Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dziwne pytanie - szkła 35mm 24mm 50mm
W wersjach przed A

Które najciszej pracują pierścieniem ostrości?
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
24 -> bo tam praktycznie nie trzeba kręcić, 50tka też cicha jak dla mnie 35 nie miałem to nie wiem
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Może sprecyzuję - chodzi o nagrywanie video i mikrofon który z samej swojej natury musi być na aparacie i niestety dośc blisko tych fotograficznych obiektywów które przy przeostrzaniu szurają jak potępieńcy.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
to brał bym szeroki - najmniej krecenia
 

Apan06  Dołączył: 24 Kwi 2010
A to nie jest jeszcze problem nasmarowania przy okazji :?:

Z ciekawości, przesłuchałem moje obiektywy i chyba najciszej sprawował się Vivitar Series 1 19-35 mm MF (słychać tylko w momencie jak obiektyw osiąga swój min/max na pierścieniu ostrości). Względnie najgłośniej 50'tka Pentaxa.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Fafniak napisał/a:
chodzi o nagrywanie video i mikrofon który z samej swojej natury musi być na aparacie

Nie wiedziałem, że naturą mikrofonu jest być na aparacie.
Zamiast kombinować z cichymi szkłami nie lepiej zainwestować w mikrofon zewnętrzny , który rozwiąże problem definitywnie i co lepiej nie ograniczy nas do jakiegoś typu cichego szkła ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mało precyzyjnie określiłem - mikrofon efektowy - zwykle tak go nazywamy - jest na stałe zamocowany do kamery - w moim przypadku do aparatu.
Nie mam zamiaru rozważać czy taki czy inny system - interesują mnie ciche szkła
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
facet genialnie miał zadbane swoje szkła- na prawdę godnie polecenia, wszytko chodziło aż miło

Nie pamiętam już od kogo kupiłem moją 50-tkę ale jest solidnie nasmarowana a przez to niesłyszalna.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach