WojtekS
[Usunięty]
Znów o polarze
Witam uprzejmie,
czy polar po przejściu z pozycji nie polaryzuje na pozycję polaryzuje ( u mnie obrót o 45 stopni) zmienia pomiar swiatła? Wg p.Mroczka tak, u mie na polarze nie. Polar B+W slim NC. Konsultowałem juz ten problem z jednym z zacnych forumowiczów tego forum, moze inni mają swoje doświadczenia w tym temacie? Pozdrawiam
Wojtek
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wkurzyłem się bo mnie wylogowało i muszę pisać tego posta jeszcze raz. Właśnie zrobiłem małą próbę: 50/1,4 + polar Hama + pomiar spot (przy ISO 200). I wyszło mi, że zależy to od tego na jakie miejsce skierujesz obiektyw. Jeżeli na takie, w którym kontrast po polaryzacji się nie zmienia, to światłomierz faktycznie nic nie wykaże. Ale skierowałem na dość silny odblask lampki na blacie biurka, aparat dobrał czas 1/1000 (przesłona 1,4), po polaryzacji odblask prawie zniknął, a pomiar zmienił się na 1/250 (reszta parametrów ta sama). Wychodzi na to, że p. Mroczek ma rację.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
djack napisał/a:
I wyszło mi, że zależy to od tego na jakie miejsce skierujesz obiektyw.

I wyjąłeś mi te słowa z ust.
I na tym polega cały dowcip.
 
WojtekS
[Usunięty]
dzięki wielkie, też tak musze spróbować.
W
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Przeca pisalem, ze jesli chodzi o niebo to najlepiej zauwazysz dzialanie pod katem 90 stopni - czyli w poludnie focac na wschod czy zachod... ;-)

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach