l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:

Bulwarowa - żeś dowalił ;-)



no tak jakos sie rozpedzilem :P


Cytat

Opinia jest taka, bo ten dźwięk jest nieprzyjemny.

Cytat
tester przekazuje rowniez domyslnie informacje, ze konkurencja jest odmienna

Eeee - tu już wstawiasz jakieś przekazy podprogowe. Gdyby tak było, recenzent dodałby "w porównaniu do konkurencji". A nic takiego tam nie było.



a pokaz mi, gdzie u konkurencji jest napisane, ze dzwiek jest nieprzyjemny.
ja w testach nie widzialem. moze jakies opinie uzytkownikow, ale nie wsrod testerow. Czyli co? glusi pewnikiem.


Cytat

Dźwięk jest nieprzyjemny i koniec. Można się doń przyzwyczaić, a komuś może się nawet podobać. Ale większości użytkowników on irytuje - zwłaszcza na początku.



powtarzasz to uparcie, a ja ani razu Ci nie zaprzeczylem :) i zgadzam sie!
mowie tylko, ze pisanie takich rzeczy w testach jest bez sensu, bo dzisiaj wszystkie lustrzanki tak wlasnie brzmia.


Cytat

Coś czuję, że dyskusja zaczyna zahaczać o gusta, więc proponuję taktownie ją zakończyć i zwycięstwo w niej przyznać bramkarzowi naszej reprezentacji - Tomaszowi Kuszczakowi.



e tam :P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
zwycięstwo w niej przyznać bramkarzowi naszej reprezentacji - Tomaszowi Kuszczakowi


Nawet nie wspominaj :-x
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Sorry, sorry - ale dla mnie dzwięk lustra jest irytujący. Co prawda nie tak jak maszyny do borowania czy też urządzenia które robi ping, ale owe "klap" ma po prostu za wysokie tony.


Mój DS ma bardzo ładny dżwięk bez wysokich tonów, w żadnym razie nie znajduję go irytującym 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
znajduję go irytującym


Ja także nie narzekam ;-) . Nie równa sie co prawda z dźwiekiem w MZ-5n, ale jak dla mnie w porządku.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
ina sprawa, że zapewne ciężko jest napisać recenzje jeśli już ona praktycznie istnieje w postaci odpowiednika recenzji pentaxa - czasami ciężko znaleźć nowe słowa na napisanie tego samego ;)


Fotopolis kiedyś przeczyło samo sobie w dwóch testach DSa
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
djack napisał/a:
Fotopolis kiedyś przeczyło samo sobie w dwóch testach DSa



przeciez testy pisza ludzie - moze bylo dwoch roznych autorow z roznym punktem widzenia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście odnoszę wrażenie, że recenzja owa jest o wiele bardziej pochlebna dla tego modelu, niż DLa.
Ale pewnie to tylko tylko takie poszukiwania spiskowej teorii na trzeźwo...
O! Przypomniałem sobie! Browiec na mnie czeka. Si ju...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie wiem czy dźwięk GX-1L i DLa jest identyczny, a zapewne tak jest, ale osobiście podpisuje się pod listą osób, którym dźwięk DLa nie przeszkadza i do listy osób którzy nie uważają, że ten dźwięk jest nieprzyjemny czy irytujący, ale szanuję fakt, że ktoś ten dźwięk może odbierać w inny sposób. Niestety w takich testach bardzo często opinie są subiektywne, poparte doświadczeniem i przyzwyczajeniami testującego - dlatego oprócz czytania takich testów wielce wartościowe są fora takie jak nasze, bo można na nich zapoznać się z opiniami wielu różnych użytkowników, którzy mają różne, często odmienne spostrzeżenia na dany temat co czasami potrafi zamieszać w głowie, ale mimo to i takie testy i te opinie są wielce pomocne, bo nawet jeśli jest możliwość pomacania aparatu w sklepie to i tak wiele spraw mankamentów wychodzi dopiero po dłuższym użytkowaniu o czym na forach możemy się dowiedzieć. W każdym razie ludzie różnie widzą, różnie słyszą, różnie postrzegają, różnie myślą - nie odkrywam tu Ameryki, ale czasami sie o tym zapomina, a niektórzy sie nad tym nie zastanawiali i tego nie wiedzą.

Wracając do tematu - jak już ktoś wspomniał ii mnie również bardziej drażnił (z naciskiem na "ił") dźwięk SuperA albo raczej nie tyle drażnił co bardziej podobał mi się dźwięk minolty x-300 współlokatora (wiadomo - "szmaciana" migawka), ale też się przyzwyczaiłem do dźwięku SuperA(Program)
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
l_uka napisał/a:
l_uka napisał/a:
Michu, porownanie nie jest trudne: ustaw sobie glosniej dzwieki w systemie i odtworz o to
http://www.dpreview.com/r...20d_d70_10d.mp3


na moje ucho to byly tam nagrane: dalekopis, zszywacz tapicerski i maszyna do pisania :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
na moje ucho to byly tam nagrane: dalekopis, zszywacz tapicerski i maszyna do pisania :-)



to na pewno spisek parowkowych skrytozercow i testerow samsunga ;P
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
No dobrze, test jest- tylko mnie ciekawi na ile różnią się procesory zastosowane w Samsungach do tych z Pentaxa? Jak to się przekłada np na dynamikę , kolorystykę obrazu, czyli efekt końcowy. Przy okazji kiedyś facio mający w łapkach F80 nie mógł nadziwić się doskonałemu wytłumieniu lustra w moim skromnym, ale niezawodnym MZ-30 Aha! DL2 w Europie ma nie być w dystrybucji tylko jego odpowiednik Samsunga i tu pytanie: czy jest to stała tendencja podzialu rynku i np. nie uwidzimy K100D tylko jego szajsungowatego klona?Piotr
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
to na pewno spisek parowkowych skrytozercow i testerow samsunga

Też tak pomyślałem.
Ale tak już kończąc tę dyskusję....
Wiesz, l_uka, osobiście wolałbym, by tester czepiał się takich pierdół, niż np. sugerował (jak podczas testu D50), że ma matrycę małą w porównaniu do konkurencji.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mi osobiście, jako staremu audiofilowi dźwięk z dl-a średnio się podoba, ale ja mam chyba inne podejście niż Wy - dla mnie ideałem dźwięku jest Practica Super tl - głośny, wysoki dźwięk z super alikwotami i pogłosem. Nie pstrykałem wieloma lustrzankami analogowymi, więc może sa jakieś fajniejsze. Nie lubię takiego przytłumionego dźwięku, wolę wysoki i jasny
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A ja uważam że w moim DS-e dzwiek migawki jest naprawde ok. Wkońcu ma go byc slychac a nie jakies tam bzykniecie. Chyba sie nie wstydzicie tego :-D Jak trzasnie to zaraz kazdy zwroci uwage ze macie super sprzecik. pozdrawiam
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Jak trzasnie to zaraz kazdy zwroci uwage ze macie super sprzecik. pozdrawiam



ja tam bym wolal, zeby nikt swojej uwagi nie zwracal - zwlaszcza na ulicy, jesli chodzi o panow w dresach.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
FraZa napisał/a:
Nie pstrykałem wieloma lustrzankami analogowymi, więc może sa jakieś fajniejsze

No, trzeba chyba jednak zrobić bazę danych odgłosów migawki naszych ulubionych Pentaxów.

A jak pojawisz się na plenerze takim jak PPD, to będziesz dopiero mógł porównać.
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
mycielski napisał/a:
Wkońcu ma go byc slychac a nie jakies tam bzykniecie.


niee. przy robieniu zdjec np po kosciolach (zwlaszcza w takich, gdzie nie wolno, badz w czasie slubu) to mocno przeszkadza.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
grub napisał/a:

niee. przy robieniu zdjec np po kosciolach (zwlaszcza w takich, gdzie nie wolno, badz w czasie slubu) to mocno przeszkadza.

To moze zamiast zastanawiac sie czy lustro klapie glosno czy cicho to zastanówmy sie co mozna z tym faktem zrobić. Ja myśle ze jakby taki aparacik wstawic w futeral taki jak np. mialy praktici czy zenity to zawsze by wygluszylo odlos strzalu migawki, ale tu pojawia sie znowu inny problem tj. ze zakladając futeral nie bedzie mozliwosci podgladu wyswietlacza ale mozna by go bylo zakladac tylko w naglych wypadkach. Co wy na to czekam na inne pomysły :-D
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pytanie za 10 punktów: W jakim aparacie migawka pracuje najciszej?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Pytanie za 10 punktów: W jakim aparacie migawka pracuje najciszej?


W słuchowym? :-D

A serio - to pewnie w takich, co za migawkę robił kapelusz fotografa...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach