mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
O to, Cię kiedyś podpytam na priva o nią :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mizu napisał/a:
Ale brakuje i full HD i jakości.


W tamtych latach nie było nic w podobnej cenie oferującego lepszą jakość.
A i dzisiaj gdy k-7 można kupić za ok 1200 złotych to ciężko mu coś zarzucić.
720p wystarcza do wielu amatorskich zastosowań. A chyba nikt nie chce być dziś profesjonalistą ze sprzętem 1200 zł? :-)

Ale zanim zacznie się narzekać trzeba zrobić coś na podobnym poziomie
http://youtu.be/Vez7qSrZfpc

:-)

[ Dodano: 2013-11-13, 13:24 ]
maderos napisał/a:
kamerka ( canon HF M46 ) spełnia swoje zadanie


Tylko ciężko porównywać możliwości takiej kamerki do aparatu z przetwornikiem APS i wymienną optyką :-)
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Aparat też kupiłem do robienia zdjęć :)
Ale czasem ktoś mi truje dupe, żeby jakiś teledysk nakręcić czy coś.

Cytat
W tamtych latach nie było nic w podobnej cenie oferującego lepszą jakość.


Tamte czasy mineły ;)

Cytat
A i dzisiaj gdy k-7 można kupić za ok 1200 złotych to ciężko mu coś zarzucić.


Sprzedałem za 999pln, nic mu w aukcji nie zarzucając :)

Zakupiłem z minimalnym przebiegiem K-30 z DA 50mm 1.8, torbą i 4GB za 1950.
Body nie podpasi, to pogonię za 1500 i kupie K-5 - niedługo będą tyle kosztować, prawda koledzy? ^^

Zobaczymy jak się zachowa stabilizacja po wsadzeniu K-30 na jakiś rig i wyeliminowaniu hand shake'a. Kończe tematu sprzętowe, bo już mnie głowa boli.
Jaad Sorry jesli byłem upierdliwy.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Korzystając z wątku pozwolę sobie zapytać jak się ma K5 jedynka do K-50? Co lepiej kupić? Załóżmy, że cena jest identyczna. Pstrykam wszystko na razie, filmów nie kręcę i dużo pracuję z manualami.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Po primo to lepiej kupić K-30 niż K-50 bo to dwa takie same aparaty.
Do manuali focus peaking w K-30/50 fajna rzecz.
Jak nie masz niewiadomo jakich wymagań weź nowszy (nieużywany) aparat na gwarancji.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
mizu, dzięki
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
mizu, dodałbym tylko, że różnią się wyglądem i tym, że kitowy obiektyw w k50 jest wr...i chyba to tyle znaczących różnic...
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
maderos napisał/a:
kitowy obiektyw w k50 jest wr
K-30 też można kupić w kicie z WR, z tym że z pełną wersją, a nie z okrojoną (DAL WR) jak z K-50.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Planuję zmianę (za jakiś czas) mojej poczciwej K-r na coś lepszego i właśnie myślę nad K-30/50. Czy sam AF jest dużo bardziej celny? Czy mikrokalibracja jest tylko dla jednego obiektywu (jak w K-r) czy pamięta kilka obiektywów?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
gkeb napisał/a:
Czy sam AF jest dużo bardziej celny?
Wg. testów nieporównywalnie bardziej i to w każdym świetle.
gkeb napisał/a:
Czy mikrokalibracja jest tylko dla jednego obiektywu (jak w K-r) czy pamięta kilka obiektywów?
Jest do wyboru - ogólna i przypisana do konkretnego obiektywu (pamięta bodaj 20).
 

baddog  Dołączył: 17 Sty 2013
Hej,
Mam pytanie zgodne z tematem, zaskoczyło mnie to, że K-50 ma mikrokalibrację z zapamiętywaniem różnych obiektywów, czy K-5II też ją ma?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Jak najbardziej ma.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oczywiście.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
No ja też byłem zaskoczony, bo myślałem że minimum K-5 ma pamięć wielu obiektywów.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
Planuję przesiadkę z K-x, gdzie jestem zadowolony z jakości zdjęć nawet na kitowym obiektywie. Czego mi brakuje to praca w słabym świetle, lubię robić zdjęcia po ciemku, ale zarówno AF, jak i używalne wyższe ISO (do 1600 akceptuję K-x) mogłyby być lepsze.
Obecnie K-5II używkę i nowe body K-50 można kupić w zbliżonej cenie, tj. 2300zł. Miałem przez krótki czas K-5II, przyjemnie się pracowało. Niestety nie zdążyłem porównać ISO w boju - jest duży przeskok od czasu K-x?
Czy K-50 jest zauważalnie słabszy w sprawie AF i szumów od K-5II? Czy K-50 ma też tak duży i jasny wizjer? Czy K-50 w trybie M pokazuje w wizjerze użyte ISO po wciśnięciu przycisku ISO?
Filmy mnie nie interesują:) Generalnie skłaniam się ku K-50, jednak 100g lżejszy i mogę korzystać z AA. Nie ma w nim żadnych baboli jak np. problem AF w K-r?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Na szumy nie patrz, są na porównywalnym poziomie ( K-5II vs K-50).
Moduł AF z K-50 to ten sam co z K-5 , więc z mojego doświadczenia powiem Ci , że K-5II góruje pod tym względem nad starszymi braćmi (jeśli założymy, iż K-50 jest starszy )
Rożnica w procesorze obrazu może nie jest aż tak znacząca, dlatego brałbym oczywiście K-5II.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
malero napisał/a:
Niestety nie zdążyłem porównać ISO w boju - jest duży przeskok od czasu K-x?
Co najmniej działkę wyżej, więc jeśli w K-x akceptowałeś ISO1600, to w K-5/K-50 będzie to ISO3200. Ja bez problemu akceptuję ISO6400, a w przypadku IIs używam normalnie do ISO12800.
malero napisał/a:
Czy K-50 jest zauważalnie słabszy w sprawie AF i szumów od K-5II?
AF K-50 jest zdecydawanie słabszy w słabym świetle. Po prostu 2EV szybciej się kończy. Jakość w najwyśzych czułościach w RAW też jest ciut gorsza - K-50 ma procesor Prime M, który daje tylko 12-bitowe pliki i zauważalnie siermiężniej odszumia.
malero napisał/a:
Czy K-50 ma też tak duży i jasny wizjer?
Tak.
malero napisał/a:
Czy K-50 w trybie M pokazuje w wizjerze użyte ISO po wciśnięciu przycisku ISO?
Tak.
Blesso napisał/a:
Moduł AF z K-50 to ten sam co z K-5
Prawie - SAFOX IXi+ vs SAFOX IX+. W praktyce najbardziej zauważalna jest obecność trybu Expanded Area w konfiguracji AF.C w K-50.
 
malero  Dołączył: 28 Lut 2012
jaad75 napisał/a:
Blesso napisał/a:
Moduł AF z K-50 to ten sam co z K-5
Prawie - SAFOX IXi+ vs SAFOX IX+. W praktyce najbardziej zauważalna jest obecność trybu Expanded Area w konfiguracji AF.C w K-50.

Liczyłem na to, że skoro nowszy model to AF przynajmniej na takim poziomie jak poprzednika (X w K5II). Chociaż z drugiej strony inna "półka". Widziałem te oznaczenia i dopisek "i" do IX+ względem K5, ale w sieci za bardzo porównań nie ma, a szkoda.
Najwyżej wezmę K5II i wyrzucę niepotrzebne rzeczy z plecaka żeby wagowo wyjść podobnie;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
110 gram - to okropna różnica :mrgreen:
 
Tomeyk  Dołączył: 06 Gru 2010
malero napisał/a:
Planuję przesiadkę z K-x, gdzie jestem zadowolony z jakości zdjęć nawet na kitowym obiektywie. Czego mi brakuje to praca w słabym świetle, lubię robić zdjęcia po ciemku, ale zarówno AF, jak i używalne wyższe ISO (do 1600 akceptuję K-x) mogłyby być lepsze.
Obecnie K-5II używkę i nowe body K-50 można kupić w zbliżonej cenie, tj. 2300zł. Miałem przez krótki czas K-5II, przyjemnie się pracowało. Niestety nie zdążyłem porównać ISO w boju - jest duży przeskok od czasu K-x?


Dwa miesiące temu przesiadłem się właśnie z K-x na K5IIs.
Podobnie jak Ty, byłem wcześniej zadowolony z kiksa.

Ale po zrobieniu garści zdjęć, większości w trudnych warunkach, mam następujące obserwacje:
AF - przeskok gigantyczny, ostrzy w takich warunkach, w których k-x dawno już zdążyłby się pogubić. Jest pewny i szybszy. Ogromny plus dla K5IIs.
ISO - tak jak już to zostało wspomniane - szumy niższe (o dwie działki? Ciężko mi ocenić), do tego ich faktura jakby lepsza, łatwiejsze do usunięcia w Lajtrumie.
Brak filtra AA - ostrość to kolejna wielka zaleta. W centrum kadru, gdzie moje obiektywy dają radę, w cropie 1x1 obraz jest po prostu idealny. W k-x trochę jednak brakowało, widoczne było rozmycie. Co za tym idzie, materiał do obróbki też jest znacznie lepszy, można odszumić mocniej, uzyskując finalny efekt taki jak z k-x przy świetle o jedną/dwie działki (mniej więcej) lepszym.
Wyciąganie z cieni - nie wiem czego to kwestia, czy 14 bitowych RAWów, czy dużo lepszej matrycy, ale po wyciągnięciu czarnej plamy ze zdjęcia o 5 EV dostaję w miarę akceptowalny obraz, podczas gdy z k-x po takiej operacji dostawałem coś co trzeba było potraktować potężnym odszumianiem, po którym wyglądało dość sztucznie.

No i coś, czego nie można lekceważyć - miękki, dystyngowany mlask migawki, znacznie bardziej cichy od dość agresywnego kłapnięcia k-x ;-)

W każdym razie - do pracy w słabym świetle naprawdę warto zmienic k-x na K5IIs.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach