Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Egzemplarze przedprodukcyjne mogą się sporo różnić od ostatecznej wersji to fakt.

Tym bardziej dyskusja dopóki nie ma finalnego korpusu w sklepie jest pozbawiona większego sensu...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dyskutujemy na temat tego co widać, na tym co jest dostępne. Poza tym, podobne sensory są na rynku od jakiegoś czasu i można na tej podstawie przewidywać czego należy się spodziewać. W bardzo dużą poprawę w stosunku do dostępnych 24MPix APS-C nie wierzę, jeśli udałoby im się osiągnąć wyniki zbliżone do Toshiby z D7100, bez bandingu, to będzie świetnie.
 

ds  Dołączył: 19 Sie 2013
jaad75 napisał/a:
Być może, ale najpierw zobaczmy, jak w praktyce spisuje się ta matryca (AF zresztą też). Dla wyprostowania nazewnictwa, nazwałbym takie hipotetyczne K-5III, jednak K-30II, a poniżej byłoby jeszcze miejsce na K-300, jako następce K-500/K-50.


No widzę że kolega aplikuje do działu marketingu Pentaxa :mrgreen:
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
jaad75 napisał/a:
... jeśli udałoby im się osiągnąć wyniki zbliżone do Toshiby z D7100, bez bandingu, to będzie świetnie.


Właśnie miałem wczoraj pisać po lekturze wnikliwej D7100 o możliwościach sensora . Żyję nadzieją , że inżynierowie, programiści i cała rzesza ( nie mylić z Trzecia! ) ludzi odpowiedzialnych za programową istotę K-3 , wezmą na warsztat D7100 i obnażą a potem skorygują wady programowe tworząc soft idealny do naszego nowego obiektu westchnień . [:)]

I tak na koniec FF Pentaxa po prostu będzie sumą wszystkich najlepszych zdarzeń w linii K .
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ds napisał/a:
No widzę że kolega aplikuje do działu marketingu Pentaxa :mrgreen:
A jest taki?... :-P
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Rozumiem, że jak piszecie o "bandingu" to chodzi o ten banding noise z trzeciego obrazka, tak?

A moim zdaniem dywagacje na temat tego, jaką jakość będą prezentowały zdjęcia na czułościach >3200 można w tym momencie pominąć, gdyż zapewne za kilka dni dostępne będą pierwsze rzeczywiste testy możliwości matrycy i wtedy będzie można dyskutować o faktach, a nie przypuszczeniach ;-)
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Jak na razie to cena promocyjna nowego Pentaxa jest prawie o 50% wyższa. Tak więc już na wstępie powinni obnażyć, a nawet zniżyć owego 7100 do poziomu K10 ;-)
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
[quote="Rafaello"]Jak na razie to cena promocyjna nowego Pentaxa jest prawie o 50% wyższa. Tak więc już na wstępie powinni obnażyć, a nawet zniżyć owego 7100 do poziomu K10 ;-) [/quote


Nie wiem za co tak nie lubisz K-10 :mrgreen:
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Rafaello, chętnie kupię z 2 nowe d7100 po 2550 za sztukę. Proszę podziel się ze mną tajemną wiedzą gdzie jest ten wspaniały sklep :-P .
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafaello napisał/a:
Jak na razie to cena promocyjna nowego Pentaxa jest prawie o 50% wyższa.
A gdzie widzisz K-3 w okolicach 5600PLN? Różnica między tymi korpusami to jakieś $150, czyli ~13%, przy czym Nikon jest na rynku ponad pół roku. :roll:

[ Dodano: 2013-10-10, 17:46 ]
WojtekKawecki, to by było 100%... :-P
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
No dobra - 40%. Przepraszam. A tak na marginesie to podoba Wam się ten aparat (K3)? Bo z wypowiedzi to można różnie wywnioskować.

 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
jaad75, zawsze byłem bardziej humanista niż matematykiem ;-) .
Ile kosztował d7100 na starcie?
Moim zdaniem zapowiada się doskonale tyle ze ja mam małe wymagania. Jedyna rzecz jaka mnie interesuje to szybki i niezawodny AF bo ten z k-5 moim zdaniem nieco ograniczał całkowią funkcjonalność takich szkieł jak S17-50 i 70-200OS.
 

pipeman  Dołączył: 03 Cze 2010
Zmień na K20 i będziesz zadowolony z powrotu do K-5 :-D
Fakt faktem, że jak by mi 70-200 śmigał poprawnie był by zachwyt.
A jak jeszcze śledzenie w AFie by działało to euforia.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafaello napisał/a:
No dobra - 40%.
38% i to tylko w PL. Jeśli patrzymy na normalne ceny, to mamy wspomniane 13%. Trudno cokolwiek udowadniać tylko na podstawie cen w Polsce.

[ Dodano: 2013-10-10, 18:31 ]
WojtekKawecki napisał/a:
Ile kosztował d7100 na starcie?
~$1250, jeśli dobrze pamiętam...
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Ja tylko się zastanawiam, po co 24 Mpix? Przecież, aby z takiej rozdzielczości mieć korzyści, potrzebne są superostre szkła i używane na odpowiednich przysłonach. A co z krajobrazem robionym przy f/22? Już na 16 Mpix widać wyraźny spadek rozdzielczości, a co dopiero na 24 Mpix. I do tego ten sam rozmiar fizyczny - szumy na pewno będą większe.
Nie przekreślam, nie potępiam, tylko się zastanawiam. Ciekawe jak to będzie w praktyce? :?: :roll:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Imperator napisał/a:
Ja tylko się zastanawiam, po co 24 Mpix? Przecież, aby z takiej rozdzielczości mieć korzyści, potrzebne są superostre szkła i używane na odpowiednich przysłonach.
Bo przeskalowane w dół da lepszy obraz.
Imperator napisał/a:
A co z krajobrazem robionym przy f/22?
Krajobrazów nie robi się na f/22, zwłaszca na APS-C, chyba, że ktoś świadomie chce sobie popsuć jakość.
Imperator napisał/a:
I do tego ten sam rozmiar fizyczny - szumy na pewno będą większe.
Niekoniecznie.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
WojtekKawecki napisał/a:
Jedyna rzecz jaka mnie interesuje to szybki i niezawodny AF bo ten z k-5 moim zdaniem nieco ograniczał całkowią funkcjonalność takich szkieł jak S17-50 i 70-200OS.

hmmm... czytam o tych kłopotach z AFem w k5 i nie rozumiem... mi z da*300 łapie ptaki w locie...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Paffcio napisał/a:
czytam o tych kłopotach z AFem w k5 i nie rozumiem
Kłopoty, to zdecydowana przesada, faktem jednak jest, że w K-5II poprawili AF-S bardzo wyraźnie, jeśli do tego poziomu dociągną z AF-C, to będzie naprawdę rewelacyjnie.
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Cytat
Krajobrazów nie robi się na f/22, zwłaszca na APS-C, chyba, że ktoś świadomie chce sobie popsuć jakość.

To prawda, najczęściej robię na f/11, ale czasem się zdarza, aby zachować przyzwoitą ostrość przymknąć do f/22. Rzadko bo rzadko, ale się zdarza.

jaad75 napisał/a:
Bo przeskalowane w dół da lepszy obraz.

Faktycznie, to jest argument za. :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Imperator napisał/a:
To prawda, najczęściej robię na f/11
To też zbyt mocne przymknięcie - na APS-C wystarczy zazwyczaj f/8.
Imperator napisał/a:
le czasem się zdarza, aby zachować przyzwoitą ostrość przymknąć do f/22.
Chyba równomierną nieostrość na całości kadru... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach