wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Backbone

Sigurjon Olafsson, Independent Web Consultant

Dzień dobry!

Jeśli macie się ochotę przekonać, że jeszcze żyję, to odwiedźcie stronę 'Backbone' ('Kręgosłup, rdzeń').

Jest to mój nowy projekt, w ramach którego zamierzam sportretować specjalistów - architektów cyfrowego świata, którzy tworzą naszą rzeczywistość.

Świeże prace będę dodawał co jakiś czas. Regularne update'y na blogu.

Zdrówko,
Wojtek
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Ładnie opisany projekt, mi brakuje szerszego opisu bohaterów cyklu, bez tego zdjęcia przewija się trochę bez zastanowienia. Rozumiem że Ty ich znasz, ale nie są to chyba osoby publiczne, przynajmniej mi nic nie mówią te nazwiska.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie przewiduję szerszych opisów, mam zamiar zostawić jedynie ich imię, nazwisko i rolę. Pewnego rodzaju niedopowiedzenie działa moim zdaniem na korzyść. Dzięki za spojrzenie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Czym się zajmuje "Digital Designer"?
Tekst zachęca i zaciekawia.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Tworzeniem cyfrowych rozwiązań się zajmuje. Jak wskazuje sama nazwa :)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie rozumiem :P . Czym to się różni od grafika? Poważnie pytam bom głodny wiedzy.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Stachu napisał/a:
Nie rozumiem :P . Czym to się różni od grafika? Poważnie pytam bom głodny wiedzy.


Etykieta to etykieta. Design to coś więcej niż grafika; design to w zasadzie proces opisujący tworzenie rozwiązań, doświadczeń. Proces bazujący na nauce, empatii i psychologii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Design
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja zupełnie nie widzę tam tego "Kręgosłupa" jak na razie. Moim zdaniem tytuł jest nietrafiony. Może to zboczenie zawodowe, ale "Backbone" dla mnie to chłopaki brodzący po kolana w błocie przy kładzeniu nowego światłowodu, to koleś zapierdzielający po jeden kabelek 5 km pod górę w Alpach, bo bez tego kabelka żaden designer nic nie zrobi. To Filipińczyk skręcający kontener w pustynnym piachu, Pakistańczyk wdrapujący się na maszt w mokasynkach. I nie chodzi mi o pokazanie ich w tak stereotypowych sytuacjach, chciałbym ich zobaczyć właśnie inaczej. Ale ich, tych ludzi a nie
wojtekk napisał/a:
architektów cyfrowego świata

A czemu właśnie nie taka nazwa?

Bardzo dobre zdjęcia.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Spoko. Na razie to praca w toku. Poczekajcie na całość, zachowajcie linka.

'Dla ciebie, dla mnie'. A dla mnie nie ;D Wypowiedziałem się w opisie projektu, to wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia. Pozostaje oglądanie (jak się zrobi :)

Tytuł pozostanie bez zmian.

Dziękuję za uwagę.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
'Dla ciebie, dla mnie'. A dla mnie nie ;D Wypowiedziałem się w opisie projektu, to wszystko, co mam na ten temat do powiedzenia. Pozostaje oglądanie (jak się zrobi :)

Tytuł pozostanie bez zmian.

Dziękuję za uwagę.

Przeraża mnie poziom Twojego ego...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
LOL :) Trudno, przeżyję.

Po prostu nie wiem co ci odpowiedzieć, bo jeśli po przeczytaniu statementu zadajesz takie pytania, to nie zrozumiałeś, co przeczytałeś. Projekt jest moim subiektywnym spojrzeniem, nie wiem, co tu jeszcze tłumaczyć :) Proste jak kij.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Mnie się ten projekt podoba, będę zaglądał.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Arti, ja też czasami jestem onieśmielony wojtkową pewnością siebie, nie mniej jednak w tym wypadku jego wypowiedź nie miała związku z ego.

Wojtek wyraźnie napisał w tzw. statement o kim i o czym jest ten zestaw. Wojtek zajmuje się tutaj częścią jego społeczeństwa. Ani Filipińczyk, ani Pakistańczyk tą częścią nie są, dopóki nie przyjadą do UK i nie zarejestrują się w urzędzie.

Druga sprawa. W pokoleniu naszych ojców i wcześniej dziadków ludzie szli na 8 godzin do fabryki, teraz nie mniejsze rzesze ludzi idą na 8 godzin do biura. I dzisiejsi biurowcy w społeczeństwie zajmują bardzo podobną pozycję, co robotnicy kiedyś, tylko zamiast mięśniami pracują głównie głowami.
Są współczesnymi wyrobnikami. Główna różnica jest tylko taka, że produkują dobra wirtualne, a nie materialne i problem w zrozumieniu tego zagadnienia leży w tym, że chyba jednak żyjemy już w czasach, gdy nie do końca pewnym jest, a na pewno nie jednoznacznym, czy wartość dóbr materialnych jest większa niż dóbr wirtualnych. Te dwa światy za bardzo się już przenikają.
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Powinny byc szersze opisy. W tej formie to będzie fala fotek bez znaczenia w finale. Zrób opisy poważniejsze. Portrety dobre.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
iczek, a co byś proponował zawrzeć w tych opisach? Jaka treść nadałaby według Ciebie znaczenie?
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
To proste. Ja juz od dawna nie wierze w tego typu projekty, ktorym towarzyszyc ma jedynie opis ogolny. W tym konkretnym przypadku, postyret aż woła o pis sZerszy niz lakoniczne nazwisko o zajecie ktore jak widac niewiele mowi. Dodalbym cos ososbistego. Przynaleznego tej, konkretnej, jednej tearzy. Cos co mnie takze zatrzyma ma chwile dluzej przy obrazie i sprawi ze poczuje portret czlowieka konkretnego. Obecnie klikniecie miedzy fotkami unie wynislo moze pol sekundy. Za malo. To nie jest portret psychologiczny. To jest jakis cykl. Dajmy szanse widzowi zajrzec troche od kuchni w tych ludzi. Konkretnie kazdego. Nie tylko poczytac story.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
iczek napisał/a:
To proste. Ja juz od dawna nie wierze w tego typu projekty, ktorym towarzyszyc ma jedynie opis ogolny. W tym konkretnym przypadku, postyret aż woła o pis sZerszy niz lakoniczne nazwisko o zajecie ktore jak widac niewiele mowi. Dodalbym cos ososbistego. Przynaleznego tej, konkretnej, jednej tearzy. Cos co mnie takze zatrzyma ma chwile dluzej przy obrazie i sprawi ze poczuje portret czlowieka konkretnego. Obecnie klikniecie miedzy fotkami unie wynislo moze pol sekundy. Za malo. To nie jest portret psychologiczny. To jest jakis cykl. Dajmy szanse widzowi zajrzec troche od kuchni w tych ludzi. Konkretnie kazdego. Nie tylko poczytac story.


A ja nie lubię przegadanych opisów np. Zorki :-)
Akurat imię + opis stanowiska może się świetnie sprawdzić.
Ale mogę nie być obiektywny, bo też pochodzę z tej branży:-D
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dziękuję wszystkim za uwagę, będę działał i informował.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Pewnie gdy projekt nabierze "osobek" inaczej będziecie oceniać. Mi taki minimalizm puki co się podoba. Kibicować będę.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Interesujący projekt. Będę zaglądał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach