WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Moim zdaniem jak na start i naprawdę bardzo duże zmiany to cena jest bardzo okej. Ciekawe ile by kosztowałby taki Nd400s lub C8d? Myślę że sporo więcej. Jeżeli będzie iso3200 jak 1600 w k-5 i AF na poziomie tego chociażby z Nd7100to biorę bez pytań.

Aha i zapomniałem jeszcze dodać że szkoda ze gratiS nie dodają jakiejś zatyczki, np FA 31/1.8 ;-) .
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dntsln napisał/a:
A czy wiadomo coś o trybie Video? Jakieś dodatkowe funkcje?
Jakie?
WojtekKawecki napisał/a:
Jeżeli będzie iso3200 jak 1600 w k-5
Za dużo wymagasz - jak per pixel będzie porównywalnie, to już będzie bardzo dobrze.
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Cytat
Jakie?

Mnie na przykład interesowałoby w jakim stopniu "zmanualizowano" ustawienia podczas kręcenia.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
maarten napisał/a:
Mnie na przykład interesowałoby w jakim stopniu "zmanualizowano" ustawienia podczas kręcenia.
Dokładnie takie same tryby jak przy fotografowaniu są dostępne przy filmowaniu, aczkolwiek nie wiem, jak wygląda kwestia regulacji parametrów w trakcie nagrywania (o ile to kiedykolwiek komuś do czegoś sensownego się przydało).
 

tomekl  Dołączył: 25 Maj 2006
Na razie nawet k-5 się nie dorobiłem (pewnie mam zbyt nieświeże narządy) ;-) Znając życie za chwilę wyjdą jakieś wady K3 stawiające to body daleko za konkurencją... jak sławne kropelki na matrycy w K5 czy choćby super AF w K20D;-)
 

daniel.chojecki  Dołączył: 23 Sty 2011
Defetysta ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No ja się kurde przymierzałem do zmiany K5 na wersję S ale teraz trzeba będzie poczekać z pół roku aż usuną wady wieku dziecięcego :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
nemo napisał/a:
trzeba będzie poczekać z pół roku aż usuną wady wieku dziecięcego :)
Albo do K-3II... :-P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
romeoad, pentaxplus ma na swoim profilu wiele ciekawych filmików.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
jaad75 napisał/a:
Albo do K-3II
chyba nie wytrzymam :-P
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Kupiłem K-5IIs bo myślałem że to ostatnie body tego upadającego producenta i że już zawsze będę mógł powiedzieć że mam topowy model, a tu takie rozczarowanie :-) Czekam na testy AF i szumu na iso około 3600, jak będzie lepiej niż w 5IIs - biorę!
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
A na K5 to niby duże te szumy na 3200? Robiłem wydruk 100x150cm z połowy kadru (!) i było naprawdę ok :-D
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szkoda, że DNG nie są kompresowane. Trzeba się będzie przeprosić z PEFami i konwertować na komputerze. :-/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Effendi, rozmiary PEF i DNG są praktycznie identyczne i to nie tyko w K-3.
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
W takim razie w specyfikacji na 1. stronie wątku jest błąd...
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
Czy ktoś potwierdzał dostępność w Polsce? Na Amazon uk ma być od 2 listopada. Jeszcze jedno pytanie czy jako zamiennik dla kita Pentaxa, Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM będzie dobrym rozwiązaniem? Biorąc pod uwagę moje K20 sama zamiana na K3 to bardzo duży przeskok technologiczny, a chciałbym uniknąć sytuacji gdzie możliwości aparatu ograniczane są przez optykę.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wystarczy zobaczyć ile plików w danym formacie mieści się na danej pojemności kartach - dopiero na największych z nich pojawiają się różnice rzędu... kilku.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Niunek napisał/a:
technologiczny
techniczny :-P
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
nemo napisał/a:
Niunek napisał/a:
technologiczny
techniczny :-P


Zgadza się. :oops:

Niezależnie od słownictwa będzie to duża zmiana :-D Jeszcze jedno nie znalazłem informacji kto jest producentem matrycy?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach