ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
paszczak007 napisał/a:
Witam . Tak tylko wrzucam jak by nie było . Mało ale zawsze coś . Na pewno szumy są znaczne ...

Top sensitivity of ISO 51200
Ja najczęściej używam ISO 1600 i szumy przy takiej czułości mnie interesują. ISO 51200 to trochę za dużo.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Szumy na takiej czułości są wynikiem tego, co dzieje się w głębokich cieniach znacznie niżej.

 

Big Z  Dołączył: 30 Lis 2012
plwk napisał/a:
Big Z, wstawiłeś link do katalogu jako zdjęcie. Poprawiłem.


Już zrobiłem, musiałem znaleźć post kolegi zorzyka o tym jak wklejać zdjęcia i udało się w końcu. Jak ktoś chce obejrzeć, to na stronie 10 wrzuciłem trzy zdjęcia :)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
i jak wrażenia z macania :?: :-P
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
Big Z , kiedyś widziałem taki napis , czasy komuny ( dzieciak jeszcze wtedy byłem ) mianowicie :
TOWAR MACANY NALERZY (!) DO MACANTA !
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
paszczak007 napisał/a:
TOWAR MACANY NALERZY (!) DO MACANTA !

Szkoda, że tak z dziewczynami nie jest.
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
maarten napisał/a:
paszczak007 napisał/a:
TOWAR MACANY NALERZY (!) DO MACANTA !

Szkoda, że tak z dziewczynami nie jest.

Ja bym powiedział, że na szczęście :!: :mrgreen:
 
maarten  Dołączył: 06 Sty 2010
Pyrek napisał/a:
Ja bym powiedział, że na szczęście :!: :mrgreen:

Pewnie masz wybrankę :-P :-B
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Big Z - strasznie zazdroszczę!! Jak się do tej puchy dorwałeś?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ISO51200 z bandingiem i szumami - to straszne! Co teraz zrobimy? :shock:
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
maarten napisał/a:
Pyrek napisał/a:
Ja bym powiedział, że na szczęście :!: :mrgreen:

Pewnie masz wybrankę :-P :-B


Cha cha !!!!! Cza śloge szykować :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
.... ludzie, błaaaagam! To jest ISO51200! Heelooooł! Kiedyś ludzie się cieszyli jak mieli używalne 800 - to już było coś :roll:
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
sołtys napisał/a:
Kiedyś ludzie się cieszyli jak mieli używalne 800 - to już było coś :roll:
Jak miałem Dynaxa 7D z matrycą 6Mpix to najwyższe używalne ISO było 400. Teraz jak na 24Mpix (4x więcej :shock: ) ISO1600 będzie używalne czyli podobne do tego jak w K-5 to będzie dobrze. Bardziej mnie martwi wielkość pliku. Potrzeba większych kart, większych dysków i szybszego komputera. :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sołtys napisał/a:
.... ludzie, błaaaagam! To jest ISO51200! Heelooooł! Kiedyś ludzie się cieszyli jak mieli używalne 800 - to już było coś :roll:
Nie rozumiesz, że widoczny banding na ISO51200 pokazuje tylko co dzieje się niżej w cieniach? Ten banding z dużym prawdopodobieństwem będzie również na ISO100, tyle, że w bardzo głębokich cieniach. Nie interesuje mnie tak wysokie ISO, ale interesuje mnie jakość cieni na choćby takim ISO6400, a jeśli mamy widoczny banding w tonach średnich na ISO51200, to na ISO6400 jest już tylko 3EV głębiej, a to oznacza, że będzie mógł dość łatwo ujawniać się w obróbce, a wszelkie regularne tekstury w szumach są znacznie bardziej uciążliwe i widoczne niż sam szum.
To, że banding w takim np. K10D widać było normalnie tylko na ISO1600, nie oznaczało, że na ISO100 cienie były czyste - wystarczyło je trochę mocniej pchnąć i szkarada stawała się widoczna...
Oczywiście nie należy wyciągać daleko idących wniosków z jednego sampla, ale jeśli to faktycznie sensor Toshiby, to będzie to coś, na co trzeba zwrócić uwagę.

 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
ZbyszekB napisał/a:
Bardziej mnie martwi wielkość pliku. Potrzeba większych kart, większych dysków i szybszego komputera. :mrgreen:


Pentax walczy z kryzysem , poprawiając koniunkturę w branżach pobocznych :)
 
cybereczek  Dołączyła: 11 Wrz 2013
Banding - trzeba będzie nadrobić zaległości i poczytać cóż to takiego.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam banding w D700 ... FF jest do bani!
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Big Z napisał/a:
Big Z
Gdzie u nas w kraju znalazłeś taki fajny sklep z Pentaxami? Mają jakąś szklarnię pod ten system? Jeśli regulamin mocno zabrania rzucania adresami sklepów, to proszę Cię o info na PW. :)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Tutaj mówią, że to sensor Sony:

http://www.youtube.com/watch?v=4cXoKpQb2B4
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
dntsln, yyy, przecież na pierwszym zdjęciu widać co to za sklep i gdzie on jest

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach