Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Ja mam oryginał, tani to on nie był, fakt, ale "tanie mięso psy jedzą" kupiłem kiedyś tanią lampę, tani obiektyw... Jestem zadowolony z gripa choć pierwsze użycia były nieco dziwaczne w zakresie połączeń galwanicznych, teraz jest ok, rozwiązałem też problem zawieszania się aparatu przy przechodzeniu z body na gripa ;-)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Andrzej 58 napisał/a:
"tanie mięso psy jedzą"

Zdziwiłbyś się ;-)
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Motyl napisał/a:
Andrzej 58 napisał/a:
"tanie mięso psy jedzą"

Zdziwiłbyś się ;-)

Przenośni szczęśliwie nie czytam wprost...
 
mazurek  Dołączył: 10 Sie 2010
Hej. Ja w temacie gripa. Mam podobny problem przy przechodzeniu z pionu do poziomu czasami mi się wyłącza aparat. Grip jest oryginalny. Andrzej pisałeś, że udało ci się rozwiązać ten problem. Zastanawiam się nad wgraniem firmwarem który podobno to rozwiązuję ale jak słyszę o różnych problemach z tym związanych trochę się boję. Jak ci się udało z tym poradzić.
 
mazurek  Dołączył: 10 Sie 2010
Hej. ragingOrg ale wgrywałeś sam oprogramowanie, czy już było

[ Dodano: 2014-10-19, 11:38 ]
potrzebuję instrukcji krok po kroku jak wgrać nowego firmwara oczywiście po polsku, niestety mój angielski jest zbyt słaby żebym mógł wyczytać ze strony. Proszę dajcie jakieś info.
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Tylko pamiętaj, żeby bateria była w pełni naładowana.
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
  Problem z K-3
Witajcie,

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem aparatu Pentax k-3 Prestige Edition. Wcześniej używałem aparatów: Pentax k200, k20D, K-5,a teraz przyszedł czas na K-3. Włożyłem do aparatu obie baterie (korpus+grip) w pełni naładowane i rozpocząłem korzystanie z K-3.

Podczas wykonywania zdjęć zauważyłem,że w momencie kiedy w menu zaznaczyłem,aby aparat automatycznie wybierał sobie źródło zasilania to czasami zdarzało mi się,że na aparacie występowało przebicie. Reasumując kopał mnie prąd w prawą rękę :-)

Druga sprawa. Zauważyłem,że jak umieszczę obie baterie (korpus+grip) i wykonuje zdjęcia to aparat zużywa jednocześnie baterię z korpusu oraz gripa. Sytuacja ta ma nawet miejsce, kiedy zaznaczę w menu aparatu,aby korzystał np tylko z baterii umieszczonej w gripie lub korpusie.

I trzecia sprawa. Zauważyłem,że bateria w K-3 (pomimo iż jest ta sama co w K-5) jest dużo mniej wydajna. Nie jestem w stanie wykonać na jednej baterii więcej niż 800 zdjęć.

Myślicie,że jest to jakaś wada korpusu,a może gripa?
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
Na tym polega Prestige Edition, kto by nie chciał być kopnięty TAKIM prądem. :D

Sprawdź jak ma się sytuacja bez gripa z dwiema bateriami i będziesz wiedział co nawala.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Co do drugiej sprawy: zaznaczasz w menu, z której baterii aparat ma korzystać NAJPIERW. Gdy uzna, że wskazana bateria jest już za słaba, przełącza się na tę drugą.
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
bakulik napisał/a:
Co do drugiej sprawy: zaznaczasz w menu, z której baterii aparat ma korzystać NAJPIERW. Gdy uzna, że wskazana bateria jest już za słaba, przełącza się na tę drugą.


Zaznaczyłem tak jak napisałeś. W moim przypadku wybrałem najpierw korzystanie z baterii umieszczonej w korpusie. Okazało się,że bateria znajdująca się w gripie również uległa zużyciu w tym samym czasie,co w korpusie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
marbus napisał/a:
Reasumując kopał mnie prąd w prawą rękę
Zaraz tam kopał. On delikatnie stymuluje Twoją dłoń, jednocześnie podpowiadając kiedy masz wyzwolić migawkę.
Dodatkowo, zapoznaje się z Tobą, chcąc stworzyć trwały związek. ;-)
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
marbus, jaki grip uzywasz?
 
wyczesany  Dołączył: 26 Cze 2013
Pentagram napisał/a:
marbus napisał/a:
Reasumując kopał mnie prąd w prawą rękę
Zaraz tam kopał. On delikatnie stymuluje Twoją dłoń, jednocześnie podpowiadając kiedy masz wyzwolić migawkę.
Dodatkowo, zapoznaje się z Tobą, chcąc stworzyć trwały związek. ;-)
A może tak jak w samochodach zabezpieczenie przed zjechaniem na sąsiedni pas? Tu mamy ostrzeżenie przed kijowym kadrem? :mrgreen:
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
Pentagram napisał/a:
marbus napisał/a:
Reasumując kopał mnie prąd w prawą rękę
Zaraz tam kopał. On delikatnie stymuluje Twoją dłoń, jednocześnie podpowiadając kiedy masz wyzwolić migawkę.
Dodatkowo, zapoznaje się z Tobą, chcąc stworzyć trwały związek. ;-)


To była miłość od pierwszego dotyku :-)

[ Dodano: 2014-10-26, 09:30 ]
Kadet80 napisał/a:
marbus, jaki grip uzywasz?


Dokładnie kupiłem ten zestaw:

http://fotozakupy.pl/pent...-edition/39913s
 
mazurek  Dołączył: 10 Sie 2010
Miłość do momentu pojawienia się następnego modelu :-D Ale grunt to stworzyć udany związek na początku.
U mnie problemy z gripem były tylko w komunikacji między body, czasami sie wyłączał. Ale po nowym firewire wszystko w porządku. Z gripami często są problemy jak są nie oryginalne ale tutaj jest oryginał więc trochę dziwne. Może musicie się dotrzeć ;-) Ja grip ściągnąłem z Kanady przez znajomego za niecałe 200 $. Już nie wspomnę w jakich cenach są body, aż człowieka zalewa że żyje w takim kraju :cry:
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
czyli grip oryginalny.
fw masz najnowsze?
 
marbus  Dołączył: 15 Sie 2008
Kadet80 napisał/a:
czyli grip oryginalny.
fw masz najnowsze?


Tak grip oryginalny i oprogramowanie najnowsze
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Jak kopie to ewidentnie jest jakieś przebicie, prawdopodobnie coś źle złożyli. Dla tego również może rozładowywać baterie. Na razie nie używaj gripa, takie rozładowanie może mieć zły wpływ na baterie i oczywiście odeślij do serwisu jak najszybciej.
 
madull  Dołączył: 03 Sty 2008
marbus napisał/a:
Dokładnie kupiłem ten zestaw:

http://SPAM/pent...-edition/39913s


Przymierzałem się do zakupu powyższego zestawu, a teraz poczekam na wyjaśnienia serwisu.

Proszę marbus daj znać, jak załatwisz sprawę.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
madull, nie sugeruj się jednym przypadkiem. Zobacz co trzyma w rękach DeTe na zdj.9 http://pentax.org.pl/view...1152962#1152962
Bez rękawiczek! :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach