Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
mrawi napisał/a:
Cena 7 tyś. za aparat załatwi sprawę. Już widzę te tłumy co kupują olympusy i fuji i inne po 10 kafli i niecierpliwie czekają na następne nowości .

Przypomnij sobie ile kosztowały pierwsze lustrzanki cyfrowe. Jakoś chętni znajdowali się.
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
Co za problem z tą ceną? Nikt jej przecież (zresztą w każdej branży) pod polskie średnie wynagrodzenie nie kalkulował.
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Nieostry, I teraz też się znajdą chętni....kilku.
domowik, Aha, bo myślałem, że w Polsce też na nim ktoś będzie chciał sporo zarobić. Pożyjemy zobaczymy, bez jakichkolwiek emocji ;-) .
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
Z pewnością dobrze sobie policzyli ile na nim mogą zarobić.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
domowik napisał/a:
Z pewnością dobrze sobie policzyli ile na nim mogą zarobić.


Masz nieprawdziwe wyobrazenie o zachodzie. Nawet tam ludzie zastanowia sie 10 razy zanim kupia body za 1500 euro. A wiara w Olympusa, ze dobrze cos sobie policzy nie znajduje odzwierciedlenia w fakcie, ze dzial foto nieustannie przynosi straty.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Chętni się znajdą. Wszystkie wpakowane tu ficzerki dają naprawdę bardzo zaawansowaną kamerkę. Wartą tej ceny. Oczywiście, jeżeli komuś nie przeszkadza wielkość sensora i evf.
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
komisarz_ryba napisał/a:
Masz nieprawdziwe wyobrazenie o zachodzie.


To zabawne, gdyż przemieszkałem "na zachodzie" ostatnich 7 lat prawie. Każdy rozsądny człowiek zastanawia się, na co wydaje pieniądze. Jednak łatwiej na aparat wydać pensję lub pół niż dwie albo więcej. Tym bardziej, że sprzęt jest "na zachodzie" także tańszy nominalnie często.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
cube007 napisał/a:
Dada napisał/a:
Olympus jak zrezygnował z 4/3 to twierdził, że będzie micro4/3 tańsze, bo bez drogiej mechaniki lustra, mniejsze i lepsze. Sony przy wprowadzaniu NExów twierdził to samo.
Dokopałem się z ciekawości do informacji prasowych, które towarzyszyły premierom w.w. systemów - pełno informacji, że mniejsze, że zgrabniejsze, że lżejsze, a jakość obrazka jak z lustra. Ani słowa, że tańsze ;-)


To chyba było w wywiadach jakichś, o tańszych kosztach produkcji ale teraz nie mogę tego znaleźć. Z ciekawości też zacząłem szukać i faktycznie nie było typowej informacji o tym, że będzie to tańsze jednak wspominając to co działo się blisko 5 lat temu (dopiero teraz sobie uświadomiłem, że ten "świeży" pomysł bezlusterkowy ma już tyle w wydaniu Panasonica). Ad rem pierwsze premiery zarówno od Panasa jak i Olympusa były tylko pośrednio wycelowane w lustrzanki, targetem tak naprawdę był fotoamator nie chcący lustrzanki a niezadowolony już z kompaktu. Stąd wszelkie dywagacje o cenie, bo w pierwotnych dyskusjach bezlustra miały zastąpić (i chyba de facto zastępują) bądź uzupełniać rynek ponad zaawansowane kompakty.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
domowik napisał/a:
Co za problem z tą ceną? Nikt jej przecież (zresztą w każdej branży) pod polskie średnie wynagrodzenie nie kalkulował.
Słuszna uwaga...
Tymczasem na stronie Amazona mamy notkę, że w związku z wielkością popytu, sklep nie będzie mógł zrealizować wszystkich zamówień na E-M1...

denvi napisał/a:
Wszystkie wpakowane tu ficzerki dają naprawdę bardzo zaawansowaną kamerkę.
Pojawiają się głosy, że za dużo tych ficzerów/przycisków w stosunku do wielkości body.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
domowik napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:
Masz nieprawdziwe wyobrazenie o zachodzie.


To zabawne, gdyż przemieszkałem "na zachodzie" ostatnich 7 lat prawie. Każdy rozsądny człowiek zastanawia się, na co wydaje pieniądze. Jednak łatwiej na aparat wydać pensję lub pół niż dwie albo więcej. Tym bardziej, że sprzęt jest "na zachodzie" także tańszy nominalnie często.


Niby mieszkasz, ale nauki nie wyniosles. Oczywiscie ze latwiej wydac pense czy pol czy cwierc. Ale ta kamera nie istenie w oderwaniu od rynku i ludzie porownuja ceny jak wszedzie. To nie jest drogi aparat w Polsce. On jest drogi wszedzie. Niekoniecznie chodzi tu o pol pensji - tylko, ze za te pol pensji mozna dostac wiecej od konkurencji. Zreszta, skoro mieszkasz gdzie mieszkasz to wiesz, ze ludzie tam porownuja taki wydatek nie na zasadzie "ile miesiecy odkladac" a raczej - na ile dni moge za to wyjechac, ile razy zjesc kolacje na miescie itp. I takie porownanie wychodzi kiepsko. Juz napisalem, do czego sie wcale nie odniosles - skoro Olympus tak dobrze sobie liczy, to czemu ciagle przynosi straty?

Akurat ten model jest skazany na poczatkowy sukces - w koncu ma to byc nastepca starego e-5. Wiec jak ktos ma szkla 4/3, a sporo osob jeszcze ma, to sie przesiadzie. Nie ze chce, nie ze cena sie podoba, ale dlatego, ze nie ma wyjscia. Czy apart bedzie sukcesemw dlugim terminie to sie okaze. Na pewno warto miec flagowca, bo ludzie chca do czegos dazyc.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
komisarz_ryba napisał/a:
jak ktos ma szkla 4/3, a sporo osob jeszcze ma, to sie przesiadzie.
Mam szkła, ale na pewno się nie przesiądę. Wystarczy mi ten korpus Olka, który mam. Za te pieniądze co ta nowinka kosztuje, to spokojnie kupiłbym K5IIs i jednego limiteda co najmniej. A co do wymiarów, to wielkość porównywalna jest z k-5. Kto nie wierzy niech sprawdzi. K-30 jest mniejszy :shock: http://camerasize.com/compare/#187,482
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
komisarz_ryba napisał/a:
Niby mieszkasz, ale nauki nie wyniosles. Oczywiscie ze latwiej wydac pense czy pol czy cwierc. Ale ta kamera nie istenie w oderwaniu od rynku i ludzie porownuja ceny jak wszedzie. To nie jest drogi aparat w Polsce. On jest drogi wszedzie. Niekoniecznie chodzi tu o pol pensji - tylko, ze za te pol pensji mozna dostac wiecej od konkurencji. Zreszta, skoro mieszkasz gdzie mieszkasz to wiesz, ze ludzie tam porownuja taki wydatek nie na zasadzie "ile miesiecy odkladac" a raczej - na ile dni moge za to wyjechac, ile razy zjesc kolacje na miescie itp. I takie porownanie wychodzi kiepsko. Juz napisalem, do czego sie wcale nie odniosles - skoro Olympus tak dobrze sobie liczy, to czemu ciagle przynosi straty?


Jakiej niby nauki? Fujifilm x100s też jest drogi, a jednak się sprzedaje. Oczywiście porównując ceny do konkurencji, która daje "to samo". I co z tego? Natomiast moi znajomi o zakupach nie decydują po przeanalizowaniu ile dni będą za to leżeć plackiem. Raczej decyduje czy podoba się, czy też nie. Kurka, to normalne chyba. Ja też kupując aparat, pralkę albo telewizor nie porównuję wydatku z urlopem albo samochodem czy liczbą posiłków w danej cenie. Za to, jako że szanuję zarobiony pieniądz istotnym jest dla mnie, jak długo pracuję na to co kupuję i czy jest to warte takiego czasu mojej pracy w moim subiektywnym odczuciu.

Za całokształt się nie wypowiadam.

A problemy finansowe Olympusa, które doprowadziły do wykupienia większościowego pakietu akcji przez Sony wynikają ztcw z nietrafionych inwestycji zamiastanych pod dywan.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Dada napisał/a:
Kto nie wierzy niech sprawdzi. K-30 jest mniejszy :shock: http://camerasize.com/compare/#187,482
Trochę dyskusyjna ta mniejszość - trzydziestka jest 2mm węższa, 3mm wyższa, ponad 8mm grubsza. No i kategoria wagowa zupełnie inna (+33%).
E-M1 mały nie jest, w M4/3 chyba tylko GH3 jest większy. Skoro Olek zapowiada szkło 40-150mm/F2.8 to raczej nie może wypuszczać zbyt małego body.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
domowik napisał/a:

Jakiej niby nauki? Fujifilm x100s też jest drogi, a jednak się sprzedaje. Oczywiście porównując ceny do konkurencji, która daje "to samo". I co z tego? Natomiast moi znajomi o zakupach nie decydują po przeanalizowaniu ile dni będą za to leżeć plackiem. Raczej decyduje czy podoba się, czy też nie. Kurka, to normalne chyba. Ja też kupując aparat, pralkę albo telewizor nie porównuję wydatku z urlopem albo samochodem czy liczbą posiłków w danej cenie. Za to, jako że szanuję zarobiony pieniądz istotnym jest dla mnie, jak długo pracuję na to co kupuję i czy jest to warte takiego czasu mojej pracy w moim subiektywnym odczuciu.


Mozliwe, ze ty podejmujesz decyzje zakupowe w izolacji. Natomiast wiekszosc ludzi tak nie robi. I dotyczy to zarowno porownywania w danej kategorii - czyli miedzy aparatami, jak i wzgledem innych produktow. Cena Olympusa tam i u nas wybija sie tak samo na tle reszty rynku.

Cytat

A problemy finansowe Olympusa, które doprowadziły do wykupienia większościowego pakietu akcji przez Sony wynikają ztcw z nietrafionych inwestycji zamiastanych pod dywan.


Tutaj na szczescie nie trzeba polegac na "wydaje mi sie":
- po pierwsze sony nie ma pakietu wiekoszsciowego a 11%
- po drugie to dzial fotograficzny olympusa przynosi ciagle straty. Jakich to nie trafionych inwestycji w ten dzial dokonal Olympus?
 
domowik  Dołączył: 22 Lut 2013
Olympusem się nie interesuję, jako firmą i dlatego ztcw, a widocznie wiem niewiele. A raczej źle zapamiętałem coś, bo nie większościowym, a największym. Interesuję się ich produktami.

Cieszę się, że Ty wiesz wszystko. Podobnie, jak wiesz co robi większość ludzi i w jaki sposób. Gratuluję. Przynajmniej pewności siebie. I na tym skończmy ten OT.

Nie wiem co znaczy podejmowanie decyzji w izolacji? Zakupowe decyzje podejmuję prosto. Albo w moich oczach coś warte jest swojej ceny, albo nie. Nie ważne na ile kolacji to się przelicza. Zawsze zdawało mi się to naturalne.
 
geo333  Dołączył: 10 Sie 2013
WEGŁUG MNIE NALEPSZE DOSTĘPNE BODY O TYCH GABARYTACH
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czemu krzyczysz?
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
plwk napisał/a:
Czemu krzyczysz?

pewnie przyzwyczajenie powszechne w publicznej przestrzeni. Sam komentarz jak slogan reklamowy ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Fotopolści zdążyli już przetestować:
http://www.fotopolis.pl/i...-om-d-e-m1-test

Ponoć szum o 1EV mniejszy od om-d E5.

Co jak co, ale pieruńsko szybko hulają na tym sprzęcie szkła od 4/3... :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=tFTu3gMM_0Q
Teraz można mówić o pełnej używalności.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:

Co jak co, ale pieruńsko szybko hulają na tym sprzęcie szkła od 4/3... :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=tFTu3gMM_0Q
Teraz można mówić o pełnej używalności.


Powinni porownac do E-5 a nie do EM-5.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach