tom  Dołączył: 07 Maj 2007
Ja tez wole nowy sprzet - to chyba jakies sprzetowe zboczenie :D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chęć posiadania nowego sprzętu sama w sobie nie jest zdrożna, czasem tylko tego i owego nie staje ;-)
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
ma tu swoje zastosowanie stara reguła- "biednego nie stać kupować tanio/uzywane"
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Fakt że używany korpus cyfrowy to średni pomysł, zwłaszcza jak mechanizm migawki jest dobrze przechodzony. Jednak z takim podejściem to wejście w system Pentaksa jest IMHO pomyłką, nowe obiektywy tanie nie są, a moja tania/używana 50 1.7 pewnie mnie przeżyje i jakością optyki kładzie niemałą część nowej konkurencji.

Zdecydowanie polecam hybrydę, bo odrzucając używane obiektywy odrzucasz jedną z największych zalet tego systemu.
 

sokrates  Dołączył: 14 Maj 2007
w kwestii obiektywów się zgodzę. Dopuszczam używane szkła, szczególnie MF. Sam niedawno zakupiłem manualnego Vivitara S1 70-210 2,8-4,0 i jestem bardzo zadowolony z niego. Dobrze jest jednak mieć podstawowy zestaw nowy, pewny i z gwarancją.
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
W takim wypadku mogę polecić DLa, z tego co pamiętam różnice pomiędzy nim, a DL2 są kosmetyczne. Największą wadą tej puszki są kiepskie JPGi, zdecydowanie widać różnicę pomiędzy plikiem wołanym z RAWa, a takim prosto z puszki. Niestety wołanie wszystkiego z Rawów zajmuje sporo czasu, nie wspominając o miejscu na kartach i dysku.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Niestety wołanie wszystkiego z Rawów zajmuje sporo czasu, nie wspominając o miejscu na kartach i dysku.

Robienie zdjęć też zajmuje masę czasu ;-)
 
tab  Dołączył: 15 Maj 2007
Pentagram napisał/a:
tab nie ma co porównywać, jeżeli oglądasz crop-ki to pewnie zależy Ci na ilości szczegółów i niskim szumie. Żadna hybryda nie zbliża się nawet do poziomu lustra. Chociażby ze względu na fizyczną wielkość matrycy


Ceny hybryd są kuszące jednak trudno zaakceptować:

1. Jakość obrazowania i szumy. W piękny słoneczny dzień wystarczy iso 100 ale na przykład w pomieszczeniach lub kościele, iso 800 - 1600 to normalka.
2. Prędkość af.
3. Szybkość zdjęć w serii. W Fuji 9600 minimum 3 sekundy między kolejnymi RAW'ami. Próbowałem sfotografować dość szybko przemieszczający się obiekt zabawką którą mam obecnie. Nie dało rady. Gdybym kupił Fuji 9600 to mogę liczyć najwyżej na 3 zdjęcia RAW w ciągu 10 sekund.
4. Wymienne obiektywy. W przypadku Pentaxa k100d pomiar światła, potwierdzanie ostrości i SR z każdym M42.
5. Możliwość podpięcia zewnętrznej lampy. Są drogie ale chociaż jest taka możliwość.
6. Jakość wykonania i wizjer.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
superkomornik czemu sprzedajesz sprzet?

K10? C? N? O :?: :shock:
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Rozumię Sokratesa, że chce kupić "nówkę". Przecież planuje dłuższy czas jej nie zmieniać. W takim wypadku należałoby kupić jakiś świeży model, ale niestety wówczas trzeba przepłacać. Trochę ciężko będzie kupić coś w tym rodzaju za taką skromną kasę. Ale są "goście", którzy nie mają tego typu problemów. Trafiłem nie dawno na którymś forum, chyba Nikona, post "gościa", rodaka z wyspy, który pytał, co mu szanowni koledzy doradzą, najlepszy sprzęt do focenia w czasie planowanego urlopu. Klient zaznaczał, że "kasa" nie gra roli. Z kolejnych postów wynikało, że "gość" jest "zielony jak wiosenna trawa" w dziedzinie foto i wcale się z tym nie krył. Wyglądało to na klasyczną "podpuchę" i tak to wszyscy początkowo traktowali. Gość miał szczere chęci się edukować. Jedni mu doradzali "Marka III", a drudzy proponowali hybrydę. Czytałem to i niemal się pokładałem ze śmiechu. Wątek się ciągnął chyba kilka dni. Normalny kabaret.
Pozdrawiam
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
cadman napisał/a:
Trafiłem nie dawno na którymś forum, chyba Nikona, post "gościa", rodaka z wyspy, który pytał, co mu szanowni koledzy doradzą, najlepszy sprzęt do focenia w czasie planowanego urlopu. Klient zaznaczał, że "kasa" nie gra roli. Z kolejnych postów wynikało, że "gość" jest "zielony jak wiosenna trawa" w dziedzinie foto i wcale się z tym nie krył. Wyglądało to na klasyczną "podpuchę" i tak to wszyscy początkowo traktowali. Gość miał szczere chęci się edukować. Jedni mu doradzali "Marka III", a drudzy proponowali hybrydę. Czytałem to i niemal się pokładałem ze śmiechu. Wątek się ciągnął chyba kilka dni. Normalny kabaret.
Pozdrawiam

Cadman - coś takiego?
http://forum.gazeta.pl/fo...1914932&v=2&s=0
Może nawet nick się zgadza... :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
ttb- najprawdopodobniej Nikon. Sporo bawię się w studiu i 1/180s synchro to ograniczenie. d50 i d70 mają hybrydowa migawkę, która synchronizuje z lampami studyjnymi z każdym czasem, do 1/4000s (czy nawet 1/8000s). trochę będzię żał za manualnymi szkłami za grosze, ale coś za coś ;-)
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
marucha,to było jednak na Fotopolis, odnalazłem ten wątek:
http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=1682
Miłej lektury przy :-B
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
superkomornik napisał/a:
d50 i d70 mają hybrydowa migawkę, która synchronizuje z lampami studyjnymi z każdym czasem, do 1/4000s (czy nawet 1/8000s).


O ile pamiętam, to czas synchronizacji jest do 1/500 s w D70
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sokrates napisał/a:
chciałbym zobaczyć 12 letnią cyfrę dajmy na to K100 w taki stanie :-)

Ba mój jak będzie miał 30lat to będzie jak nówka, może do 1000 zdjęć dobije ;-)

[ Dodano: 2007-05-16, 22:33 ]
^mmm^ napisał/a:
O ile pamiętam, to czas synchronizacji jest do 1/500 s w D70

potwierdzam w D70s też 1/500 ale tam najmniejsze iso to 200.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Po pierwsze chciałem pogratulować cadmanowi wspaniałej stopki!! Ja w ogóle 'zielony' jestem na tym forum, ale ta stopka jest odjazdowa!!! Może jeszcze Annuszcze można pozazdrościć:) Życzę szybkiego uzbierania kasy na ... np. augsburskocesarski filtr odmrożeniowy

Również ponad rok używałem FUJI s5500 i w sumie to fajny aparacik, i też miałem miesiąc temu dylemat czy zrobić upgrade do s9500/9600 czy do lustra.

Rozważałem i rozważałem.....

Jak sobie w końcu wyliczyłem, że mam dołożyć około 1000 i zostać na następny rok (albo więcej) z aparatem o matrycy wielkości paznokcia... to zdecydowałem, że jednak lustro.

Nabłem K110 (tak 110, na marginesie niech mnie ktoś przekona, że źle zrobiłem nie dokładając do tej stabilizacji:) i powiem tak:
1. różnica w jakości nie jest może powalająca, ale zdecydowanie jest.
2. przyjemność z focenia jest powalająco większa

... i to wszystko
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
mumonzan, dobrego wyboru dokonałeś. Kazdy wybiera wg swoich preferencji. Najważniejsze, aby focenie sprawiało frajdę. Ja wcześniej korzystałem z firmowego Olka E-20P. Taka "wypasiona" lustrzanka (kilka lat temu oczywiście) z bardzo dobrą optyką, ale dość mułowata. Fuji S9500 kupiłem wkrótce po jego debiucie. Była to moja pierwsza prywatna cyfra, która przypominała mi funkcjami, wyglądem, obsługą, uchylnym wizjerem tego firmowego E-20. Dość już miałem pożyczania go, dźwigania tej "cegły" (1,19 kg) po okolicy i wożenia z powrotem do firmy. Fuji jest lżejszy, szybszy, lepiej odwzorowuje kolory, nowszy technicznie, a co najważniejsze jest mój. Przywiązałem się do niego, wiele ciekawych miejsc odwiedziliśmy wspólnie, pozwala mi uwiecznić ciekawe widoczki. Zdaję sobię sprawę z jego ograniczeń. Zżyłem się z nim po prostu. Nie sprzedam go, nawet jeśli za jakiś czas kupię jakiś wypasiony dslr. Nawet jeśli miałby być sporadycznie używany. Ja się po prostu do niego przywiązałem. Ten aparacik jest naprawdę OK.
Pozdrawiam
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
tomecki, ^mmm^- synchro 1/500s jest z lampami systemowymi. Na srodkowy styk jest synchro z kazdym czasem (czyli dla np żarówek błyskowych). Wystarczy spytac jakiegos uzytkownika nikona. Pozdro
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
mumonzan napisał/a:
niech mnie ktoś przekona, że źle zrobiłem nie dokładając do tej stabilizacji


nikt nie będzie próbował, przekonasz się sam gdy założysz dłuższe szkło :-/
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
superkomornik napisał/a:
tomecki, ^mmm^- synchro 1/500s jest z lampami systemowymi. Na srodkowy styk jest synchro z kazdym czasem (czyli dla np żarówek błyskowych). Wystarczy spytac jakiegos uzytkownika nikona. Pozdro

Potwierdzam. Fociłem kiedyś z grupką znajomych w zaimprowizowanym studio z żarówkami błyskowymi wyzwalanymi przewodem z "gorącą stopką". Mój DS nie wyzwalał lamp przy ustawionym czasie krótszym, niż czas synchronizacji. Natomiast koleżanki Nikon D50 wyzwalał bez problemu przy każdym czasie.
superkomornik, pisałeś wyżej, że sprzedajesz DL2 i kita. Jestem zainteresowany zakupem kita. Sprawa jest aktualna?
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach