Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Na sieci czytałem o problemach tej sigmy (18-35) z korpusem firmy N i z tymi na C również. Nawet po kalibracji z korpusem w serwisie nie było idealnie. Jak widać mimo że obiektyw dobry, to problemy z AF występują i nie jest to tylko wina puszki.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Prawdopodobnie trzeba poczekać na aktualizację firmware tego obiektywu.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Jak wygląda gwarancja w wypadku zakupienia K-3 w USA? Apollo w razie czego naprawia?
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Nie Apollo, ale serwis Pentaksa. Masz 1 rok międzynarodowej gwarancji.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Co trzeba przestawić w K-3 aby mogła działać manualnie przysłona obiektywu DFA 100mm makro? Jak przełączyć na obiektywie z auto na jakąkolwiek przyslone to na ekranie wszystkie informacje jak czas, przysłona, iso migają a nie wiem czy tak to powinno wyglądać. Dzięki.
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
W menu musisz przestawić opcję, żeby dozwolone było używanie pierścienia przysłon.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
irek83 napisał/a:
K-3 aby mogła działać manualnie przysłona obiektywu DFA 100mm
Nie da rady. Po to jest pozycja A, żebyś pierścieniem nie kręcił. Jak przestawisz go z A, to wyłączasz styk identyfikujący obiektyw i wartość przysłony i na obiektywie jest wtedy bagnet KAF. A lustrzanki pracują z KAF2. Pierścień jest po to aby obiektyw używalny był ze starymi korpusami bez bagnetu KAF2. Ewentualnie jak chcesz koniecznie pierścienia używać, to jak z M-kami -tryb M, zielony itd. Wtedy musisz włączyć dozwolone użycie pierścienia.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Pytam bo chcę być pewny czy jak podobne konwerter makro manualny i przestawie przyslone na manualną to będzie to działać czy muszę mieć konwerter z opcją auto.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
no prosze, zamiennik gripa do k-3 juz dostepny - http://fotozakupy.pl/newe...entax-k3/40208s
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
Na osłodę posiadaczom K-3:
Dziś po podłączeniu gripa (oryginalnego) zawiesił mi się k10D ;-)
A było to tak:
W korpusie oryginalna bateria D-Li50 nieco rozładowana (wczoraj fociłem z wbudowanym fleszem, to miała prawo), ale korpus pracował.
Do korpusu podpiąłem gripa z w pełni naładowaną baterią (Hama, dobra jakość) - zonk, sprzęt nie włącza się, w menu było "najpierw baterię z gripa".
Odpinam gripa, przełączam w menu na wybór baterii Auto, przypinam znów gripa - bez zmian, sprzęcior nie włącza się.
Zamieniam miejscami baterie wkładając naładowaną Hamę do korpusu, a nieco rozładowanego D-Li50 do gripa - sprzęt nie włącza się.
Wyjmuję w ogóle D-Li50 z gripa nie odpinając gripa - sprzęt ożył i foci.
O żesz, jakiś wirus bateriowy roku 2014 ;-)

A teraz pytanie:
Leci do mnie business klasą K-5 IIs :-) a ja nagle zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej te $220 różnicy w cenie dołożyć do K-3 (za $720 można już znaleźć samo body, za ok. $800 zestaw K-3 z gripem BG-5)??
Nie chcę filozofować, chciałbym poznać opinię tych pentaksiarzy, co mają jednocześnie i K-5 IIs i K-3 lub mieli jeden później drugi (z jakich przyczyn zmienili?) i mogą je w kilku zdaniach porównać.
Czy lampa AF-540FGZ (ten starszy model) nie ograniczy możliwości (funkcji) korpusu K-3 ? Zakup nowego modelu lampy AF-540FGZ II to byłaby na dziś dla mnie za duża i nieuzasadniona inwestycja (niezależnie od tego, że nowe lampy sa uszczelnione podobnie jak korpusy, co wydaje się bardzo celnym posunięciem).

-----
Andrzej 58 napisał/a:
- zawieszenia przy przejściu na inne żródło zasilania
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Prakticant napisał/a:
Na osłodę posiadaczom K-3:
Dziś po podłączeniu gripa (oryginalnego) zawiesił mi się k10D ;-)

Niemożliwe... Nie wierzę... :-D
Cytat

A teraz pytanie:
Leci do mnie business klasą K-5 IIs :-) a ja nagle zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej te $220 różnicy w cenie dołożyć do K-3 (za $720 można już znaleźć samo body, za ok. $800 zestaw K-3 z gripem BG-5)??

Podobny problem miałem, ale przeważyła moja chęć posiadania nowszego gadżetu ;-)
Cytat

Czy lampa AF-540FGZ (ten starszy model) nie ograniczy możliwości (funkcji) korpusu K-3 ? Zakup nowego modelu lampy AF-540FGZ II to byłaby na dziś dla mnie za duża i nieuzasadniona inwestycja (niezależnie od tego, że nowe lampy sa uszczelnione podobnie jak korpusy, co wydaje się bardzo celnym posunięciem).

Nie wiem w czym ta lampa miałaby ograniczać ten korpus. Używam jej na co dzień i jakoś tego nie zauważam. Oczywiście są różnice wynikające z samej specyfikacji. Ale nie widzę powodów, abym miał wymieniać starą FGZ-540 na jej nowszą wersję.
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Kadet80 napisał/a:
no prosze, zamiennik gripa do k-3 juz dostepny - http://SPAM/newell-d-bg5-do-pentax-k3/40208s

I za grosze porównując do oryginału pół roku temu... no cóż...
 
mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Ceny gripów u Pentaksa, podobnie jak wielu innych rzeczy, zawsze były oderwane od rzeczywistości.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
mdfan napisał/a:
Ceny gripów u Pentaksa, podobnie jak wielu innych rzeczy, zawsze były oderwane od rzeczywistości.
Porównując oczywiście dla przykładu z cenami dripów do D7100 czy 7D MkII.
Nie wspominając już gripa do D800, bo ten to za darmo prawie dają.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ostatnio na forum astro przy okazji rozmowy o OGPS-1 padło stwierdzenie że to " ... pazerni projektanci Pentaxa chcieli zarobić ... " , z ciekawości porównałem cene GPSów , Pentax 968 zł , Nikon GP1 974 zł . Canona nie szukałem żeby sie nie załamać jak to mnie Pentaks odrywa od rzeczywistosci .
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Drogi sklep pokazałeś, w większości O-GPS1 kosztuje poniżej tysiąca.
 
maderos  Dołączył: 07 Lis 2013
Tak wiem, chodziło mi raczej o zestawienie rożnych marek.
A na Amazonie poniżej 200 $...
 
akira  Dołączył: 23 Gru 2014
Nie wiem czy wypada w tym wątku ale podlinkuję bo może ktoś szuka
http://allegro.pl/outlet-...4908208999.html
 
dr_Fell  Dołączył: 30 Sie 2008
Przewertowałem mniej lub bardziej dokładnie cały ten wątek, bo też zastanawiam się pomiędzy K-3 i K-5 IIs. Przyznam, że na początku skłaniałem się ku K-3, zwłaszcza, że ceny spadły wyraźnie. Teraz skłaniam się ku IIs, chciałbym jednak upewnić się, że dobrze rozumiem pewne kwestie.

1. w niskim ISO dynamiką kolorów i tonów wygrywa IIs - i (jak twierdzi np. espresso) jest to widoczne na zdjęciach. Przeglądałem galerię espresso na 500px.com i faktycznie, zazwyczaj rozpoznawałem te zrobione IIs, odróżniając je nawet od robionych K-3.
https://500px.com/photo/91740371/rogalin-by-marek-kulik?from=user
https://500px.com/photo/92184575/gold-rogalin-by-marek-kulik?from=user
https://500px.com/photo/91741779/rogalin-moods-by-marek-kulik?from=user

To sugestia, czy faktycznie na tych fotkach widać "czynnik" IIs (poza ręką espresso oczywiście)? Kolory są takie jakby "pełniejsze", trudno mi to dostrzec na innych zdjęciach, nawet z K-3, choć są blisko. Tak czy owak, bardzo dobre zdjęcia :-B

2. W kwestii wysokiego ISO mam dylemat. Opinie w tym wątku były jeśli dobrze rozumiem na korzyść IIs - natomiast ja robiłem testy na zdjęciach z imaging-resource (ISO 12800) + Lightroom (IIs vs K-3 vs D7100) i o ile faktycznie K-3 szumi bardziej per pixel, to większa ilość detali i pikseli pozwala na zastosowanie większej obróbki (wyostrzenie > usunięcie szumu > znormalizowanie rozdzielczości) i w efekcie zdjęcia z K-3 wydawały się mieć jednak nieco większy współczynnik detalu do szumu. Ma to sens? To mógłby być pewien argument za K-3, bo wysokie ISO to dla mnie ważny obszar zastosowań. Z drugiej strony to, co mnie negatywnie zaskoczyło, to ostrość w tych próbkach jest wyraźnie większa dla IIs i D7100 niż dla K-3. Jest jakieś wyjaśnienie tego? Czy to możliwe, że przyczyną jest inny obiektyw? "Mydełko" w K-3 jest dosyć wyraźne. Gdyby nie to, to K-3 wygrywałby z IIs bezdyskusyjnie w tym zakresie, dla znormalizowanej rozdzielczości oczywiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach