Big Z  Dołączył: 30 Lis 2012
x4rd napisał/a:
Big Z - strasznie zazdroszczę!! Jak się do tej puchy dorwałeś?


Byłem w tym sklepie dzień wcześniej i tak ni z gruchy, ni z pietruchy zapytałem o K-3.
Wszyscy się zaśmiali, że dobry wybór i powiedzieli, że jutro, czyli dzisiaj jest PENTAX OPEN DAY i będzie K-3 do pomacania. Jako że mam rękę w gipsie i do pracy nie chodzę, to pojechałem (przy okazji zakupiłem Tamrona 90mm Macro). ;-)
Były dwie sztuki. Na jednej fiszaj, a na drugiej to co widać (zapomniałem). Powiedzieli, że to egzemplarze przedprodukcyjne. I że u nich w sklepie, jako pierwszym w UK wystawili K-3 do oglądania.
Wrażenia?
Nie znam się tak na szczegółach technicznych, nie zwracam również uwagi na cechy, na które zwracają użytkownicy bardziej zaawansowani ode mnie. Ale sprzęt jest zaj..sty :)
Bałem się brać go do rąk (łapa w gipsie), oba z gripami, duże, ciężkie. Miałem w rękach tylko kilka chwil W tym co miałem ustawiony był tryb seryjny - strzelał jak karabin maszynowy. Nie mam porównania do niczego, ale zaskoczył mnie. Normalnie karabin.
Zaskoczyła mnie również szybkość ustawiania ostrości - jak dobry snajper, przykładasz do oka i naciskasz spust - złapanie ostrości gdzieś w międzyczasie :)
Ale to są subiektywne wrażenia zwykłego zjadacza Pentaxowego chleba, zjadacza, który nie ma doświadczenia ani porównania, więc każdy z Was, potencjalni [przyszli użytkownicy, musi sobie pomacać sam. Czego Wam wszystkim z okazji zbliżającego się Mikołaja - życzę :mrgreen:

 

Big Z  Dołączył: 30 Lis 2012
dntsln napisał/a:
Big Z napisał/a:
Big Z
Gdzie u nas w kraju znalazłeś taki fajny sklep z Pentaxami? Mają jakąś szklarnię pod ten system? Jeśli regulamin mocno zabrania rzucania adresami sklepów, to proszę Cię o info na PW. :)


SRS Microsystems - Watford, UK :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
sołtys napisał/a:
Mam banding w D700 ... FF jest do bani!
FF jest tylko przereklamowany. Banding jest do bani, zwłaszcza jeśli przyzwyczai się, że go nie ma i cienie są w pełni użyteczne.

[ Dodano: 2013-10-09, 23:11 ]
Big Z napisał/a:
Zaskoczyła mnie również szybkość ustawiania ostrości - jak dobry snajper, przykładasz do oka i naciskasz spust - złapanie ostrości gdzieś w międzyczasie :)
Mówisz to z pozycji użytkownika K-5II? Z czym było tak szybko, z rybą, czy z DA*55? Z jakimi szkłami na K-5II masz porównanie?
 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
sołtys napisał/a:
Mam banding w D700 ... FF jest do bani!


I dlatego kolega uważa że FF jest do bani ?
No jak bogackiego KUR-IO-ZAL-NEEEE . No Kuriozalne .
Bardzo proszę kolegę Sołtysa aby nam to wyjaśnił co ma jedno do drugiego ?
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Ech, UK... nie dopatrzyłem szyldu :) Chyba już czas położyć się spać. W centralnej Polsce można pomarzyć o takim sklepie ;]
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Główny spot reklamowy Ricoha:

http://www.youtube.com/watch?v=l45qtHUKB3Y
 

dntsln  Dołączył: 18 Sty 2010
Zwróćcie uwagę na wyświetlacz, filmik z YT świetnie przedstawia o ile większy podgląd jest przy nagrywaniu wideo.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Patrząc na ten sampelek ISO 51200 dla mnie jest zauważalnie lepsze od tego co mam w K-5. Jeżeli tendencja będzie podobna na innych wysokich iso (3200 i kolejnych) to ja widze spory postęp.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
RiddlerPL, na takiej miniaturce jesteś w stanie zobaczyć "lepszość"?

[ Dodano: 2013-10-10, 00:17 ]
Proszę:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
KONTESTATOR napisał/a:
sołtys napisał/a:
Mam banding w D700 ... FF jest do bani!
I dlatego kolega uważa że FF jest do bani ?
No jak bogackiego KUR-IO-ZAL-NEEEE . No Kuriozalne .
Bardzo proszę kolegę Sołtysa aby nam to wyjaśnił co ma jedno do drugiego ?
Dawno nie przeglądałem słownika na literę "I", ale może chodzi o ironię? ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Pentagram napisał/a:
może chodzi o ironię?
Nieeeee, to niemożliwe :-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
jaad75 napisał/a:
RiddlerPL, na takiej miniaturce jesteś w stanie zobaczyć "lepszość"?

[ Dodano: 2013-10-10, 00:17 ]
Proszę:
Obrazek


Zrobiłem wczoraj swoim K-5 kilka zdjęć na ISO 51200. Wyraźnie nawet na takiej miniaturce widać niebieski zafarb (od aberracji) w cemniejszych sekcjach. Pliki jpg prosto z puszki oczywiście.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Big Z napisał/a:
strzelał jak karabin maszynowy.
mam nadzieję, ze jednak ciszej :-D Cisza, dyskrecja K-5 to cos, czego chyba nie mają inne systemy lustrzankowe. Co więcej - pentax jest cichszy od NX1000, który przecie nie ma lustra! K-5 to mały, cichy i ergonomiczny DSLR do dyskretnego repo. Na dodatek stąpa FuFom po piętach w jakości zdjęć a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Oby K-3 i następcy trzymali się tego trendu. Nowość nieco przybrała Na szczęście niewiele. Dobrze, że design pozostał na wysokim poziomie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
RiddlerPL napisał/a:
Zrobiłem wczoraj swoim K-5 kilka zdjęć na ISO 51200. Wyraźnie nawet na takiej miniaturce widać niebieski zafarb (od aberracji) w cemniejszych sekcjach. Pliki jpg prosto z puszki oczywiście.
Nie robię JPG-ów prosto z puszki, ale nie widzę takiego efektu, przynajmniej w przypadku IIs. Oczywiście, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, jak działa WB i co się dzieje w kanale niebieskim, gdy usiłujemy zrównoważyć żarowe...

 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
jaad75 napisał/a:
ale nie widzę takiego efektu, przynajmniej w przypadku IIs. ...


Potrzebna jest nam puszka K5-3. Matryca z K-5 Safox i inne bajery z K-3.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Być może, ale najpierw zobaczmy, jak w praktyce spisuje się ta matryca (AF zresztą też). Dla wyprostowania nazewnictwa, nazwałbym takie hipotetyczne K-5III, jednak K-30II, a poniżej byłoby jeszcze miejsce na K-300, jako następce K-500/K-50.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
sensor Sony A77
x4rd napisał/a:
Tutaj mówią, że to sensor Sony:

Tutaj piszą, że to sensor Sony.
Znaczy się - (prawie) Sony pisze!
piszą
sonyalpharumors napisał/a:
The competition announced two new cameras today: The Pentax K-3 (specs/price here at Amazon) and the Nikon D610 (specs/price here at Amazon). But the one camera we have to look at is the Pentax.
It uses the same Sony A77 sensor
but the real highlight is the smart AA filter effect created trough the on sensor stabilization.

In short: The camera has no physical Anti Aliasing filter. But if you want to avoid any moire you can mimic the AA filter by activating the “sensor-shift image stabilizer to deliberately move the sensor during the exposure, slightly blurring the image to mimic the effects of an optical low-pass filter.” (Source: Dpreview).

I think this is a “trick” that Sony could easily implement in future cameras. An incredibly smart idea to let us Sony users have both, a camera with and a camera without AA filter at the same time!


Hehe, zazdroszoszczą trzęsącej się matrycy!
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dywagacje na temat sensora są moim zdaniem jałowym "biciem piany".
Niech ktoś weźmie czystą kartę SD do sklepu z K-3 "klepnie" kilka fotek RAW+JPG na ISO 3200 i wyżej + 1 szt. na ISO 100 i wrzuci całość na dropboxa.
Wtedy będzie można się rozwodzić na temat obecności bandingu lub jego braku i samodzielnie ocenić jakość fotek w porównaniu do obecnie posiadanej puszki....
 

Big Z  Dołączył: 30 Lis 2012
Ekajana napisał/a:
Big Z napisał/a:
strzelał jak karabin maszynowy.
mam nadzieję, ze jednak ciszej :-D Cisza, dyskrecja K-5 to cos, czego chyba nie mają inne systemy lustrzankowe. Co więcej - pentax jest cichszy od NX1000, który przecie nie ma lustra! K-5 to mały, cichy i ergonomiczny DSLR do dyskretnego repo. Na dodatek stąpa FuFom po piętach w jakości zdjęć a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Oby K-3 i następcy trzymali się tego trendu. Nowość nieco przybrała Na szczęście niewiele. Dobrze, że design pozostał na wysokim poziomie.


W sensie szybko, nie głośno :)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Markus napisał/a:
Dywagacje na temat sensora są moim zdaniem jałowym "biciem piany".
Niech ktoś weźmie czystą kartę SD do sklepu z K-3 "klepnie" kilka fotek RAW+JPG na ISO 3200 i wyżej + 1 szt. na ISO 100 i wrzuci całość na dropboxa.
Wtedy będzie można się rozwodzić na temat obecności bandingu lub jego braku i samodzielnie ocenić jakość fotek w porównaniu do obecnie posiadanej puszki....
Masz całkowitą rację tylko że produkcujne K-3 jest jeszcze nie dostępne a to co jest, to są egzemplarze przedprodukcyjne do pokazów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach