótszym boku 1200 px to nieważne jaką będziesz miał rozdzielczość, czy 300, czy 240, czy 72, czy milion kocich miliardów dpi bo i tak na krótszym boku będzie 1200 px. Tref się bierze za ślub to pewnie dlatego nie wie co się z nim dzieje. :evilsmile:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ooo, teraz mam wolne, ale nie mam pomysłu
No i ilość sprzętu robiącego zdjęcia mocno ograniczona. pomyślę i może coś udziubię
 

blanchet  Dołączyła: 20 Kwi 2007
fajny temat;) chyba coś wyszperam
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
blanchet, nie ma co szperać trzeba robić na bieżąco ;-)

Cytat
Zdjęcia minimum 1200px na krótszym boku,
zobaczę czy mój ajfon udźwignie ten wymóg
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
dlugas1982, mój samsung tego nie udźwignął i poddałem pierwszą wolną sobotę :cry:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kiedy będą pokazane wyniki pierwszej edycji?
8-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia, cierpliwosci :-D , postaram sie wieczorem napisac co i jak.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Ciężko się było ogarnąć w tą sobote bo upały dokuczały, ale coś tam pstryknąłem no i wysłałem ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nadal można przysyłać zdjęcia z drugiej wolnej soboty. Wyjaśnienie kiedy pokaz w wątku o pierwszej i trzeciej sobicie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach