romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
ad Voltów
przecież pisałem z przekąsem i humorem - wyluzujcie! :)
(Tylko nie wkładajcie palców do kontaktów!)
 
arkmyl  Dołączył: 18 Gru 2010
Kupiłem kilka dni temu Sigmę 30/1,4 ma niestety problem z ostrzeniem i tu pojawia się problem. Opcja w menu "korekta obiektywu" nie jest aktywna. A po podpięciu innych szkieł działa poprawnie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 
arkmyl  Dołączył: 18 Gru 2010
Chodzi o pozycje w menu rejestracji (z symbolem aparatu) pierwsza strona na samym dole.
Po podpięciu 30 jest nie aktywne
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Działa tylko z obiektywami od Pentaksa.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
I nie będzie. Korekta działa wyłącznie z obiektywami Pentaxa typu DA, DFA i niektórych FA.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
arkmyl napisał/a:
Kupiłem kilka dni temu Sigmę 30/1,4 ma niestety problem z ostrzeniem i tu pojawia się problem. Opcja w menu "korekta obiektywu" nie jest aktywna.
Tyle że ta "korekta obiektywu" nie służy rozwiązywaniu problemów z ostrzeniem. Od tego jest inna opcja. ;-)
 
arkmyl  Dołączył: 18 Gru 2010
Niezły gapa ze mnie.
Gdzie w menu szukać opcji korekty ostrości. Kiedyś w K200 tez miałem problem. Konieczna była kalibracja w serwisie. :-(
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Co ten Pentax tak zszedł na psy w Europie, że instrukcji już nie dodaje do aparatów ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
arkmyl napisał/a:
Gdzie w menu szukać opcji korekty ostrości.

Ostatnia zakładka.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wuzet napisał/a:
Pentax tak zszedł na psy w Europie, że instrukcji już nie dodaje do aparatów
Daje, ale trzeba ją przeczytać. Podobnie jak taryfy celne. :evilsmile:
 
arkmyl  Dołączył: 18 Gru 2010
Daje, daje. :-) Ale zapodziała się podczas przeprowadzki. Wcześniej nie korzystałem z tej funkcji. A jak trwoga to... ratunek na forum ;-) Swoją drogą nie szukałem a ostatniej zakładce. Sądziłem iż będzie w opcji robienia zdjęć.
Bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Przecież prawdziwy mężczyzna nie czyta instrukcji :mrgreen:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
No i w końcu ja zanabyłem drogą kupna, korzystając z czarnego piątku ;-) Powiem tak - wbrew niektórym opiniom zauważam różnicę w działaniu AF, w stosunku do K-5II. A tryb AF-C - Pentaksie, czy nie mogło tak być od razu? Czepiając się - wolałem guzikologię z K-5, ale to oczywiście kwestia przyzwyczajenia. Super puszka, to już nie jest gonienie konkurencji.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
rbucz, naprawde jest roznica?
af-c az takiego sporego dostal kopa?
kurcze no za chwile bede sprzedawal k-5, mam juz k-5II i sie zastanawiam co do niej dobrac, czy "eske" w bardzo dobrej cenie, czy k-3 ktore w moim odczuciu wciaz jest za drogie. no i te jego bledy (ktore podobno po aktualizacji fw nie wystepuja:P) + no ten grip, przydalby sie jakis zamiennik ;)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Po prostu. działa. jak trzeba. Cena zawsze mogłaby być niższa, jeśli af z K-5 Ci wystarcza ( a przecież Af-s jest ok) to rzeczywiście stosunek możliwości k-5II do ceny jest nie do pobicia.

 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
rbucz, no cos tam mi sie udaje zlapac ;)
wiesz, u mnie jest taki problem ze nigdy w rekach nie mialem kropusu typu mkIII, d800, wiec nie wiem jak ten af-c powinien tak naprawde dzialac i jaki odsetek zdjec nietrafionych uwaza sie za ideal ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Które konkretnie modele trzeba nadal gonić, oczywiście z tej samej półki APS-C.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
espresso napisał/a:
W trybie AF-S też dostrzegłeś różnice?

Krócej doostrza, czasem prawie wcale. Czyżby autosugestia ;-)

espresso napisał/a:
W trybie AF-C niestety musi jeszcze gonić. Jest tylko nieco lepiej.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją reporterskie korpusy, w cenie o jedną cyfrę dłuższą z lepszym AF. Ale jak dla mnie już jest ok - na moje potrzeby wystarczy.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy ktoś używa k-3 z sigmą 18-35 ? Jakieś problemy ? Na pentaxforums.com są opinie o złej współpracy z AF wymienionej sigmy.Wciąż waham się z zakupem.
 
Ali  Dołączył: 13 Wrz 2008
Duet K-3 i Sigma 18-35, jeśli chodzi o AF, nie jest idealny. Po kalibracji na Sigmie USB dock, autofocus radzi sobie, ale od czasu do czasu ma swoje humory i potrafi wyostrzyć tam gdzie nie powinien. W moim przypadku oceniam, że ok 10 -12% zdjęć jest nietrafionych. Dlatego pod względem celności AF nie jest to mój najbardziej przewidywalny obiektyw.Nie dotyczy to ostrzenia przy użyciu podglądu na żywo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach