Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
gregorio1972 napisał/a:
chyba K-5IIs ma wszystko co trzeba

Ma wszystko, będziesz zadowolony.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Zdano napisał/a:
gregorio1972 napisał/a:
chyba K-5IIs ma wszystko co trzeba

Ma wszystko, będziesz zadowolony.

Ma braki diodowe na gripie... :)
 

killym  Dołączył: 16 Sie 2013
ragingOgr napisał/a:
na Youtubie łatwo znaleźć filmy.

Z całym szacunkiem ale pomyśl ile ludzi wrzuca filmy z poprawnego działania aparatu?
1 wadliwa sztuka zawsze zrobi dużo więcej szumu niż 100 poprawnie działających.
Daleko mi do bycia fanboyem, jednak zawsze sceptycznie podchodzę do tego typu informacji
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Oddawać do serwisu nie ma sensu .Oddałem swoją K-3 to powiedzieli mi że u nich pracuje i nigdy taka usterka nie wystąpiła podczas testowania aparatu. Oddawać zatem należy jak kompletnie aparat odmówi współpracy.
 
gregorio1972  Dołączył: 16 Sie 2014
killym napisał/a:
ragingOgr napisał/a:
na Youtubie łatwo znaleźć filmy.

Z całym szacunkiem ale pomyśl ile ludzi wrzuca filmy z poprawnego działania aparatu?
1 wadliwa sztuka zawsze zrobi dużo więcej szumu niż 100 poprawnie działających.
Daleko mi do bycia fanboyem, jednak zawsze sceptycznie podchodzę do tego typu informacji


Właśnie szkoda, że mało, szybciej bym sobie zdanie wyrobił hehe
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Wejdź sobie na fora dla użytkowników C i N i tam poczytaj sobie jakie ludzie miewają problemy ze sprzętem. Odechce Ci się kupowania czegokolwiek. Jeszcze nie tak dawno temu w Polsce była wielka afera z polskim serwisem Nikona, który miał problemy nawet z odklejającymi się gumami. Awantura była całkiem poważna, powstało nawet swego rodzaju forum. Ja rozumiem, że kupno przyzwoitej lustrzanki to jednak spory wydatek, ale to nie powód aby siać defetyzm. Od ponad 7 lat nakupowałem sporo klamotów z logiem Pentax i jak do tej pory nic się nie popsuło. Oczywiście zawsze kiedyś może być ten pierwszy raz. To tylko sprzęt. Czasem ma prawo się popsuć.
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Oczywiście, że na sprzęt narzekają ci których to spotyka, a zachwytów jakby mniej, bo trudno pisać: nacisnąłem spust migawki, wyszło cudne zdjęcie, AF błyskawiczny i precyzyjny, pomiar światła idealny, kolory full natura, zapis szybki...
Pentax był ze mną prawie od zawsze, przesiadłem się na cyfrowego po eksperymentach z Kodakiem i Canonem (migawka drugi raz zdechła) zacząłem od 200D i kilka razy zdarzyło mi się zakląć w ciągu tych ponad pięciu lat, więc kupując szczyt techniki ulubionej firmy z myślą, że to już pewnie ostatni zakup przed emeryturą bawiąc się w kotka i myszkę z funkcjonalnością czuję się nieco zawiedzionym zakupem za w końcu nie najmniejsze pieniądze. Po prostu wiem, że nie mam niezawodnego aparatu, szkoda.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Tylko, że kupując aparat innej firmy mógłbyś trafić tak samo. Nie ma reguły, że jak coś jest z firmy X, to się psuje albo nie. Ja zaczynałem od K10D, który działa do dziś bez zarzutu, a sporo przeszedł. Z K-3 sygnalizowałem pewien problem na początku, ale przyczyna została ustalona i jak na razie wszystko jest w porządku. Znajomy ma za to Nikona (zaczynał od D80, obecnie D300s) i klnie na czym świat stoi, bo aparat średnio dwa miesiące w roku jest w serwisie. Jest jak jest i nic na to nie poradzimy.
 
gregorio1972  Dołączył: 16 Sie 2014
Przygodę z cyfrakami zacząłem od Canona i tak trwało to kilka lat póki oszuści na allegro nie wyłudzili ode mnie ukochanego 40D. I potem tak już poszło. były kolejne modele ale to nie było to. Potem chwilę Nikon ale to też nie to. Kupiłem malutki kompakcik ale to też nie to. Jednak zatęskniłem za lutrem. Pentax zawsze kojarzył mi się z dobrymi analogami - cyfry ot tak - co robi marketing i reklama innych firm. A tu się okazało, że to świetny sprzęt. (chociaż jeszcze go nie mam) solidny, uszczelniony, magnezowe obudowy. Nie to co w C lub N obecnie. No i na dodatek jakość fotek i to, że Pentax jest robiony raczej dla fotografów a nie jak inne firmy bardziej chyba dbają o filmowanie. Dla mnie takie coś odpowiada. Podkreślam - dla mnie. Dzisiaj lub jutro pewnie zamówię tylko waham się czy K-3 +18-135 + może jakaś stalka czy K-5IIs i chyba HD 20-40 lub 18-135 + 35m może makro ??? Kurcze jakie mam dylematy :(((
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To co ma wpływ na jakość fotografii w pierwszej kolejności jest optyka. Bezwarunkowo lepiej mieć k5II plus zacne szkiełka z oszczędności na korpusie niż k3 i jakiś kit. Jeśli nie wierzysz sam przekonaj się na własnym błędzie. To ile radości potrafi dać porządne szkło nie zastąpi ani więcej megapikseli, ani mniej szumiąca matryca - choć tutaj w k3 chyba lepiej nie jest niż w k5II.
 
sebolnet  Dołączył: 15 Paź 2013
K-3 według mnie ma lepszy AF od K-5II, 2 sloty kart pamięci coś co powinno być już w K-5, świetnie likwiduje efekt mory (nie zawsze) - można zrobić to programowo ale tutaj w znacznym stopniu eliminuje to body.

Za różnicę między K-3 a K-5IIs zacnego szkiełka i tak nie kupisz bo na takie trzeba wydać około 3ooo zł :P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
AF lepszy jedynie w trybie AF-C.
Dwa sloty na SD. Super. Tylko po co?
Efektu mory nie stwierdziłem w żadnej ze swych puszek.
Co do zacności obiektywów - 35/2.4, 50/1.8, nawet używka 70/2.4. Sorry, bez wahania wybrałbym Kapiątkę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Niekoniecznie 3000 na zacne szkło, niekoniecznie, a oszczędzone pieniądze zbliżają Cie do tego szkła bardzo. Czy k3 wykonasz lepsze ujęcie niż k5II? To nie parametry korpusu decydują o atrakcyjności fotografii. Oczywiście sprzęt ma uprzyjemniać i ułatwiać fotografowanie. K5II ma af bardzo sprawny. K3 ma więcej punktów. I tyle. Drugi slot - fajne rzecz, ale czy warto dokładać tyle kasy. Można uzywać kart o pojemności 2gb, na wypadek uszkodzenia - minimalizując w ten sposób straty. Mora - k5II ma filtr aa.
Dla jasności - nie posiadam ani k5 ani k3. Ale piszę z doświadczenia i obycia. Widziałem foty z nikona d300...zestawionego ze szkłem 18-200. Efekt? Wtedy posiadałem sony 200 i szkło 17-50/2.8. Więc sony rozniósł w proch i pył nikona- a to właśnie za sprawą szkła, które do stałek startu absolutnie nie ma. Dla mnie oszczędność kwoty rzędu 1500-2000 to dwa bardzo dobre szkła 35/2.4 plus 50/1.8 od pentaxa. Do amatorskich zastosowań odwdzięczą się z nawiązką. I nawet udany egzemplarz 18-135 nie będzie miał do nich polotu w odpowiednich ustawieniach. Poza tym aparat swoje waży i jak mu dołżysz 18-135 będzie ważył jeszcze więcej. Noszenie 1.5 kg na szyi nie jest przyjemnością. Fotografowanie k5II z 35 to jest po protu przyjemność. Fotki ostre, kolorowe, kontrastowe, aparat przyjemnie wyważony, nie rzuca się w oczy i możesz popełnić świetne foty takim zestawem.

[ Dodano: 2014-09-02, 12:21 ]
Michu mnie wyprzedził bo mało pisze!!!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michu napisał/a:
AF lepszy jedynie w trybie AF-C.
No, wg. mnie w AF-S nawet ciut gorszy.
Michu napisał/a:
Dwa sloty na SD. Super. Tylko po co?
To akurat przydatne, ale niekoniecznie jeśli zaimplementowane jest tak słabo jak w K-3.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
co do szkielek to:
tamron 90/2.8
tokina 100/2.8
stara wersja pentaxa 50/1.4 tutaj akurat wolałbym 50/1.8 nową - ale jak masz parcie na otwór...
sigma 50/1.4
sigma 30/1.4
Tamron 17-50, 28-70, 70-200 - ten używany tylko do kwoty 1800 tez warto się nimi zainteresować
Sigmy 17-50, 18-70
Szerokie sigmy typu 10-20
Szkieł do 1800 masz sporo i nie są to buble.
Kasę mozna ewentualnie utopić w lampie zewnętrznej - też dobra inwestycja.
 
sebolnet  Dołączył: 15 Paź 2013
Michu napisał/a:
AF lepszy jedynie w trybie AF-C.
Dwa sloty na SD. Super. Tylko po co?
Efektu mory nie stwierdziłem w żadnej ze swych puszek.
Co do zacności obiektywów - 35/2.4, 50/1.8, nawet używka 70/2.4. Sorry, bez wahania wybrałbym Kapiątkę.


AF-A nowy tryb. Działa całkiem sprawnie
Po co dwa sloty? No jak nie wiesz to poczytaj... kolega powyżej podał jeden z powodów dlaczego warto mieć.
Mora - no zależy co i z czego fotografujesz...
35mm 2.4 to nie jest zacne szkiełko proszę Cię :) 50mm 1.8 to już całkiem ostre ale do zacnych sporo im brakuje. I nie mówię o plastiku czy głośnym napędzie. Sam posiadam 50mm 1.8 do zacnych to należy 50mm 1.4 albo Sigma 35mm 1.4
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Hmm wiesz z tymi zacnymi nie przesadzaj. Miałem sigmę 50/1.4 i 35/2.4 długo...mam pytanie. Nie jest zacne bo ma 2.4?
No ale jaka jakośc jest od tego 2.4! Więc nie określajmy i nie klasyfikujmy szkieł tylko po jasności. Warto spojrzeć jaki dają obraz. Jest zacne na tyle na ile mu pozwala konstrukcja, a jesli brać pod uwagę cenę to złote szkło!
A jesli chodzi o Twoje 50/1.8 to zobacz jakie ma opinie w stosunku do 35/2.4. Zdziwisz się, że Twoje 50 ma opinie gorsze. No i w rzeczywistości tak jest. Nie zmienia to faktu, że 50/1.8 to też świetne szkło.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
K-5II gdzieniegdzie już nie można kupić. Niewiele zostało K-5IIs. I tak będzie - jest to model powoli wycofywany na rzecz K-3. Ja kupiłem K-3, bo po prostu trafiła mi się okazja mieć go za dużo mniejsze pieniądze. Ale gdybym miał kupować u nas, to brałbym K-5II. Nie widzę powodów kłócić się czy warto dołożyć do K-3 czy nie. Jeśli idzie o funkcjonalność, to mój stary K10D w zupełności mi wystarczał. Gdyby dać mu obecną matrycę, to nadal byłby to świetny aparat. Naturalnie pewnie mogłem kupić coś tańszego jako następcę, ale miałem ochotę na K-3 i tak zrobiłem. Posłuży następne kilka lat.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Miałem dylemat K3 czy K5IIS i w grudniu ubiegłego roku kupiłem K3 w akcji grupowych zakupów. Później niestety musiałem sprzedać. Teraz mam kupioną używkę K5IIS. Moje wrażenia - piątka chyba celniejszy AF i mniej szumi. Po za tym mam zwykłą K5 i gdy miałem K3 to się myliła guzikologia :-| .
Teraz wszystko już obsługuję po omacku. :lol:
Nie bez znaczenia są rozmiary RAW oraz to że mam lightroom 4 który nie widzi K3.
Po mojemu nie warto dopłacać do K3.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
action01 napisał/a:
piątka chyba celniejszy AF
Widzę, że to nie tylko moje spostrzeżenie. AF-S w K-3 jest szybszy, ale nieco mniej pewny.
action01 napisał/a:
mam lightroom 4 który nie widzi K3.
Lr4 bez problemu radzi sobie z DNG z K-3, PEFów oczywiście nie widzi, ale korzyści z używania PEF-ów od dawna brak...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach