LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
romeck napisał/a:
Zapis RAW składa się z dwu części:
danych o wielkościach sygnału elektrycznego na senselach

Ale nim te informacje zostaną zapisane w pliku RAW to przechodzą one jeszcze przez elektronikę aparatu. Pliki RAW też można teoretycznie poddać procesowi odszumiania w aparacie i chciałem się dowiedzieć, czy Pentax zastosował coś takiego w K-3.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Algorytmy są tajemnicą producentów...
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
LDevil napisał/a:
Pliki RAW też można teoretycznie poddać procesowi odszumiania w aparacie i chciałem się dowiedzieć, czy Pentax zastosował coś takiego w K-3.
Z tego co pokazują testy, nic takiego nie ma miejsca w K-3. W niższych modelach (K-50, K-S1) można się doszukać śladów odszumiania RAWow, mimo jego wyłączenia w menu.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Mam dwa pytania dotyczące K-3:
1. Wyświetlacz ilości zdjęć na górnym LCD pokazuje ile jesteśmy w stanie zmieścić zdjęć na aktualnie używanej karcie SD. Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić ile zostało miejsca na karcie numer 2 (przydaje się to jeżeli na drugą kartę zapisujemy filmy)?

2. W poprzednio używanym aparacie (K-5) po zrobieniu zdjęcia mogłem je od razu powiększyć jak tylko pokazało się na ekranie (a przynajmniej tak mi się wydaje). Natomiast w K-3 muszę chwilkę poczekać (aż pojawi się w rogu ikonka kosza) i dopiero wtedy mogę je powiększyć. Da się jakoś zmienić to zachowanie, tak aby zdjęcie dało się powiększyć od razu po jego pojawieniu się na ekranie?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Chciałbym się zapytać jak to jest z zestawami np. K-3 plus 18-135? Czy jeżeli kupię taki zestaw to czy następnie nie mogę sprzedać obiektywu aby nie stracić gwarancji?
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
K-3 i AF-540FGZ
Potrzebuję szybkiej pomocy. Jak należy ustawić lampę i aparat do zdjęć w kościele?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
zwirlicz, z odpowiednim namaszczeniem oczywiście . . .
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
To oczywiste, a ponad to?
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Jak zdjęcia z lampą to aparat w tryb M i lampa normalnie w pttl albo sobie dasz manual tez i sam ustawiasz moc błysku. Nikt Ci więcej nic nie powie bo sam musisz na miejscu popróbować.
A ksiądz błyskać pozwala w środku?
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Ksiądz błyskać pozwoli. A tryb "X"?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A to chyba nie ten wątek !
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
zwirlicz napisał/a:
A tryb "X"?
Tryb X służy do kompletnie innych rzeczy.
 

paszczak007  Dołączył: 12 Maj 2013
" Imaging-resource posted some more information on this topic - apparently (not confirmed yet) this new technology could be available to current cameras via a firmware update ."

Odnośnie technologi zwiększania rozdzielczości poprzez przesuwanie matrycy .

Jak by to się okazało prawdą to byłby niesłychany prezent dla użytkowników od producenta. Już widzę miny producentów innych marek :mrgreen:
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
paszczak007 akurat taki ruch nie jest nowy, bo jeśli dobrze pamiętam po raz pierwszy zaczął stosować go Fujifilm.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
paszczak007 napisał/a:
Odnośnie technologi zwiększania rozdzielczości poprzez przesuwanie matrycy .

Jak by to się okazało prawdą to byłby niesłychany prezent dla użytkowników od producenta. Już widzę miny producentów innych marek

Pewnie wszyscy nad tym w zaciszach loboratoriów pracują.
Pytanie brzmi - nie kto pierwszy to zastosuje, ale wprowadzi w pełni dopracowany produkt.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Olympus w OM-D EM-5II. :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ale to jest inne podejście - oni zwiększają rozdzielczość i ilość pikseli pliku wynikowego, a Pentax przy tej samej rozdzielczości dostaje pełną informację o kolorze w każdym punkcie.

BTW:
romeck napisał/a:
Pytanie brzmi - nie kto pierwszy to zastosuje, ale wprowadzi w pełni dopracowany produkt.
To działa od 2009 roku w H4D-200MS.
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
A co to jest ? Interesująco brzmi :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
DiMarco, a o co pytasz?
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Cytat
H4D-200MS.


Ja nie za bardzo jeszcze się w tych sprawach orientuję.
Cyfrową fotografią zająłem się stosunkowo niedawno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach