JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Przełożyłem z popsutego K-10 do K-5 (nie wiem jak ale przeciąłem-znaczy się pękła i spadowywuje) pasuje obudowa, guma już nie bardzo. Tu będzie prościej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tia... i wydatkom nie ma końca ;-)
 

dargry  Dołączył: 18 Sty 2010
plwk napisał/a:
Z muszlą jaśniej nie będzie.


Nam jaśniej nigdy nie będzie, bo my w sumie ciemne masy jesteśmy, nie wiemy, że najlepsze aparaty robi Sony, Canon i Nikon, a my, biedne nieuświadomione żuczki robimy zdjęcia Pentaxami ;-) .
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Czy body ma wydawać specyficzny cichy dźwięk z włączoną opcją usuwania kurzu przy rozruchu ? Jakoś wcześniej nie słyszałem tego dźwięku.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
irek83 napisał/a:
Czy body ma wydawać specyficzny cichy dźwięk z włączoną opcją usuwania kurzu przy rozruchu ? Jakoś wcześniej nie słyszałem tego dźwięku.

Czy Koledze chodzi o cichy odgłos szarpnięcia/stuknięcia?
Cichy, jakby metaliczny dźwięk przy uruchamianiu?
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Ciężko opisać ten dźwięk, jakby metaliczne bzyknięcie. Jak mam włączone czyszczenie z kurzu przy włączaniu i wyłączaniu słychać ten sam dźwięk.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Wydaje mi się, że ten dźwięk wydaje mechanizm, który steruje przysłoną w obiektywie.
Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
Model K-x nie wydaje takich dźwięków..
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
irek83 napisał/a:
Ciężko opisać ten dźwięk, jakby metaliczne bzyknięcie. Jak mam włączone czyszczenie z kurzu przy włączaniu i wyłączaniu słychać ten sam dźwięk.
Tak ma być. To czyszczenie ultradźwiękowe.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
ZbyszekB napisał/a:
irek83 napisał/a:
Ciężko opisać ten dźwięk, jakby metaliczne bzyknięcie. Jak mam włączone czyszczenie z kurzu przy włączaniu i wyłączaniu słychać ten sam dźwięk.
Tak ma być. To czyszczenie ultradźwiękowe.

Z ciekawości wyłączyłem czyszczenie ultradźwiękowe i "bzyknięcie" tak czy inaczej słychać.
Uruchomiłem korpus bez obiektywu i zauważyłem, że delikatnie drży "dzyndzelek" sterujący przysłoną. Podobnie jest w K-5II, a w "kiksie" już tego dźwięku nie ma..
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Jeśli chodzi o ustawienia , co zmieniacie z ustawień fabrycznych żeby ułatwić sobie obsługę i poprawić jakość zdjęć ?

tutaj znalazłem rekomendowane ustawienia

http://www.pentaxforums.c...d-settings.html
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
a jak to w koncu jest:
1. ustawienia Highlight Correction oraz Shadow Correction wplywaja na RAW ?
2. ustawienia te powoduja zwolniona prace aparatu (wolniejszy zapis na karte, dluzsze czekanie na podglad zdjecia) ?



irek83 napisał/a:
Jeśli chodzi o ustawienia , co zmieniacie z ustawień fabrycznych żeby ułatwić sobie obsługę i poprawić jakość zdjęć ?

tutaj znalazłem rekomendowane ustawienia

http://www.pentaxforums.c...d-settings.html
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1 - tak
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
plwk, dzieki bardzo.
wlasnie przed chwila zrobilem szybki test, i widac golym okiem, ze Highlight Correction dziala na rawy. Ustawiam wiec to na stale na ON. Co do Shadow Correction to jeszcze musze to potestowac jak to wplywa na obrazek i jaka wartosc najlepiej zastosowac.
 
tatizek  Dołączył: 09 Lut 2010
Na Pentaxforum pojawił się ciekawy wątek Dlaczego ostatnio używam częściej K3 niż D800
http://www.pentaxforums.c...800-lately.html
Autor zajmuje się fotografią portretową i mody. Zwykle używał D800 + 70-200 f2.8 VRII + grip Gdy oddał D800 do regulacji przesiadł się na K3 + DA*50-135, FA77 i FA43 i zauważył, że wychodzą lepsze fotki :-D Okazało się, że na widok D800, czyli sporej wielkości zestawu FF, modelki są jakby lekko wystraszone, widać pewne napięcie, trzeba wykonać jakąś serię zdjęć próbnych, poprawki makijażu itd., żeby to napięcie zanikło. A z K3 od pierwszej foty jest dobrze :-) Autor chętnie by się przesiadł całkiem na K3 ale narzeka, że coś mu K3 nie działa z HSS i zdalnie wyzwalanymi lampami, przy portrecie na świeżym powietrzu to faktycznie może być przeszkodą. W dalszej części wątku pentaxowe spece mu tłumaczą, że HSS powinien jednak działać.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
i jak mu wytłumaczą to pttl/hss zacznie magicznie działać?

No to są prawdziwi spece ;-)

Może jakby koleś zdjął grip z d800 i zamontował jaķaś stałkę typu 85/1.8 zamiast behemota 70-200 to modelki nie byłyby speszone...
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
espresso, od iso 160
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może gdyby nauczył się współpracować z modelką, to sprzęt nie stanowiłby dla niego wymówki.
A co do zabawy z lampami - po obejrzeniu jego galerii uważam, że niewiele pomoże mu HSS...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tak na marginesie - jeżeli "Highlight Correction" to to, co powoduje, że spada ryzyko "przepałów" (jakoś nie używam, to nie mam pewności), to działa kosztem czegoś... może nie tylko brakujących niskich wartości ISO? Może jednak nie warto włączać na stałe. :roll:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
komtur napisał/a:
Może jednak nie warto włączać na stałe.

Nie zauważyłem dodatkowych kosztów.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Może ten "koszt", to minimalny wzrost poziomu szumów. Nie wiem jak jest to realizowane, ale możliwe, że aparat niedoświetla trochę zdjęcie, aby uniknąć "obcięcia" najjaśniejszych partii, a następnie "forsuje" powstały półprodukt tak, aby ekspozycja była poprawna? Ale to tylko moje przypuszczenia...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach