ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
nemo napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
technologii
techniki
technologii :!:
:evilsmile:
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
ZbyszekB napisał/a:
Wszystkie matryce niezależnie od technologii są podatne na morę. Foveon nie jest podatny
sprzeczność widzę :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ekajana napisał/a:
sprzeczność widzę

Nie ma sprzeczności, bo dalsza część brzmi "...na przekłamania kolorów", a przekłamania kolorów to nie to samo, co mora. Mora to efekt interferencji pojawiajacy się, gdy na obrazie znajduje się wzór o rozmiarze porównywalnym z rozmiarem piksela matrycy. Im więcej MPix, tym szansa na to mniejsza.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
LDevil napisał/a:
Na blogu RH pojawiły się nowe zdjęcia z K-3

http://flickriver.com/pho...57636383971445/
http://www.flickr.com/pho...57636369323634/
http://farm4.staticflickr...f846f8c65_o.jpg


To jest dobra wiadomość.....chociaż moja K-m też robi zdjęcia.

(Na widok podlinkowanych fotek trudno wpaść w zachwyt.
Poczekajmy na solidny test)
 

bigjack  Dołączył: 22 Paź 2010
Otrzymałem odpowiedź na pytanie czy w K-3 siedzi matryca Toshiby czy Sony;

Good Morning,
I have checked with Pentax. They have advised -
The K3 has a CMOS sensor made by Sony.

I hope this helps,
Best Regards

Johnsons Photopia
Service Administration
Hempstalls Lane
Newcastle under Lyme
Staffordshire
ST5 0SW
Tel: 01782 753350

aczkolwiek nie wiem na ile jest to wiarygodne źródło.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Podlinkowane fotki niestety ale mają prawie żadne znaczenie praktyczne.
Nie są to zdjęcia pełnego rozmiaru.
Niektóre nawet ostrości nie mają tam gdzie trzeba.
Modelka bez obrazy ale niezbyt urodziwa.

Nie wiem czego boi się Pentax ?

20 oficjalnych sampli z różnego ISO na stronie www producenta w przypadku premiery powinno być normą.

I tak mało kto kupi kota w worku za 1300 $.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Modelka bez obrazy ale niezbyt urodziwa.
a jakie to ma znaczenie :?:
 

radiki  Dołączył: 29 Wrz 2011
opiszon napisał/a:
Markus napisał/a:
Modelka bez obrazy ale niezbyt urodziwa.
a jakie to ma znaczenie :?:

A mi się akurat podoba :!:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Uroda modelki ma takie samo znaczenie jak uroda modelek na targach motoryzacyjnych.

W ramach relaksu polecam obejrzeć ten film :

http://www.youtube.com/watch?v=44xEl8LHoug

Ta pewna pani została "twarzą" rajstop...

Modelka z sampli stała się nieoficjalną "twarzą Pentaxa"...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
uroda modelki nie ma kompletnie żadnego znaczenia przy ocenie jakości matrycy/oprogramowania aparatu

powiedziałbym, że wręcz jest wskazane, żeby nie miała zamaskowanych wad cery - żeby było łatwiej ocenić reprodukcję szczegółów

BTW - jakie znaczenie ma uroda modelek na targach moto :?: chyba tylko takie, żeby przyciągnąć podnieconą gimbazę, która ma już dość dziewczyn .jpg
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Gdyby producent wrzucił miliardpięćsetstodziewięćset sampli z pięknymi modelkami, z każdą wartością ISO to i tak większość by kręciła nosem bo to przecież tylko marketing a nie hard life nad Wisłą (która już sama z siebie szumi).
Markus napisał/a:
W ramach relaksu polecam obejrzeć ten film :

To nie jest relaks. To jest tragedia.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Osobiście wolę sample producenta w pełnym rozmiarze niż przypadkowe zdjęcia w formie miniaturek zrobione egzemplarzem przedprodukcyjnym K-3...

Pentax kolejny raz pokazuje że dział marketingu w tej firmie nie istnieje.

Kiepskie oficjalne sample, w małej ilości.

Brak sampli materiałów video nakręconych K-3 itp.

Jeśli chodzi o reklamę to firma się nie popisała.

Gdzie są jakieś zachęty dla potencjalnych kupców tego sprzętu ?

Karta SD-wifi robiąca za moduł komunikacji bezprzewodowej to jakie kuriozum jeśli chodzi o sprzęt tej klasy.

Ogólnie K-3 mi się bardzo podoba ale pewne rzeczy można by zrobić lepiej a na pewno jego promocję...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
Osobiście wolę sample producenta w pełnym rozmiarze niż przypadkowe zdjęcia w formie miniaturek zrobione egzemplarzem przedprodukcyjnym K-3...
Piszesz, jakbyś nigdy wcześnie żadnej premiery puszki (nie tylko Pentaksa) nie obserwował. Zawsze najpierw pojawiają się pomniejszone pstryki z firware 0.36 itp... Poczekaj chwilę, będą sample producenta na wyższej czułości, na razie zapewne nawet ostateczna wersja firmware 1.0 nie istnieje...
Markus napisał/a:
Pentax kolejny raz pokazuje że dział marketingu w tej firmie nie istnieje.
Wręcz przeciwnie, szumu narobili bardzo dużo, a to jest główne zadanie takiego działu.
Markus napisał/a:
Kiepskie oficjalne sample, w małej ilości.

Brak sampli materiałów video nakręconych K-3 itp.
Jak wyżej.
Markus napisał/a:
Jeśli chodzi o reklamę to firma się nie popisała.
Czyżby? Już samo to że szukasz informacji o tym aparacie świadczy, że reklama działa świetnie.
Markus napisał/a:
Gdzie są jakieś zachęty dla potencjalnych kupców tego sprzętu ?
A czym byś chciał zostać zachęcony, skoro specyfikacja i dość bogate informacje o wszystkich funkcjach Ci nie wystarczają? Mają wysyłać kwiaty i czekoladki?
Markus napisał/a:
Karta SD-wifi robiąca za moduł komunikacji bezprzewodowej to jakie kuriozum jeśli chodzi o sprzęt tej klasy.
Wręcz przeciwnie, to może być bardzo dobry pomysł, znacznie lepszy niż dedykowany moduł WiFi - kwestia, jak sprawnie będzie działało oprogramowanie.
Markus napisał/a:
Ogólnie K-3 mi się bardzo podoba ale pewne rzeczy można by zrobić lepiej a na pewno jego promocję...
Szczegółowa informacja od dnia premiery na stronach producenta i wszystkich liczących się portalach tematycznych, sample, pokazy objaśniające zastosowane technologie, szkolenia sprzedawców, egzemlarze pokazowe u kilku znaczących dystrybutorów... :roll:
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
jaad75 napisał/a:
Wręcz przeciwnie, szumu narobili bardzo dużo, a to jest główne zadanie takiego działu.

Faktycznie z tym modelem trochę lepiej się postarali w działaniach zakulisowych. Poprzednie K50, czy k500 jakoś tak u mnie bez echa przeszły.

Zresztą dział marketingu odpowiada nie tylko za oficjalne informacje na stronie producenta, ale także za takie zakulisowe uwalnianie przecieków. Planowany przeciek jest równie mocną bronią, co np. promocja.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jako zachętę do zakupu miałem na myśli działania podobne do np.:

"Już 2 listopada br. startuje najnowsza promocja na produkty firmy Olympus. Wszystkie osoby, które zakupią w odpowiednim sklepie aparat Olympus OM-D E-M5, będą mogły za symboliczną złotówkę dokupić do niego obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 45 mm f/1.8."

Jakiś limited w cenie 1 zł to byłoby coś :-)

ps. Czekoladki też chętnie bym przyjął a dla żony kwiaty za to że zgodziła się na zakup K-3 :-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
jaad75, może i karta z wifi jest lepsza niż moduł dedykowany, ale i tak jest miliard razy gorsza niż wifi wbudowane i tyle. Pentaks stracił w tym polu bardzo.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Jakiś limited w cenie 1 zł to byłoby coś
a firmę stać na to :?:

Markus napisał/a:
Czekoladki też chętnie bym przyjął a dla żony kwiaty za to że zgodziła się na zakup K-3
mi by wystarczyła po prostu niższa cena zamiast zbędnych suwenirów

przecież nic za darmo nie dostaniesz
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Karta SD-wifi za 100 $ gdy w dużo tańszym sprzęcie wifi i gps jest "za darmo" czyli wbudowany i wliczony w cenę nie jest dobrą opcją...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Markus napisał/a:
Jako zachętę do zakupu miałem na myśli działania podobne do np.:

"Już 2 listopada br. startuje najnowsza promocja na produkty firmy Olympus. Wszystkie osoby, które zakupią w odpowiednim sklepie aparat Olympus OM-D E-M5, będą mogły za symboliczną złotówkę dokupić do niego obiektyw Olympus M.ZUIKO DIGITAL 45 mm f/1.8."
To "promocyjna" wyprzedaż starego modelu, tyle, że zamiast obniżyć cenę dorzucają szkło... :roll: Obniżka cen na K-5II/s była przed premierą K-3...
darkduch napisał/a:
ale i tak jest miliard razy gorsza niż wifi wbudowane i tyle. Pentaks stracił w tym polu bardzo.
Miliard? :-P Jak dla mnie, zyskał - dał opcjonalność i możliwość upgrade'u, zamiast kiepskiego niewymienialnego modułu wbudowanego (jak np. w 6D). Możesz zakupić Flu sygnowane przez Pentaksa, zwykłe Flu, czy EyeFi i jeszcze parę innych, zapewne z czasem coraz lepszych, co daje Ci moduł wbudowany na stałe?

[ Dodano: 2013-10-12, 12:18 ]
Markus napisał/a:
Karta SD-wifi za 100 $ gdy w dużo tańszym sprzęcie wifi i gps jest "za darmo" czyli wbudowany i wliczony w cenę nie jest dobrą opcją...
No właśnie: "za darmo"... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach