zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sokrates, to skoro tak, to bezapelacyjnie lustro - ceny znasz, zalety znasz. Bierz za 2000 najlepszą mozliwą gołą puchę (może K100D albo Samsung) i dowolne szkło z allegro za dowolną dostępną kwotę. Albo pożycz ;-) Obiektywy uzupełnisz z biegiem czasu.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
A moze chciałbyś kupić DL2? Bo akurat sprzedaję :) Gdybyś byl zainteresowany to zapraszam na PW. Pozdrawiam.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pentagram napisał/a:
Żadna hybryda nie zbliża się nawet do poziomu lustra. Chociażby ze względu na fizyczną wielkość matrycy
A Sony R-1? Nawet szkło ma zacne całkiem. Tylko jest zdecydowanie za drogi i śmiesznie wygląda. :)
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
DL2 chce kupić - zresztą tak napisałem na samym początku - z tym że nie interesują mnie w ogóle używki. Zresztą DL2 + Kit można kupić za 1700 zł

[ Dodano: 2007-05-16, 10:27 ]
Gwiazdor napisał/a:
A Sony R-1? Nawet szkło ma zacne całkiem. Tylko jest zdecydowanie za drogi i śmiesznie wygląda. :)

oj nie, tylko nie sony. Mam w firmie Sony Alpha - taka nędza że mój stary fuji ja przegania....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sokrates napisał/a:
nie interesują mnie w ogóle używki
Wszystkie moje aparaty i obiektywy (poza MZ-5n z Tamronem 28-80) kupowałem z drugiej (albo i dalszej) ręki, i są sprawne do dzisiaj. Ale, skoro
sokrates napisał/a:
Zresztą DL2 + Kit można kupić za 1700 zł
to po prostu bierz i ciesz się świetnym sprzętem :-D
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
ja tez swojego Nikona F601 kupowałem używanego, z tym że to jest sprzęt nie do zajechania. Migawka i reszta mechaniki pewnie mnie przeżyje. Inaczej wygląda sprawa z amatorskimi puszkami, robionymi na 3-4 lata używania, które z założenia po tym czasie zostaną zastąpione nowszym sprzętem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
sokrates, bez przesady, ludzie tu puch po parę lat używają robiąc dziesiątki tysiący zdjęć... Ale jak nie chcesz używki, to przyłączam się do rady zorzyka - bierz i nawet się nie zastanawiaj :-) Z tym, że może lepiej Ds-a gdzieś upolować?
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
no dobra - mój Nikon F601 jest z 95 roku czyli 12 lat, przebiegu nie znam ale jest to półka semi-pro więc raczej nie był oszczędzany. chciałbym zobaczyć 12 letnią cyfrę dajmy na to K100 w taki stanie :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Żaden dostepny DL2 nie ma 12 lat. Obecnie może mieć co najwyzej rok/półtora roku. Można sądzić, że np. DL2 superkomonika (wiadomość trochę wyżej) nie jest zajechany. Wobec tego posłuży prawdopodobnie co najmniej jeszcze kolejne kilka lat. A za 10 lat... ;-) Superkomornik, wymyśl cenę, która będzie atrakcyjna dla sokratesa :mrgreen:
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Mój Dl2 był kupiony w lutym b.r. i ma na licnziku niecałe 6000 klatek. Tak naprawde nie ma śladów użytkowania; ma jedynie kilka pyłków na matówce które pojawią się z czasem i małego bad pixela na LCD który mi kompletnie nie przeszkadza (a nie ma sensu wysyłac body do serwisu z takim p*****). Zawsze dbałem o sprzet, nigdy nie narazałem go na pracę w dużej wilgoci. Cena za body jaką chcę to 1300zł (komplet z karta Goodram 1gb x100 i gripem canona), do tego mam jeszcze kilka szkielek i świecidelko :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zostałem swatem mimo woli ;-) :mrgreen:

No sokrates, now your turn 8-)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
zorzyk, gdzie planujesz wesele? :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
superkomornik co to za patent z tym gripem Canona?
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
tak jak napisałem - używki odpadają. poza tym cena za body 1300 - na szkło wydam też parę stówek i wyjdzie mi prawie to samo co w sklepie za nówkę.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
co to za patent z tym gripem Canona?
To jest przykład, jak nieprzydatne rzeczy znajdują sensowne zastosowanie :lol:

[ Dodano: 2007-05-16, 12:07 ]
superkomornik napisał/a:
gdzie planujesz wesele?

sokrates napisał/a:
używki odpadają. poza tym (...)
... i po herbacie 8-)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Kfan, tak jak napisał zorzyk :lol: A poważnie to Canon zrobił taki grip-mini statyw do modelu 300 odajże. Jednak po mały tuningu można z niego zrobić użteczny uchwyt do Pentaxa, czy minolty D5D. Poszukaj na forum, był taki wątek o gripach.

sokrates, spoko, rozumiem, że wolisz nówkę. A jaka cena za body jest odpowiednia? Jest zadbane i nie zniszczone. Do tego krótkiego kita sprzedaje za 200zł, dodatkowo masz gripa i szybką karte 1gb i zostaje Ci jeszcze prawie 300zł w kieszeni (na :-B ) Ale ok, wolisz nowe. A na razie :-B
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
właśnie, chodzi tylko i wyłącznie o to, że wolę nowe. Jakoś tak dziwnie skonstruowany jestem :-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
sokrates napisał/a:
właśnie, chodzi tylko i wyłącznie o to, że wolę nowe. Jakoś tak dziwnie skonstruowany jestem :-)

sokrates coś mieszasz... Najpierw piszesz, że masz ograniczoną kasę i więcej nie będzie, potem, że interesuje cię lustrzanka i rozbudowa systemu, potem, że jednak masz mało siana. Trochę się już gubię w twoich oczekiwaniach. Chyba musisz pomóc sobie sam - znasz wady i zalety hybryd oraz wady i zalety lustrzanek. Zastanów się i podejmij decyzję. :-?
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
może to z braku używek :-B
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
cypis - nic nie mieszam - tak mi się wydaje.
kilka postów wyżej wyjaśniłem w 4 punktach dlaczego tak a nie inaczej, a że chcę nowy sprzęt? tak wolę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach