pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
Już jestem po zmianie K-r na K-30. Aparat niby długo u mnie ale zdjęć zrobionych mało.
Na szybko, wrażenia.
- Rewelacyjny wizjer, nie chodzi tu głównie o jasność, ale o czytelność wszystkich informacji. W K-r zawsze tak ułożyłem oko, że czegoś nie widziałem
- 2 rolki, powodują że tryb Av na stałe zagościł na kole nastaw
- Af sprawia wrażenie celniejszego, ale robię głównie krajobrazy i nie jestem w stanie aż tak tego odczuć.
- W końcu można zmieniać pkt af bez wchodzenia do menu

Jedyne co mi przeszkadza to położenie przycisku odpowiedzialnego za blokadę pomiaru światła. W K-r było w odpowiednim miejscu, tutaj odruch nie działa, i muszę odrywać oko od wizjera. Myślę że to kwestia przyzwyczajenia.
 
johans  Dołączył: 24 Sty 2014
Po dwóch latach używania Kr zachciało mi się zmiany. Po sprzedaży byłem z góry nastawiony na K-30. Aparat podobał mi się od dnia premiery, czyli połowy 2012 i od tego momentu chciałem go mieć. Co prawda przyglądałem się czy przez ten czas konkurencja nie wypuściła nic ciekawszego, a że K-30 w swojej klasie okazał się bezkonkurencyjny to padło w końcu na niego. I tak od dwóch tygodni użytkuję ten aparat. Na razie mam okazję testować głównie w domu wieczorem, przy sztucznym świetle, ale kilka wniosków mi się nasunęło w porównaniu do kr:
- dwie rolki (jeden z dużych plusów)
- lepsze używalne ISO
- lepszy balans bieli
- celniejszy autofokus (raczej nie jest szybszy)
- lepszy wizjer
- szybszy oraz cichszy liveview
- lepszy tryb filmowy (tryb manualny)
- trafniejszy pomiar światła (w kr zawsze trzeba było robić korektę ekspozycji)
- tryby U1 i U2.

Na mały minus zaliczyłbym:
- nieznacznie większa waga (ale solidniejsza obudowa)
- położenie przycisku AF/Ael

Ogólnie Pentax w K-30 spełnił wszystkie moje oczekiwania i wypełnił braki których brakowało mi w kr. Szczególnie fajna w K30 jest możliwość ustawienia puszki pod siebie, wszystko jest konfigurowalne, rolki, przyciski. Jak ktoś ogarnął podstawy fotografii to tego typu rzeczy bardzo ułatwiają fotografowanie. I nie chodzi tu o ułatwienie typu wszystko dzieje się automatycznie. Wręcz przeciwnie, sami o wszystkim decydujemy, a aparat sprawia, że wszystkie nastawy mamy pod ręką. Daje to dużą frajdę z fotografowania.
Na zakończenie, wszystkim wahającym się, którym kr przestał wystarczać, polecam ten aparat. :-)
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
To nasze forum to jednak wspaniała sprawa. Dawno nie zaglądałem ale ostatnio zastanawiam się nad sprzedaniem mojego ukochanego K-x i nabyciem K-50. Dylemat ten łazi mi po głowie więc zaglądam na Pentax.org.pl i co? I od razu na wejściu podobny temat który już mi wszystko wyjaśnił :-) :-B dla wszystkich

Tylko pozostaje dylemat czy kupić samą puszkę czy z kitem 18-55 WR. A może odżałować i wybrać zestaw z 18-135 WR? Ech te wiecznie brakujące finanse ...
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Longer napisał/a:
wybrać zestaw z 18-135 WR


:-D

I już.

S.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach