Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
komisarz_ryba napisał/a:
Powinni porownac do E-5 a nie do EM-5.

A jakie to ma znaczenie? Szkła 4/3 śmigają na OMD-EM1 fantastycznie, jak gdyby to były szkła z bagnetem m4/3. To fakt, którego nie można kwestionować. Konkurencja może tylko pochylić z szacunkiem czoła...
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:
Powinni porownac do E-5 a nie do EM-5.

A jakie to ma znaczenie? Szkła 4/3 śmigają na OMD-EM1 fantastycznie, jak gdyby to były szkła z bagnetem m4/3. To fakt, którego nie można kwestionować. Konkurencja może tylko pochylić z szacunkiem czoła...


I wywnioskowales go na podstawie tego testu? Przeciez nie ma na nim szkiel m4/3. Nie ma tez body 4/3 zeby porownac natywny AF do tego z E-M1. jedyne co mozna powiedziec to to, ze -M1 ustawia ostrosc szybciej niz EM-5 na szklach 4/3.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
komisarz_ryba napisał/a:
I wywnioskowales go na podstawie tego testu? Przeciez nie ma na nim szkiel m4/3. Nie ma tez body 4/3 zeby porownac natywny AF do tego z E-M1. jedyne co mozna powiedziec to to, ze -M1 ustawia ostrosc szybciej niz EM-5 na szklach 4/3.

Jaki sens ma ta dyskusja? Mam odwołać to co napisałem, czyli że szkła 4/3 chodzą na nowym OMD-EM1 bardzo szybko? Że chodzą tak szybko, jakby to były m4/3 a nie 4/3? Dobra odwołuję.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:
komisarz_ryba napisał/a:
I wywnioskowales go na podstawie tego testu? Przeciez nie ma na nim szkiel m4/3. Nie ma tez body 4/3 zeby porownac natywny AF do tego z E-M1. jedyne co mozna powiedziec to to, ze -M1 ustawia ostrosc szybciej niz EM-5 na szklach 4/3.

Jaki sens ma ta dyskusja? Mam odwołać to co napisałem, czyli że szkła 4/3 chodzą na nowym OMD-EM1 bardzo szybko? Że chodzą tak szybko, jakby to były m4/3 a nie 4/3? Dobra odwołuję.


Spoko, kazdemu sie zdaza pomylka. Nie musisz sie biczowac.

A ja tylko podzielilem sie uwaga, ze test body 4/3 vs body m4/3 bylby bardziej miarodajny.
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
cube007 napisał/a:
Dada napisał/a:
Kto nie wierzy niech sprawdzi. K-30 jest mniejszy :shock: http://camerasize.com/compare/#187,482
Trochę dyskusyjna ta mniejszość - trzydziestka jest 2mm węższa, 3mm wyższa, ponad 8mm grubsza. No i kategoria wagowa zupełnie inna (+33%).
E-M1 mały nie jest, w M4/3 chyba tylko GH3 jest większy. Skoro Olek zapowiada szkło 40-150mm/F2.8 to raczej nie może wypuszczać zbyt małego body.

w pełni popieram...
sam mam omd-e5. czekałem na omd-e1.... doczekałem się... i jak zobaczyłem rozmiary to kupiłem K-5IIs.... jest tylko 1mm szerszy i 3mm wyższy !!!!! a grubość większa o 9mm i tak jest pomijalna bo trzeba dopiąć obiektyw...
tak oto wróciłem po latach do ukochanego Pentaxa :)....
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Chcesz mieć małego bezlusterkowca z bagnetem m4/3 - kupujesz E-PM1.
W Olympusie przynajmniej masz wybór. A w Pentaksie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach