gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Miło byłoby popracować nad takimi zdjęciami w Pleśń Czelendż :->
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
kabu napisał/a:
a co to jest SR?:D


Sama Radość fotografowania.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
gezeb, nie można - to są slajdy i nie ma tu czego odwracać. :-P Chyba, że chodziło Ci o potrzebę obróbki barwnej, to się zgodzę. :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk, jeśli mnie pamięć nie myli, to w PC był już kiedyś slajd ;-)
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Najbardziej to mi chodziło o zachętę Nicze do podesłania czegoś do PC . Pokazane kolory bardzo mi pasują , choć nie wątpię że umiejętności uczestników PC pokazałyby jeszcze coś ;-)
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
To parę fotek z zabawy FA43/1,9 Limited (f 1.9):





 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Mój dziedzic w kąpieli.
SMC M-50 @1,7 , ISO 800 + jakiś preset w Lightroomie
 

Nicze  Dołączył: 09 Paź 2008
gezeb, wstyd przyznać, dopiero teraz doczytałem co to Pleśń Czelendż :oops:
Niestety z tym moim slajdem to kilka kłopotów jest - nie mam już TIFF-ów a nawet jakbym miał to były one niemiłosiernie porysowane i zasyfione :-/ bo w przypływie euforii po wywołaniu, slajd oglądałem na rzutniku Ania z 81 roku :-/ . Dość dużo czasu zajęło doprowadzenie fot do tego jak wyglądają.

Na pewno się kiedyś jeszcze zajmę foceniem na slajdzie bo mi się to bardzo spodobało i jeśli coś fajnego ustrzelę to wezmę udział w zabawie :-) tyle, że się na razie nie zanosi żebym zaczynał jakikolwiek film na analogu.

Pozdrawiam.
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
mcgyver napisał/a:
hrynek napisał/a:
Sigma 150-500@500 na przysłonie 6,3 i 1/30s z ręki
Stabilizacja stabilizacją, ale łapę ma chłop jak Terminator... Wynika z tego, że bez stabilizacji utrzymał by jakieś 1/120s. Czyli ze 3 działki lepiej niż przeciętny śmiertelnik 8-)


No nie, potraficie człowieka rozbawić :-D . Terminator to ja nie jestem, ale i nie ułomek (całe 70 KG) :-) . Jako przeciwwagę wrzucam do plecaka jeszcze trzy obiektywy.

To jest takoż na 500mm i przysłonie 6,3, ale już na 1/60s
 

korkotrampek  Dołączył: 26 Lut 2008
fajna ta 43... :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Szakal pierwsze kapitalne! :-B To analog?
 

ultorx  Dołączył: 05 Kwi 2008
Najpierw na spacer ją zabrałem...
Na pełna dziura ustawiłem...


A potem moja kota zachorowała na galopujący bokeh-to już wolę grypa ptasia bo z daleka..a tu leczyć trza było..
Aż mi się łapka omskła i pierwsze na 1.6 wypaliłem..

cała reszta to już dawka 1.4 leczy skutecznie



aż po oczach widać, że wrednej Sigmy dość już miała-lekarstwo nigdy smaczne nie jest... 8-)
Dla ortodoksów S 30 f/1.4 na 1.4 za wyjątkiem kota pierwszego, ten na 1.6 z powodu początków parkinsona, lub końca alkoholizacji :-B
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
andrusz napisał/a:
Szakal pierwsze kapitalne! :-B To analog?


Tylko K7ka ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Wszystkie z 5D i EF 50/1.8 II @1.8.
Nic nie ruszane, jedynie pomniejszone w gimpie.




 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ebelbeb, super! żeby to szkiełko trochę lepsze mechanicznie było, ale cena przy takiej jakości obrazu powala.
p.s. testowałeś już Takumary na 5d?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Eldred, fakt, obudowa zrobiona jest z kubeczka po danonku. ;-) Optycznie jest całkiem dobrze, tylko winieta na 1.8 na cyfrze FF większa niż FA50/1.4 i nikon 50/1.8 na filmie.
Przejściówka na M42 czeka na poczcie w innym mieście. Dzisiaj odbiorę i sprawdzę jak to jest z tym zahaczaniem niektórych szkieł M42 o lustro w 5D. Pierwotnie chciałem też kupić przejściówkę na PK. Ale już z samego przyłożenia obiektywu PK do 5D widzę, że zahacza popychaczem przysłony i jego osłoną. :-/
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
ebelbeb, ja mam przejściówkę na m42 która wciska/zasłania bolec przesłony żeby nie właził do aparatu, czyżby przejściówka na PK działała poprawnie tylko z aps-c Canonami?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Z 5d jest problem, bo popychacz i kawałek obudowy zahacza o lustro i może je łatwo popsuć. Gdyby nie to, już dawno bym podłączył 77-tkę do 5-tki. 8-) Niestety, trzebaby popsuć szkło Pentaksowe, żeby go używać na Canonie, a tego nie zrobię Limitedowi FA przecież.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Eldred, właśnie taką kupiłem, to rozwiązuje problem ze zwykłymi takumarami. Niestety te późniejsze mają jeszcze dźwignię przekazującą wartość ustawionej na obiektywie przysłony do aparatu. Mam nadzieję, że o nią nie będzie walić lustro. Żeby nie zatrzymywać i nie uszkodzić mechaniki lustra w trakcie podnoszenia wymyśliłem, że włączę "sensor cleaning", lustro zostanie podniesione, zapnę obiektyw i wyłączę aparat. Lustro opada wtedy samoczynnie napędzane tylko sprężyną. Jeżeli oprze się o dupkę obiektywu to nic mu się nie stanie a w wizjerze od razu zobaczę, że zahaczyło. Mam nadzieję, że nic mi nie wybuchnie w twarz. ;-)

[ Dodano: 2009-12-04, 15:03 ]
I reszta z wczoraj z 5D i EF 50/1.8 II @1.8.
Też nic nie ruszane, jedynie pomniejszone w gimpie.






[ Dodano: 2009-12-04, 15:04 ]
dsk napisał/a:
Niestety, trzebaby popsuć szkło Pentaksowe, żeby go używać na Canonie, a tego nie zrobię Limitedowi FA przecież.

Też wolałbym w 5D lustro kombinerkami wyrwać nić choćby zarysować obudowę w Ltd. ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Hehe. :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach