mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
ZbyszekB napisał/a:
mizu napisał/a:
na 6016px ślinka cieknie
A do czego chcesz wykorzystać tak dużą rozdzielczość? Planujesz jakieś wydruki wielkoformatowe?


Zadajesz pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz, po co zaśmiecać forum w takim razie? ;)
Tak, zależy mi na jak największych wydrukach moich prac.

Ponadto z większą ilością szczegółów można zdziałać więcej w postprodukcji.

miodzik napisał/a:
Przebrnąłem przez watek. Też nie rozumiem silnego parcia na FF u niektórych i jak zawsze zawód przy premierze. Owszem, pewnie miło by było podpiąć i w pełni wykorzystać stare manuale na cyfrowej matrycy, ale czy to jest aż tak konieczne?


To żadne parcie, niektórzy potrzebują po prostu więcej światła na matrycy i większy kadr, żadna ekstrawagancja tylko realna potrzeba.

miodzik napisał/a:
Osobiście uważam, że Pentax ma najlepiej rozwiniętego cropa a nowa trójka jestem przekonany, że w wielu przypadkach jakością fotografii przewyższy droższych i poważniejszych braci z FF z innych stajni.


niewykluczone
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Parcie na FF jest podyktowane 3 podstawowymi aspektami:
- zdecydowanie mniejsza GO przy tych samych szkłach [stoisz bliżej]
- szerszy kadr, co pozwala na stosowanie doskonałych optycznie i baardzo jasnych trzydziestek i pięćdziesiątek jako szkieł "szerokich". O rybim ze światłem 2,8 czy 3,5 również należy wspomnieć.
- i jak kolega wyżej wspomniał - więcej światła na matrycy

Do tego dochodzi większa rozdzielczość [wydruki i postprodukcja].

Wady dostrzegą Ci, którym zależy na dużych ogniskowych... Do makro chyba niekiedy też lepsze jest APS-C [głębia] :)
 

Big Z  Dołączył: 30 Lis 2012
Usiłuję dodać zdjęcia z mojej dzisiejszej "macanki" przedprodukcyjnej, ale nijak mi to nie wychodzi.....














Uff! udało się.
Mam nadzieję, że jestem/byłem pierwszym forumowym "macantem" nowej K trójki :-P
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
mizu napisał/a:
Zadajesz pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz, po co zaśmiecać forum w takim razie? ;)
Tak, zależy mi na jak największych wydrukach moich prac.
To nie jest takie oczywiste że każdy robi wydruki wielkoformatowe. ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dntsln napisał/a:
Wady dostrzegą Ci, którym zależy na dużych ogniskowych... Do makro chyba niekiedy też lepsze jest APS-C [głębia] :)
Wady dostrzegą Ci, którym nie zależy na minimalnej GO, tylko na rozsądnej, tak, by przy powiedzmy f/2 na koncercie nie trzeba było przymykać, podobnie sprawa wygląda w studio - można używać słabszych, lżejszych lamp i mieć tę samą GO. Główna zaleta FF, to dostępność jasnych szerokich kątów typu np. 24/1.4, jasna 50-tka, czy 35-tka, to żadne halo, bo takie kąty można na APS-C uzyskać bezproblemowo. Jasnych 16-tek dla lustrzanek APS-C niestety brak.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jeżeli do wydruków wielkoformatowych nie wystarczało komuś 16Mpxl, to ani 24, ani 36MPxli też nie wystarczy. Duże wydruki wbrew pozorom nie są elementem najbardziej szczegółolubym - tu zawsze był i jest druk albumów.
Co do argumentów parcia na FF - witki opadają, szkoda to komentować...
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Big Z napisał/a:
Usiłuję dodać zdjęcia z mojej dzisiejszej "macanki" przedprodukcyjnej, ale nijak mi to nie wychodzi.....

Kto chce ten zobaczy :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Big Z, wstawiłeś link do katalogu jako zdjęcie. Poprawiłem.
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
jaad75 napisał/a:
Jasnych 16-tek dla lustrzanek APS-C niestety brak.

oj tam oj tam...
a Samyang 16mm f/2.0 ?
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
A alternatywa dla taniej i dobrej pięćdziesiątki 1,4?

Nowa sigma art 30/1,4 za ponad 3tys czy limited za 5tys ze światłem 1,8? :)

Swoją drogą - trochę choruję na tą sigmę :D
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Michu napisał/a:
Co do argumentów parcia na FF - witki opadają, szkoda to komentować...

Naprawdę nie interesuje tutaj chyba nikogo co Ci opada, więc takie komentarze są zbędne.
lamina napisał/a:
a Samyang 16mm f/2.0 ?

To taki istnieje? Sądziłem, że są jedynie 8, 14 i 24mm...
dntsln napisał/a:
A alternatywa dla taniej i dobrej pięćdziesiątki 1,4?

Samyang 35/1.4
 

lamina  Dołączył: 15 Gru 2008
hitman1986 napisał/a:

lamina napisał/a:
a Samyang 16mm f/2.0 ?

To taki istnieje? Sądziłem, że są jedynie 8, 14 i 24mm...


ano jest... nie zabija cenowo.... a jest ostrzejszy od praktycznie każdego szkła konkurencji (jak większość samyangów)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Rzeczywiście... co ciekawe Samyang się nim nie chwali, bo mam ich aktualny katalog obiektywów w wersji papierowej i tam tego szkła nie ma.
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
hitman1986 napisał/a:
Samyang 35/1.4


Niestety manual, chyba lepiej dołożyć do wspomnianej wyżej nowej sigmy albo kupić systemowy 35/2,4 :(
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
dntsln napisał/a:
Niestety manual, chyba lepiej dołożyć do wspomnianej wyżej nowej sigmy albo kupić systemowy 35/2,4 :(
Lepiej, to kupić Sigmę 35/1.4, czy 18-35/1.8. Ewentualnie systemowy FA35/2, tudzież 31Ltd. Dzisiaj jednak zdecydowanie skłaniałbym się ku dwóm pierwszym rozwiązaniom, choć obie systemówki bardzo przyjemne.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Witam . Tak tylko wrzucam jak by nie było . Mało ale zawsze coś . Na pewno szumy są znaczne ...

Top sensitivity of ISO 51200
to capture high-quality, noise-free images even in the dark

With its top sensitivity of ISO 51200, the K-3 delivers high-quality, noise-free images even when they are taken at low-light locations using higher ISO sensitivities. You can even adjust a sensitivity range in the ISO AUTO mode, and control the noise reduction level.

SO51200
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
paszczak007, no właśnie, nawet na takiej miniaturce widać ślady bandingu...
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
jaad75 napisał/a:
paszczak007, no właśnie, nawet na takiej miniaturce widać ślady bandingu...



:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Miałem jeszcze chociaż cień nadziei ... Ehhhhhh
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
ale 51200 nie jest reprezentatywne. 3200, 6400 i ewentualnie 12800 się liczą. Na 51200 praktycznie nie robi się przecież zdjęć...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
paszczak007 napisał/a:
Miałem jeszcze chociaż cień nadziei ... Ehhhhhh
ISO51200 jest programowe, wiec może w następnej wersji fw będzie lepiej? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach