koqt  Dołączył: 26 Mar 2013
Nie ma co poprawiać .. święta racja :)
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Słyszał ktoś może czy są już dostępne zamienniki gripa do K-3? (szukałem w necie i nic nie znalazłem) Wydanie 1k zł za oryginał to trochę sporo, osobiście mam Newella przy K-5 i jestem z niego bardzo zadowolony, stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej OK.
 
arkmyl  Dołączył: 18 Gru 2010
Chyba jeszcze nie ma, szukałem ostatnio na allegro i e-Bay ale niestety pokazywały się jedynie do k-5
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
W temacie opóźnienia błysku...
K-3 wróciła z Francji - nie stwierdzono odchyleń od normy.
Korpus został wyczyszczony i zainstalowano nowy soft.
Reklamację uznano za bezzasadną.

:( ręce opadają

Jutro będzie u mnie to dokładnie przeczytam co tam napisali
Dziś miałem tylko info od serwisanta z apollo.
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
Ja zadzwoniłem do głównej siedziby Ricoh w Londynie i udało mi się załatwić to co wg serwisu było niemożliwe tzn uznano usterkę jako gwarancyjną. Wystapił błąd podczas instalacji firmware co jest uznawane za winę użytkownika i naprawa jest na jego kosztu (wymiana płyty głównej czy czegoś równie ważnego i drogiego).
I polecam tę drogę.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
W sensie nieprawidlowego/nieumiejętnego wgrywania firmware ?
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
Cooba-mak, opoznienie blusku? coz to takiego? czym sie u Ciebie objawialo.. kurcze, ta k-3 mnie troszke przeraza :)
chyba jednak trzeba sie bedzie skusic na k-5IIs
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
Kadet80 napisał/a:
czym sie u Ciebie objawialo.


objawiło się tym że w trybie PTTL lampy po wciśnięciu spustu aparat nie reaguje natychmiast. Mija ułamek sekundy zanim wyzwala się migawka i błysk. Zdjęcie jest poprawie naświetlone itp ale reakcja aparatu jest opóźniona. W trybie A lampy problem nie występuje.

Lag dotyczy także lampy wbudowanej
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
czyli problem wystepuje tylko przy trybie PTTL ustawionym w lampie.
 
Cooba-mak  Dołączył: 31 Lip 2009
Kadet80 napisał/a:
czyli problem wystepuje tylko przy trybie PTTL ustawionym w lampie.


tak. Tryb A i manualny są ok. Sek w tym że pttl zdecydowanie najlepiej naswietla.
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
wuzet napisał/a:
W sensie nieprawidlowego/nieumiejętnego wgrywania firmware ?


Oni w serwisie Apollo uznali, poinformowali mnie, że prawdopodobnie zostanie gwarancja mi odebrana z powodu przerwania zasilania/wyłączenia podczas aktualizacji firmware. I przesłali aparat do Francji.
A więc natychmiast zadzwoniłem do Londynu i... Aparat powrócił naprawiony po paru dniach.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Cooba-mak napisał/a:
Kadet80 napisał/a:
czym sie u Ciebie objawialo.


objawiło się tym że w trybie PTTL lampy po wciśnięciu spustu aparat nie reaguje natychmiast. Mija ułamek sekundy zanim wyzwala się migawka i błysk. Zdjęcie jest poprawie naświetlone itp ale reakcja aparatu jest opóźniona. W trybie A lampy problem nie występuje.

Lag dotyczy także lampy wbudowanej


Witam.
Mam K-3 dopiero od kilku dni i z ciekawości sprawdziłem u siebie jak aparat będzie się zachowywał w powyższej sytuacji.
Co się okazuje również jest niewielkie opóźnienie w trybie błysku PTTL z lampą wbudowaną i zewnętrzną, tak się zastanawiam, może tak ma być? W zasadzie to mi nie przeszkadza, ale jak to ma być początek różnych innych problemów z tą puszką to masakra :cry: (oby nie)
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Witam
Może mi ktoś napisać co działa a co nie w gripie d-gb4 jak podłącze go do k-3
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
_rado napisał/a:
ale jak to ma być początek różnych innych problemów z tą puszką to masakra :cry: (oby nie)

Na podstawie lektury tego wątku zauważyłem, że użytkownicy K-3 dzielą się na dwie grupy: tych co się boją i tych co fotografują :)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
_rado napisał/a:
Co się okazuje również jest niewielkie opóźnienie w trybie błysku PTTL z lampą wbudowaną i zewnętrzną, tak się zastanawiam, może tak ma być? W zasadzie to mi nie przeszkadza, ale jak to ma być początek różnych innych problemów z tą puszką to masakra (oby nie)


A nie ma może włączonej domyślnie synchronizacji na II kurtynę?
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
mdfan napisał/a:
_rado napisał/a:
ale jak to ma być początek różnych innych problemów z tą puszką to masakra :cry: (oby nie)

Na podstawie lektury tego wątku zauważyłem, że użytkownicy K-3 dzielą się na dwie grupy: tych co się boją i tych co fotografują :)


Nie chodzi o to, że się boję, ale w przypadku awarii sprzętu trzeba go wysyłać do serwisu, co wiąże się z oczekiwaniem na naprawę (ewentualną, jeśli zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie) = brak możliwości fotografowania.
Tak jak już pisałem w zasadzie ten mankament mi nie przeszkadza, ale w niektórych sytuacjach, zwłaszcza dla tych co często używają lampy może to być irytujące.

x4rd ustawienia std, z lampą wbudowaną i z 540-stką, tak samo przed i po aktualizacji firmware do najnowszego.
Pozdrawiam
 
Antoni  Dołączył: 27 Maj 2014
Niby jest poruszony ten temat na pentaxforums, niestety dla mnie za długi i nie powiem co wywróżyli, ale sami zainteresowani jak znają angielski niech zajrzą. :-)
http://www.pentaxforums.c...sing-flash.html
 
adi24-78  Dołączył: 11 Lis 2010
Jaki zamiennik baterii jest najlepszy
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Jeśli chodzi o zamienniki akumulatorów to używam Hahnel, są bardzo dobre, nie zauważyłem różnicy między nimi a oryginałami.
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Kupiłem FORMAX przy zdjęciach widać mniejszą wydolność ale trudno porównywać dokładnie. Miałem okazję powtarzalności warunków w trybie filmowania - po 75 minutach oryginał PENTAX wykazywał ok. 1/3 pozostałej pojemności, w przypadku zamiennika skończyłem praktycznie "na oparach". Chwilę później akumulator zdechł. Biorąc pod uwagę cenę a w zasadzie krotność różnicy nie narzekam. Pytanie jedynie jaka będzie żywotność.
ps. Od kilku miesięcy zero problemów, czyżby wymagał dotarcia się?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach