RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Dwie identyczne puszki to dla mnie byłaby kusząca perspektywa. W ten sposób materiał z obu byłby w miare spójny. Sam przez jakiś czas fociłem kilkoma różnymi Pentaxami na raz (k10/20/7/5) ale zaprzestałem tego "procederu" bo za wiele potem było zabawy z takim dograniem ustawień by zdjecia z nich były spójne kolorystycznie, kontrastowo itp. Mając dwa IDENTYCZNE body będzie to o wiele łatwiejsze (aczkolwiek zawsze nieco będzie różnic choćby ze względu na charakterystykę róznych obiektywów). Tak więc jeżeli masz K-5II i on cię zadowala to może na poważnie rozważ drugi taki a nie IIs czy K-3 (jednak ich charakterystyka nieco może sie różnić). Dodam jeszcze że przerabiałem wszelakie Color Checkery, tworzenie profili kolorystycznych itp - to niby pomagało ale też nie do końca, a było sporo extra pierdzielenia się z tym (troszke szkoda mi by było tego czasu).
 
adamszmu  Dołączył: 17 Lut 2008
Osobiście uważam że pod względem konstrukcji to najgorszy pentax jaki miałem. Przyciski są tak zrobione że ciągle przypadkowo się wciskają i zmieniają mi się ustawienia. Miałem k10d k20d k7 i nigdy nie miałem takiego problemu.

Jest może jakiś sposób aby zablokować ustawienia przed przypadkową zmianą?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Po ostatniej aktualizacji klepanie ustało.
A mnie się marzy taki aparat, który będzie działać poprawnie od początku, bez mojej dodatkowej ingerencji.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
RiddlerPL, no poki co pracuje na tych samych matrycach majac k-5 i k-5II. masz sporo racji w tym ze latwiej jest obrabiac zdjecia z takich samych puszek, podziwiam takiego Trzcionke ktory pracuje jdnoczesnie na Ci N a pozniej material jest spojny.
nowosc kusi, nowosc w postaci k-3, ale odczuwalbym chyba sporo nerwow podczas reportazu :P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Kadet80, jak dla mnie już zdjęcia z K-5 i IIs są mało spójne na wejściu, ale po obrobce różnicy gołym okiem nie ma.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
roznice tez chyba moga sie pojawic z uwagi na uzywanie roznych szkiel pod kazdym z body, chodzi mi o kontrast, kolory, roznice pewno minimalne ale jednak sa.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
ragingOgr napisał/a:
Tak przy okazji, gdzie w Krakowie, można posmyrać K-3? Niestety w Euro zakopianka go nie mają :/
Zadzwoń tutaj. Powinni mieć.
 
Niunek  Dołączył: 09 Mar 2011
ragingOgr napisał/a:
Tak przy okazji, gdzie w Krakowie, można posmyrać K-3? Niestety w Euro zakopianka go nie mają :/


Witam,

Spróbuj na Studenckiej. Może być tylko problem z pstrykaniem ponieważ zazwyczaj nie mają demo, a egz. do sprzedaży.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
ragingOgr napisał/a:
Tak przy okazji, gdzie w Krakowie, można posmyrać K-3? Niestety w Euro zakopianka go nie mają :/
AB Foto w Bonarce ma, Foto Plus pewnie też.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Ostatnio widziałem w abfoto w bonarce.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
W Złotych Tarasach dawno nie ma - jest tylko K50 i 50tka :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
k-3 plastikowy ?
weź pomacaj Nikona d610
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
ragingOgr napisał/a:
taki plastikowy się wydaje.

:)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ragingOgr napisał/a:
ale jak tak dotykam to jakbym dotykał plastik.
ale dotykałeś kiedyś inne aparaty :?:

powtarzam - weź do łapy takiego Nikona d610
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
k20d miał magnezowy szkielet pokryty plastikiem i w K-3 jest tak samo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Srebrna jest wykończona pod lakierowanie i dlatego jest inna w dotyku.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja tam nie wiem - może w k-3 jest gorzej niż w k-7 i k-5, ale

miałem k10d, k20d, k-7 i k-5 - te 2 pierwsze w dotyku były jak plastik, k-7 i k-5 miały metaliczny, zimny feeling, choć k-7 tak jakby bardziej (miałem te 2 korpusy jednocześnie przez parę miesięcy) - ale może to wynikało z tego, że k-5 był nowy a k-7 używany lekko, ale jednak ;-)

[ Dodano: 2014-09-22, 21:05 ]
plwk napisał/a:
Srebrna jest wykończona pod lakierowanie i dlatego jest inna w dotyku.
no tak, to może być powód mieszanych odczuć
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
plwk napisał/a:
k20d miał magnezowy szkielet pokryty plastikiem i w K-3 jest tak samo.
Nie - K20D miał stalowy szkielet (chassis) i plastikową obudowę (casing), natomiast K-3 (podobnie jak K-7 i K-5) mają stalowy szkielet i magnezową obudowę.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Ja nie widzę żadnego "pokrycia plastikiem" na K-5, pod każdą rysą wyłazi spod lakieru metal (stop magnezu, na moje oko).
 

killym  Dołączył: 16 Sie 2013
sebolnet napisał/a:

jak dla mnie masz ekspozycję ustawioną na dolną część zdjęcia więc wychodzi ona powiedzmy że porawnie + górę masz przpaloną bo takie są warunki oświetlenia. Sporóbuj skompensować ekspozycję lub tez manual i wtedy się dowiesz.
Pomoże Ci to też zrozumieć co robisz źle i to poprawić.
Wg. mnie aparat to narzędzie i należy wiedzieć jak z niego korzystać, nie na zasadzie - naciskam i nie wiem czemu jest kicha:)
Jeśli się pomyliłem w tym poście to proszę o poprawienie mnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach