mt32  Dołączył: 11 Maj 2007
  Jakie powinny być parametry karty SD do współpracy z mx4?
Potrzebuję info do jakiej pojemności mx4 obsługuje karty SD?
Jaka powinna najbardziej otymalna prędkość zapisu i odczytu karty?
Obecnie mam sd 512 z prędkością zapisu 2 mb/s i odczytu 2,7 mb/s. Podczas testowania przy nagrywaniu wyłącza się zapis po 1,5 minuty
Czy karta z poj. 2 Gb zapis/odczyt - 20mb/20mb będzie współpracowała z mx4?
Bardzo proszę o jakiekolwiek info.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
A zostaje wolne miejsce na karcie po tej 1,5 minucie ?
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Sformatuj tę kartę i sprawdż ponownie zapis, może pomoże.
 
mt32  Dołączył: 11 Maj 2007
karta sformatowana, po wyłączeniu zostaje bardzo dużo wolnego miejsca na karcie (jeden krótki zapis 1,5 minutowy zajmuje ok. 40 Mb) Jeżeli zmienię rozdzielczość i jakość nagrania, ograniczeniem jest tylko pojemność karty. Przy ustawieniach:
Recorded Pixels: 640, Quality Level: *** dociąga do 1 min 35 s i wyłącza nagrywanie.
 
camelmk  Dołączył: 25 Lip 2007
no własnie jaką kartę szybszą mozna kupić żeby aparacik to obsłuzył?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Raczej dowolną, jeśli ma napisane że obsługuje SD-HC to na prawdę dowolną. Pytanie, czy coś na tym zyskasz, bo nie tylko karta ale i aparat ma swoje ograniczenia w prędkości zapisu.
 
camelmk  Dołączył: 25 Lip 2007
Bo mam dokładnie to samo z zapisem filmu - na max jakości i rozdzielczości ok. 1.5 min i koniec - wydaje mi się, że to kwestia karty, ze nie nadąża z zapisem tego co aparat ma w buforze.
Mam zwykłą kartę SD, bo 2 lata temu to był standard. Ok postaram się wrzucić coś szybszego i dam znać czy pomogło.

[ Dodano: 2007-08-09, 10:32 ]
sprawdzone na sandisku extreme ultra III - wszystko chula, 10 min filmu w max parametrach nagrane bez problemu, zdjecia seryjne tylko słychać jak migawka pracuje - czyli aparat nie ma takiego złego bufora - lepsza karta pomaga.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach