Sqeez  Dołączył: 15 Lip 2012
K5II vs K50
Witam,
zapewne wiekszość z Was uzna ze generalnie nie ma nawet czego porównywac bo to zupełnie inna półka ;)
ale przymierzałem sie do zmiany puszki i mialem zamiar zakupic K5II ale teraz sie zastanawiam.. bo K50 ma też uszczelnienia, ma nowszy procesor obrazu, system SAFOX IXi+ .. nie jestem expertem i tak naprawde nie wiem czy np. nowszy procesor obrazu PRIME M jest tak powalajacy ze nie ma dyskusji.. czy tak naprawde nie ma to wiekszego znaczenia...

Genaralnie chcialbym dowiedziec sie dlaczego Ty wybralbyś K5II ;)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Autofocus.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sqeez napisał/a:
Genaralnie chcialbym dowiedziec sie dlaczego Ty wybralbyś K5II ;)
Autofokus (precyzja i czułość), 14-bitowe RAW-y, ergonomia (umiejscowienie przycisku ISO, górny LCD itd.), pojemność bufora przy serii RAW, możliwość podpięcia gripa.
Sqeez napisał/a:
nie wiem czy np. nowszy procesor obrazu PRIME M jest tak powalajacy ze nie ma dyskusji.
Prime M jest ogólnie nieco gorszy od Prime II jeśli chodzi o jakość zdjęć, ale ma większe możliwości jeśli chodzi o filmowanie.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Ja prawie cały czas jadę na manualnych szkłach więc AF jest mi średnio potrzebny (Sigmę podpinam od święta, a kita prawie wcale), górny wyświetlacz jest mi nie potrzebny, filmów nie kręcę tylko szkoda trochę tych 14 bitowych rawów.... Wiadomo lepiej mieć więcej jak mniej, ale biorąc wszystkie za i przeciw kupiłem k-50 i z tego co zostało dorzuciłem sobie 2 manualne szkiełka do kolekcji i na koszyczek zostało :-)

[ Dodano: 2013-09-30, 23:11 ]
Doczytałem dlaczego bym wybrał K5II ? Pewnie dla rawów i sprawniejszego AF ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
zuka68 napisał/a:
filmów nie kręcę
Tryb filmowy akurat lepszy ma K-50 (pomijając brak wejścia mikrofonowego).
 
Sqeez  Dołączył: 15 Lip 2012
ja akurat też filmów nie krece.. natomiast AF juz jak najbardziej.. manuale manualami ale dobre szkielko z dobrym AF juz jak najbardziej ok. grip tez ok. generalnie zdawalo mi sie ze K-50 tez ma mozliwosc podpiecia gripa.. ale widac cos mi sie pomylilo..

obecnie jeszcze sie wstrzymam z zakupem i zobacze co wyjdzie z tych plotek na temat K-3..

http://www.pentaxforums.c...mage-k-3-a.html

jesli faktycznie sie pojawi to mozliwe tez ze zmienia sie ceny na k-5.. znaczy na to byl liczyl.. no chyba ze samo k-3 bedzie w przystepnej cenie..
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sqeez, mowa o $1300 za korpus, czyli w PL okolice 4500-5000PLN na początek.
 
Sqeez  Dołączył: 15 Lip 2012
jak za samo body niby sporo.. ale do przelkniecia.. jesli bedzie warto (a z domysłów opisywanych specyfikacji moze byc ciekawie) to czemu nie.. szkla juz jakies mam ;)
a jak nie to moze zostane przy K5II lub K5IIs btw. dzieki za info w innym watku na temat mory :)
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
jaad75 napisał/a:
Sqeez, mowa o $1300 za korpus, czyli w PL okolice 4500-5000PLN na początek.


No, fajnie by było. Ale patrząc na cenę k-5IIS i polskie zwyczaje (podatek od nowości) to chyba powyżej 5000 zł będzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
K-5 IIs startował od 4800.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
plwk napisał/a:
K-5 IIs startował od 4800.


Ale mam zamiar kupić w USA, przez znajomych :)
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Michal Sosnicki napisał/a:
plwk napisał/a:
K-5 IIs startował od 4800.


Ale mam zamiar kupić w USA, przez znajomych :)


A jak padnie (tfu, tfu odpukać) to tylko rok gwarancji.
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
babylock napisał/a:
Michal Sosnicki napisał/a:
plwk napisał/a:
K-5 IIs startował od 4800.


Ale mam zamiar kupić w USA, przez znajomych :)


A jak padnie (tfu, tfu odpukać) to tylko rok gwarancji.


Myślę że warto zaryzykować bo to jednak sporo mniej wyjdzie...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
O ile wiem (coś Jimmy wspominał), to w Polsce też tylko rok gwarancji, jeśli bierze się na firmę, więc w takim przypadku zakupy w kraju mają wątpliwe zalety. Chyba, że nasze netto będzie mniej więcej takie jak zagraniczne brutto.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
jaad75 napisał/a:
zuka68 napisał/a:
filmów nie kręcę
Tryb filmowy akurat lepszy ma K-50 (pomijając brak wejścia mikrofonowego).


Już sam nie wiem czy Cię słuchać czy nie, gdzie indziej piszesz, że K-5 ma lepszy tryb filmowy niż K-30...
Nie dogryzam, tylko chce wiedzieć jak jest, jak żyć? :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mizu napisał/a:
gdzie indziej piszesz, że K-5 ma lepszy tryb filmowy niż K-30...
Nie, piszę, że ma lepszy, jeśli chodzi o mechaniczną stabilizację i brak cropa, piszę też, że z jego ograniczeniami, typu brak manuala można sobie dość łatwo poradzić w typowych sytuacjach. Nie piszę, że jest ogólnie lepszy, twierdzę, że nie jest wcale taką "pomyłką" jak twierdzisz w innym wątku.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
ja natomiast odnosiłem się do K-7 :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mizu napisał/a:
ja natomiast odnosiłem się do K-7 :)


k7 też da się filmować. http://youtu.be/5T1TskxB-U0
Czasem brakuje Full HD ale on ma swoje lata.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Da się potwierdzam! :)
Ale brakuje i full HD i jakości.

Kurcze, brakuje mi aparatu, który miałby stabilizacje mechaniczną jak K-5 i tryby wideo jak K-30/50.
To sie już chyba nie stanie :/
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Dlatego ja kupiłem aparat do robienia zdjęć, kamerka ( canon HF M46 ) spełnia swoje zadanie w 100% :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach