jorguś71  Dołączył: 12 Lis 2010
http://www.mp.pl/technolo...ent=aktualnosci :

"Japońska firma Pentax wyprodukowała linię wzierników i10 HD+ do kolonoskopii i gastroskopii zapewniających 140-stopniowe pole widzenia. Tor wizyjny serii urządzeń Pentaksa przeznaczonych do zabiegów kolonoskopowych i gastroskopowych zapewnia obraz w rozdzielczości HD. Przyrządy wyposażono w funkcję makro" ...

Czyli czego nie można przełknąć można .... :evilsmile: I to jeszcze w rozdzielczości HD z funcją macro do małych liter instrukcji.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Ale co firma Hoya (Pentax Medical) ma prócz nazwy wspólnego z firmą Ricoh (Pentax Imaging dawniej) i wątkowym aparatem K-3???

edit: nazwa

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
romeck napisał/a:
Pentax Imagine
Pentax Imaging.
Ma z częścią obecnego Ricoh Imaging wspólną historię. Ta Hoya. A Pentax Medical tym bardziej ma.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
jaad75 napisał/a:
romeck napisał/a:
Pentax Imagine
Pentax Imaging.

Chodziło mi o , khm, wątek....

:)
 
AgikoS  Dołączyła: 05 Gru 2014
Czy wiecie w jaki sposób mogę sprawdzić ile zdjęć było pstrykniętych K-3?
Jakiś program już jest do tego? :oops:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
" Image Transmiter 2 jest rozważany dla K-3 (tethering) "
Czy moglibyście wyjaśnić o co chosi ? :shock:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
paszczak007 napisał/a:
" Image Transmiter 2 jest rozważany dla K-3 (tethering) "


Chodzi o bezpośrednie podłączenie aparatu do komputera (np. przez kabel) i bezpośrednia transmisja zrobionych wtedy zdjęć na dysk o ile się nie mylę.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
A cha !
x4rd, dziękuję :-)
 
Prakticant  Dołączył: 12 Gru 2014
  digiloyd Advanced Photography
Czy widzicie dobrze ten podręcznik (u mnie się jakoś strona rozjeżdża)?
http://diglloyd.com/index-dap.html#PentaxK3
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Prakticant napisał/a:
Czy widzicie dobrze ten podręcznik

U mnie ta strona działa normalnie. Przynajmniej nic dziwnego tam nie widzę ;-)
Może to za sprawą jakiegoś AdBlocka tak masz?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Prakticant, a subskrybcję wykupiłeś? Bo bez tego wiele nie poczytasz...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Re: digiloyd Advanced Photography
Prakticant napisał/a:
Czy widzicie dobrze ten podręcznik (u mnie się jakoś strona rozjeżdża)?
http://diglloyd.com/index-dap.html#PentaxK3
Brakuje Ci czegoś w przeglądarce. U mnie na IE9 (Vista) też się rozjeżdża, ale na Operze10 (Win98) wszystko śmiga poprawnie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Pentagram napisał/a:
IE9 (Vista)

:shock: Oto prawdziwy diehard, godny Pentaxa...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ten Windows98 bardziej robi z niego dieharda

Vista z wszystkimi łatkami i SP działa jak W7 a IE9 to nie to samo co IE8 - tzn da się tego spokojnie używać i nie sprawia problemów z renderowaniem stron

btw - Windowsa nie pochodzącego z rodziny NT ostatni raz używałem gdzieś w 2002 roku :-D
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Pora wymienić K100D ;-)
W związku z tym pytanie laika, jak K3 współpracuje z obiektywami:
- Tamron AF90M 1:2,8 MACRO
- Tamron SPAF 28-75 F/2,8 XRDI LD ASPHERICAL (IF) MACRO

oraz z lampą AF-540 FGZ
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Niegorzej niż K100D.
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
Witajcie!

Zauważyłem ostatnio pewną przypadłość mojej puszki i zastanawiam się, czy to normalne.
Często używam funkcji zdjęć seryjnych i przy ustawieniu jednego punku AF wszystko jest w porządku - aparat strzela z szybkością karabinu. Wystarczy jednak, że przestawię na 9 aktywnych pół AF, a prędkość wykonywania zdjęć drastycznie spada do 1-2 klatek na sek.

Dodatkowo AF-C przy ustawionych od 1 do 9 aktywnych pól AF działa bardzo przyzwoicie podczas łapania obiektów w ruchu. Jednak zwiększenie liczby tychże pól powoduje w większości przypadków zadyszkę AF do tego stopnia, że aparat zaledwie doostrza w sobie tylko znanym miejscu. Objawia się to warczeniem puszki i brakiem chęci przeszukania całej skali ostrości. To chyba symptomy lenistwa mojego egzemplarza ;-)

W zasadzie są to jedyne mankamenty, jakie zauważyłem po paru miesiącach zabawy z K-3. Poza nimi jestem zachwycony aparatem, którego używam głownie w celach ornitologicznych. Jasność i wielkość wizjera, bardzo dobry AF, uszczelnienia, szybkostrzelność i świetna rozpiętość tonalna to podstawowe zalety tej puszki z punktu widzenia ptasiarza. W K-r fotografowałem ostrząc manualnie, ponieważ nie miałem zaufania do automatu. W K-3 przeciwnie - wciąż z zachwytem wyłapuję przelatujące przed aparatem ptactwo.

Te pochwały napisałem dla przeciwwagi - żeby czytający cały ten temat nie trafiali wyłącznie na wady :-) K-3 to przecież wspaniałe narzędzie do fotografowania.
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Jaki obiektyw polecasz do ptaszków?
 

Snorg  Dołączył: 28 Wrz 2006
Prawda stara jak świat - im droższy tym lepszy. Uważam, że przede wszystkim powinien być stałoogniskowy i możliwie jasny. Miałem kiedyś Beroflexa 500/8.0 (teraz tej konstrukcji są Samyiangi czy jakoś tak). Obiektyw ciemny i manualny, ale na początku byłem z niego zadowolony. Na 10 fotek jedna była udana. Z czasem nabrałem wprawy i było lepiej.
Oto przykłady ze stawów milickich:





Najlepszy z dostępnych obiektywów to z pewnością nasz systemowy DA 300/4.0, co też odzwierciedla jego cena :-(

Można również polować na używane perełki, co sam robiłem od kilku lat. Dzięki temu mam bardzo dobrą Tokinę ATX 400/5.6 AF i rewelacyjną Sigmę 500/4.5 APO EX DG.

Ogólnie nasz system nie rozpieszczał ptasiarzy i dopiero wspomniana trzysetka DA trochę poprawiła ten kiepski wizerunek. No i nowsze puszki ze sprawniejszym AF. Chociaż ręczne łapanie ostrości można wytrenować i też będzie dobrze.

Generalnie jaki by nie był obiektyw, liczy się jak najczęstsze wychodzenie w plener i robienie zdjęć. Nawet ciemnym zoomem można zrobić zachwycające zdjęcia, czego przykładem są fotografie pentaxiarzy na Birdwatching

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach