guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Auto Revuenon 2,8 45mm pancake
hej hej,

ma ktoś doświadczenie z tym szkłem ? nic w necie nie znalazłem, ani słowa niestety,

kusi mnie bardzo,bo pancake pentaxa ciężko dostac, zresztą płaci się w setkach, a za takiego revuenona nie policzą sobie za wiele .. a na wakacje nie ma nic lepszego niż mały pentax z mini szkiełkiem myślę : )

pzdr
r.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
ostrzegam przed zakleszczeniem się styków revunona w gnieździe autofocusa - poszukaj na newsach zresztą
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Canin napisał/a:
ostrzegam przed zakleszczeniem się styków revunona w gnieździe autofocusa - poszukaj na newsach zresztą


z tym akurat nie będzie problemu - nie mam ani jednego sprzętu z AF :-)

btw mam wrażenie, że revuneon nie ma żadnych styków - pomyliło ci się z ricohem ?
(chyba ,że jeden i drugi ma styki dodatkowe :) )

a na newsach ani slowa a tym szkle nie ma ..
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
pomyliło ci się z ricohem

tego wykluczyć nie można :)
No i to szkło które znalazłeś (jeśli dobrze widzę) nie ma żadnych styków. Szkoda że że z DSa wykastrowali symulator przysłon bo też bym go chciał kupić.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
wszystkie revuenony ktore znam maja kiepskie powloki MC i przecietna ostrosc. I nic wiecej nie potrafie powiedziec :D
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
  Revuenon-y
Cytat
wszystkie revuenony ktore znam maja kiepskie powloki MC i przecietna ostrosc.

Mily - wobec tego co masz w stopce dziwi mnie jak można nazywać coś, co ma kiepskie powłoki i przeciętną ostrość, cudnym?
Chyba nie rozumiem. Więc jak to jest z tymi revuenon-ami? ;-)
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
mam taki objektyw pancake i robie z niego spory uzytek. Bardzo lubie to male szkiełko, tym bardziej ze okolice 50mm to moja ulubiona ogniskowa. Z niewielkimi aparatami pentax tworzy swietny mobilny zestaw. Podobno pentax mial kiedys w ofercie maly futeral do me super + m40.

Panuje ogolna opinia ze takie male gabaryty szkiel maja słabsza optyke. Z moich spostrzezen wynika ze roznica miedzy zwykla 50tka a m40 jest nie az tak mala. Nowe Ltd Da Pentaxa na crop 1,5 mają podobne rozmiary, a skoro ltd to jakosc powinna byc wyjatkowo dobra. Ciekaw jestem ich recenzji.

Kiedys obserwowalem takiego revueona na ebayu, ktory poszedl za rownowartosc ok 200 pln. (Byl w ladnym stanie). Pare razy slyszalem o kolekcjonerach szkiel pancake, mysle ze ta cena 200 pln to wynik ich licytacji, jest to dosc rzadkie szklo, znacznie rzdziej wystepujace niz m40 pentaxa.

Jedyne szkla/zoomy jakie wczesniej mialem to byl hanimex vivitar i revuenon. Zdjecia z tych objektywow miały zawsze znacznie gorszy kontrast i gorsze odwzorowanie kolorow. Paredziesiat pln warto dac za tego revuenona. Jak ma kosztowac wiecej - warto dolozyc i wziac m40 pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach